Březen 2011

Národní socialisté na Plzeňsku posilují

30. března 2011 v 9:18 | Přemysl Votava |  Jiní autoři

Ze sněmu Plzeňské KrO ve StřížovicíchBylo příznačné, že sněm KrO se konal v obci, kde máme svého starostu. Ke zprávě ze sněmu patří připomenout, že náš Jirka Fejfar, zde starostuje za národní socialisty již 20 let. V nedalekém Spáleném Poříčí, jsme také uspěli v komunálních volbách, máme zde dva zastupitele. Tam duší organizace jsou Václav Jakubčík, Pavel Kraft. Mladá generace radikálně změnila tvář KrO. Účast na sněmu to dokazovala, nové vedení KrO se obměnilo. Předsedou KrO byl opětně zvolen Jiří Fejfar ze Střížovic, 1. místopředsedou je Václava Kynclová, druhým místopředsedou je Pavel Kraft, oba ze Spáleného Poříčí. Bylo zvoleno devět delegátů na sjezd strany.


Sílu krajské organizace dokládala i velká účast hostů z ÚR, vedených předsedou strany K. Janko. V diskusi vystoupili, jak kandidáti na předsedu strany, tak i ostatní hosté. Sněmu se zúčastnil i předseda nově ustavené KrO v Ústí n/L Jaroslav Andres. Poděkování hostů zaznělo zejména k účasti a výsledkům KrO ve volbách, které byly v minulém období. Je také zásluhou KrO, zejména členů ze Spáleného Poříčí, že webové stránky strany získaly na kvalitě a strana dnes s nimi může oslovovat veřejnost. V ÚR se prosazují svou prací, jak Václav Jakubčík a Jiří Fejfar, tak i Milan Kubík, jako předseda ÚRK. Bylo konstatováno, zejména z vystoupení Jiřího Vyvadila, že do strany přicházejí noví lidé, vznikají nové organizace, strana se otvírá veřejnosti. Také media tuto skutečnost zaznamenala. Rovněž přátelské posezení k závěru jednání patřilo k atmosféře sněmu. Bylo tam dobře.

Střípky z Oblastní organizace Praha - sever

29. března 2011 v 11:55 | Jiří Pondělíček |  Jiní autoři

k aktuální politické situaci

A.Zelinka:

Cokoliv jsme v historii dokázali, bylo to vždy silou ducha - nikoliv silou fyzickou. Naše strana se vždy těmito myšlenkovými toky řídila.


J. Pondělíček:
Současná vláda České republiky sama sebe nazývá" Vládou rozpočtové odpovědnosti" a své kroky nazývá " reformními". Podle toho, jak sledujeme současnou situaci a návrhy vládních tak zvaných " reforem", tak tuto charakteristiku nemůžeme příjmout.
Opatření této vlády jsou nejen asociální, jsou také hospodářsky škodlivá.
Reformy měly v minulosti vždy za cíl obnovit narušenou rovnováhu ve společnosti. Vládní opatření ale naopak přispívají k nerovnováze a k sociálním výkyvům.
Vládní " zachraňování rozpočtu" naopak vede k prohlubování dopadů hospodářské a finanční krize a ke zhoršování celkové hospodářské, sociální a kulturní úrovně naší země.
To nejlepší, co taková vláda může udělat, je okamžité podání demise.
S těmito prohlášeními vyjádřili souhlas účastníci členské schůze Oblastní organizace Praha - sever

