Srpen 2012

Městská doprava v Praze nerespektuje skutečné potřeby obyvatel

31. srpna 2012 v 22:04 | Jiří Pondělíček |  Aktuality

Ke změnám v MHD v Praze

1) Celá nová koncepce MHD v Hl. m. Praze připravovaná k 1. září 2012 působí chaoticky a bohužel i nesystémově. Tato nová koncepce integrované městské dopravy zjevně nerespektuje skutečné potřeby obyvatel a návštěvníků Hl. m. Praha ve veřejné dopravě.

2) Představíme - li si běžný pohyb po Praze MHD, tak zjistíme, že přibylo oproti původnímu stavu nutnosti přestupovat a to navíc mezi různými druhy dopravy - tram, bus, metro, vlak. Při klimatických podmínkách jaké v Praze po většinu roku jsou (déšť, sníh, bláto, náledí, smog a i ve slunečném počasí prašnost), pak se musíme nutně ptát, co taková změna přináší seniorům, maminkám s kočárky, dětem a v neposlední řadě i tělesně postiženým?
3) Celková doba cestování po Praze se ve většině případů prodlouží, což povede ke snížení její efektivity, ale i přitažlivosti. Přecpané vozy MHD jistě nebudou lákat ani obyvatele hlavního města ani jeho návštěvníky. Nižší atraktivita MHD tak povede ke zvýšení intenzity osobní automobilové dopravy, což se samozřejmě negativně projeví na kvalitě životního prostředí.

4) To vše je ještě "vylepšeno" zastavením provozu stanice metra Národní třída, která jediná v historickém centru města, disponuje bezbariérovým přístupem. Důvodem je opět zisk jakýchsi soukromých firem, které tam hodlají stavět cosi, co označují jako "multifunkční centrum".

5) Tento plán současného vedení pražského magistrátu na deformování MHD působí jako věrná kopie vládních "deforem". Lze jen