Jiří Dienstbier mladší

26. března 2011 v 22:20 | Jaroslav Skopal

ve šlépějích svého otce

"Vítězem druhého kola senátních voleb na Kladensku se stal kandidát ČSSD Jiří Dienstbier. O post v horní komoře se utkal s kladenským primátorem Danem Jiránkem (ODS). Pro Dienstbiera hlasovalo přes 65 procent voličů.
Dienstbier obdržel 13 505 hlasů, zatímco pro Jiránka hlasovalo 7227 voličů. Volební účast byla 17,63 procenta. Díky Dienstbierovu vítězství získali sociální demokraté znovu v Senátu nadpoloviční většinu 41 hlasů." Tolik zpráva ze stránek Novinky.cz.
I politická cesta Jiřího Dienstbiera mladšího, jako mnoha dalších, zavadila o ČSNS a sice v době, kdy strana nesla název SD-LSNS, tedy v období krátké koexistence Svobodných demokratů a Liberální strany národně sociální. Ke konci roku 1995, kdy se obě strany spojily, se Jiří Dienstbier ml. a Lukáš Jelínek stali nejmladšími náhradníky společné ústřední rady SD-LSNS. 15.-16. listopadu 1996 se poprvé volilo do Senátu, kde měl za tuto stranu papírově uspět Jiří Dienstbier starší. Členi ÚR objížděli kraje a Jiří Dienstbier ml. spolu s Václavem Žákem přijeli jako členi delegace ÚR SD-LSNS na krajský sněm Severomoravské organizace SD-LSNS do Olomouce. V senátních volbách pak Jiřímu Dienstbierovi staršímu o 3% unikl postup do druhého kola. I to přispělo k prohloubení rozkolu mezi SD a LSNS, která už tehdy začala pomýšlet na vytěsnění předáků SD ze strany a přejmenování na ČSNS. Krátce po zářijovém dobříkovském sjezdu v roce 1997 opustili již nově pojmenovanou ČSNS mj. i Jiří Dienstbier mladší, David Rath a Milan Kubek.

Názor předplatitele Hospodářských novin

23. března 2011 v 14:42 | Ivan Fenz |  Jiní autoři

Téma Bohuslav Sobotka z minulého týdne

Vážený pane redaktore,


k Vašemu dnešnímu komentáři, " Sobotka, muž bez vlastností" , lze mnohé dodat.
Především, nikdo nemůže přerůst hranice svého intelektu a osobních možností.
Lidské maximum se projeví teprve v mezní zátěži. Očekávat něco podobného od
člověka formovaného politicky ve straně, kde kolektivismus je alfou a omegou
všeho vědění, je naivita. Ale to Vy všechno víte, jistě lépe než já.
Kladu si tedy další otázku, proč to děláte a čemu to más sloužit? Socdemáky
neovlivníte, HN nečtou a Vaše komentáře jinde, vytěsní? Zbude mi jen odpověď, že
plníte zakázku, jak nejlépe dovedete! V rámci korektnosti, hodit Sobotkovi
klacek pod nohy. Pak je ovšem Vaše snaha na stejné úrovni, jako politická
"dovednost" BS. Jen drobný postřeh, zřejmě považujete BS přece jen za
schopnějšího a tudíž zdejší pravici nebezpečnějšího a proto je první na tapetě.
Nic proti tomu, rád si přečtu Vaše obsažné i vtipné komentáře, ale tento se moc
nepovedl - každý máme svoje limity.
Mějte se dobře a ať se Vám dílo daří k vlastní a čtenářské spokojenosti,
s pozdravem Ivan Fenz

Rozruch kolem možného příjezdu Jiřího Paroubka

19. března 2011 v 22:08 | Převzato z Novinek.cz a Lidovek.cz |  Aktuality

na závěr brněnského sjezdu ČSSD

V sobotu odpoledne se ovšem začala vize Paroubkova příjezdu hroutit. Někteří delegáti sice hovořili o tom, že byl viděn vůz s expředsedou při vjezdu na brněnské Výstaviště, další ale vyvraceli, že Paroubek dorazí. Všem spekulacím a zaručeným zprávám učinilo přítrž slavnostní zakončení sjezdu, které provedl nový šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.


Sjezdem se šířila v souvislosti s Paroubkem i spekulace, že zde oznámí odchod z ČSSD a vstup do České strany národně socialistické 2005. Do této strany už ze soc. dem. odešel Paroubkův stoupenec Jiří Vyvadil. Ten Paroubkovi radil v době, kdy byl předsedou ČSSD.
Účast expředsedy by přitom byla logická po vítězství Sobotky. Paroubek mu totiž vyjádřil přízeň v neproneseném projevu, který zveřejnil na svém webu. "Minulý týden jsem měl dlouhý rozhovor s B. Sobotkou, znám jeho názory, nejsou daleko od mých. Bude ale v čele strany úspěšný jen tehdy, nebude-li obklíčen lidmi bez názorů, lenochy a lidmi bez odvahy," napsal Paroubek.

Přiložená fotografie je z odhalení pomníku Milady Horákové a dalších politických obětí poúnorového období v říjnu 2009
(vložil J.S.)

Druhou fámou, která v sále na brněnském výstavišti vyvolala pozdvižení, byla informace, že se Paroubek chystá na sjezd přijet i s rodinou, vystoupit ze strany a oznámit založení nové strany. S postupujícím časem začalo vše nasvědčovat tomu, že šlo jen o fámu. "Nic o tom nevím. Pochybuji, že kdyby se Jiří Paroubek chystal na sjezd opravdu přijet, nedal by mi to vědět," uvedl Paroubkův spolupracovník Petr Dimun. Ani on však nedokázal vyloučit, že expředseda na sjezd skutečně přijede, byť to Dimun pokládá za nepravděpodobné.
"Jsem v horizontální poloze doma s rodinou," vyvrátil tyto domněnky před patnáctou hodinou samotný expředseda v přímém telefonickém vstupu do vysílání České televize. Novému vedení vzkázal, že mu přeje, aby zanechalo podobnou bilanci jako on.
Paroubka se zatím bezúspěšně snaží do svých řad "ulovit" další z jeho bývalých spolupracovníků Jiří Vyvadil do České strany národně socialistické (ČSNS). Sám Paroubek odchod z ČSSD zcela nevylučuje. Před sjezdem ale mluvil o ntom, že by to připadalo do úvahy zejména v případě, že by zvítězil Michal Hašek. Ten ovšem ze sjezdu odjede poražen.

Pražští národní socialisté bilancovali

17. března 2011 v 11:36 | Jiří Pondělíček |  Jiní autoři

Zpráva o činnosti MO Praha

Po minulém městském sněmu Mo Praha jsme doslova rovnýma nohama skočili do přípravy voleb do EP konaných v roce 2009. Volebním lídrem na úrovni celé republiky se stal nezávislý kandidát Prof. MUDr Ivan Šterzl.V Praze byly uskutečněny dva předvolební mítinky a to na Palackého náměstí a v Praze 9 na sídlišti Prosek, při použití ozvučeného vozidla .Někteří členové Mo Praha se zúčastnili i mimopražských propagačních výjezdů, další pak přímo v Praze rozšiřování propagačních materiálů formou rozdávání nebo výlepu na veřejných místech.V květnových dnech roku 2009 jsme si připomněli i události května 1945, spojené s vítězstvím nad nacistickým Německem. Stalo se tak u pomníku E. Beneše na Loretánském náměstí na Hradčanech a na náměstí Jana Palacha před budovou Rudolfina.Velmi úspěšnou akcí se značným mediálním ohlasem bylo odhalení pomníku Dr. M. Horákové a dalších obětí politických procesů 28.října 2009. Za naši stranu zde vystoupili K.Janko a členové Mo Praha J. Pondělíček a B. Babinec. B. Babinec měl rozhodující úlohu při vybudování celého pomníku.20 let uplynulých od listopadových událostí roku 1989 si členové Mo Praha připomněli 17.11. u pomníku J. Opletala a V. Sedláčka v Žitné ulici, u pomníku v podloubí Kaňkova domu na Národní třídě a někteří se poté zúčastnili demonstrace proti přijetí Lisabonské smlouvy Na Příkopech. Události celého roku byly vyhodnoceny na výroční schůzi Mo Praha ve Vršovické sokolovně.
V únoru roku 2010 jsme si připomněli oběti totalitního režimu u pomníku M. Horákové v Praze na Pankráci. Zúčastnili se br. Pondělíček, Babinec, Jirsáková, Zelinka, Čoková, Votava a předseda strany K. Janko.
V předneseném projevu byla zdůrazněna tradice demokratické republiky a odkaz TGM a Ed. Beneše. Zdůrazněna byla i sociální solidarita, blízká M. Horákové a řadě dalších významných osobností, jejichž památku pomník připomíná.
V měsíci květnu byla odhalena v definitivní podobě pamětní deska se jmény obětí politických procesů která je součástí pomníku Dr. Milady Horákové. Za naši stranu zde vystoupili členové Mo. Praha J. Pondělíček a B. Babinec. Za celou stranu předseda K. Janko.
Na jaře minulého roku proběhly i parlamentní volby. V Praze kandidátka postavena nebyla ale někteří členové se zúčastnili na kandidátce Středočeské Kr.O. V televizních pořadech vystoupili B. Babinec ( Politické spektrum k otázkám zdravotnictví) J. Pondělíček (předvolební vydání zpravodajství 24 TV ČSNS 2005 a Republikáni M. Sládka).
Podstatná část členů Mo Praha se zapojila i do volebního dění v rámci senátních a komunálních voleb na podzim minulého roku. Díky jejich práci se podařilo naplnit kandidátky všech volebních obvodů v Praze. Postavena byla i kandidátka do zastupitelstva Mč. Praha 9. Lídrem a kandidátem na primátora Prahy se stal Prof. I. Šterzl, nyní už člen strany, v dalších obvodech stanuli v čele kandidátek V. Janoušek, J. Horváthová,I. Dvořák, J. Procházka, P. Votava a prim. MUDr. Ondrejka.
Zároveň byli zaregistrováni tři kandidáti do senátu. B. Babinec, I. Šterzl, Prim.MUDr. Ondrejka.
Někteří členové se zúčastnili voleb do měst. částí na kandidátkách jiných subjektů. K. Padjen, J. Herna, D. Čermák
Většina členů Mo Praha se podílela na výrobě a rozšiřování propagačních materiálů. Někteří kandidáti využili možnost vystoupit v rozhlasovém vysílání radia Regina.
Komunální volby byly poznamenány skandálem s volební manipulací v Krupce. K věci vystoupil J. Pondělíček v televizním vysílání ČT 1 kde věc vysvětlil a tyto praktiky odmítl.
Samozřejmě že pozornosti neušel státní svátek 28. Října, který jsme si připomněli u pomníku Dr. E. Beneše na Loretánském náměstí. Zdůrazněna zde byla kontinuita Československé republiky se starší tradicí české státnosti a zejména pak s vývojem národního obrození a státoprávních bojů v 19. Století.
Během uplynulého období vstoupila do strany v rámci Mo Praha řada nových členů, kteří se mnohdy aktivně zapojili do činnosti strany a byla ustavena nová oblastní organizace - Letňany

K incidentu v České televizi

16. března 2011 v 21:08 | Jiří Pondělíček |  Jiní autoři

PROHLÁŠENÍ

Předsednictva ústřední rady České strany národně socialistické k zásahu vojenské policie v budově ČT

Česká strana Národně socialistická projednala ve svém gremiu případ přepadení budovy zpravodajství České televize jednotkou vojenské policie. Z celé věci je zřejmé, že kdosi z velmi vysoko postavených osob má strach z kauz šetřených investigativními redaktory České televize a proto neváhá sáhnout ani k těm nejkrajnějším prostředkům. Tento zásah je něco naprosto nepřijatelného, co v žádném případě do demokratické společnosti nepatří. Bezpříkladné je i použití vojenské policejní jednotky, která ani nemůže disponovat pravomocemi pro tyto pří pady.
Je na místě se zeptat, kdo dává vojákům takové rozkazy a jak je možné, že k takovému jednání může dát svolení dokonce soud. Žádáme důsledné vyšetření celého případu a vyvození patřičných důsledků.

Za PÚR ČSNS 2005 Jiří Pondělíček, člen PÚR a tiskový mluvčí

Odchody z ČSSD?

15. března 2011 v 21:34 | Z Novinek převzal J. Skopal

Paroubkovci k socialistům?

Manželka bývalého šéfa ČSSD i přes odchod z řad největší opoziční strany deklaruje, že nadále zůstává smýšlením socialistkou. "Nadále mi na principech sociálního státu záleží. Ale to už nemluvím o současných kandidátech na předsedu strany," dodala.
Pozoruhodné je, že Paroubková není první z věrných bývalého předsedy, kdo opustil řady ČSSD a přitom zůstal "smýšlením socialistou". Jiří Vyvadil, někdejší Paroubkův poradce v Lidovém domě, v lednu opustil řady soc. dem. a vstoupil do České strany národně socialistické 2005.


Vyvadil už jednou členem socialistické strany byl, pak ale zamířil do ČSSD. Ostatně i samotný Paroubek byl za normalizace členem Československé strany socialistické. Představitelé ČSNS 2005 se nyní podle Vyvadilových vyjádření na Facebooku netají představou, že by Paroubka přetáhli do své strany.
Samotný Paroubek odmítl jasně sdělit, zda se také chystá ČSSD opustit. "V tuto chvíli bych to nechal bez komentáře," řekl na dotaz serveru Týden.cz. Zároveň si postěžoval, že nebyl na sjezd soc. dem. pozván. To ale Lidový dům vyvrací. "Jiří Paroubek byl pozván jako poslanec PSP ČR," sdělil v pondělí Právu mluvčí ČSSD Martin Ayrer.
Jiří Ovčáček, Právo

Národní socialisté v zájmu veřejnosti

15. března 2011 v 20:42 | Přemysl Votava |  Jiní autoři

Navážeme na naše otce a dědy?

V České straně národně socialistické dnes vrcholí přípravy na dubnový sjezd strany. V sobotu proběhl sněm Jihomoravské krajské organizace, v pondělí sněm městské organizace Praha. Oba sněmy měly důstojný průběh, proběhla volba krajského vedení. Byla ustavena krajská organizace v Ústí n/L. Je příznačné, že v posledních týdnech přichází do strany řada nových, zejména mladších členů. Mnozí z nich vyjadřují své zklamání z vnitropolitického vývoje v naší vlasti. Nešetří kritikou, jak k vládnoucí koalici, tak i k jalové opoziční politice ČSSD. Ustavují se nové organizace strany. Přicházejí noví členové. Proto i "Výzva ÚR" z 12.3. vyzývá k "otevření strany" pro nové členy a jejich zapojení do činnosti strany i ve vedení našich organizací. Musíme se stát stranou naděje, zejména pro ty občany, na které dopadá asociální politika pravicové vlády Petra Nečase. Media již zaznamenala zájem o národní socialisty. Jako příklad lze uvést komentář dnešního, tedy úterního Práva. Národní socialisté jsou na stránkách i dalších medií.


Dubnový sjezd se musí stát sjezdem jednotícím. Musíme se hlásit trvale k programu národnímu a sociálnímu. To nás vždy odlišovalo od ostatních levicových či středových stran. Budeme nyní častěji ve středu pozornosti, jak veřejnosti, tak i novinářů. Je to velký závazek pro každého z nás. Nebojme se hledat spojence na této cestě. Národně socialistické myšlenky jsou aktuální i dnes.
Přemysl Votava
1.mpř. České strany národně socialistické
Foto poskytl Jaromír Drabík

Kde byli ústavní soudci?

15. března 2011 v 20:31 | Miroslav Rozkošný |  Aktuality

Klíčová slova: soud, škrty, tunelÚstavní soud nedávno vyhověl České straně sociálně demokratické a zrušil platnostnost sociálních škrtů prosazených v parlamentu v době legislativní nouze. Jedná se do značné míry o formalitu, protože vláda, pokud bude chtít, ústavním soudem shozené zákony prosadí znovu. Musím však chválit rychlost a odvahu s jakou se ústavní soud pouští do rozhodnutí o jejichž správnosti pochybuji nejen já, ale také značná část veřejnosti. Takže určitě jednička za odvahu. Kde však byl náš ústavní soud, když začátkem devadesátých let parlament schvaloval privatizační zákony? Zesnulý senátor Jiří Dienstbier se před lety, kdy ještě za čerstvé paměti byly tyto zákony přijímány, na můj dotaz vyjádřil o těchto nových výtvorech našich zákonodárců, že polovina členů parlamentu se na jejich tvorbě podílela z neznalosti věci či-li z vlastní hlouposti a další záměrně, aby oni sami nebo jejich příznivci mohli tunelovat. Možná se Jiří Dientsbier mýlil. Dnes už se nikdo s nebožtíkem hádat nebude.


Tunelovalo se však vesele a někdejší střádaly v kampeličkách mrzí jejich spořivost dodnes. Kde však v té době byli naši ústavní soudci, když místo téměř formálních rozhodnutí dnes, tenkrát mohli alespoň bránit nebo přinejmenším zabraňovat krádeži v hodnotě miliard? Možná seděli na úplně stejných židlích jako dnes. jen se nechali přesvědčit některými dodnes národem uznávanými politiky, že cesta k privatizaci, a tím i k velkému hospodářskému růstu, který nás čeká, musí proběhnout temným tunelem. Nebo to bylo jinak?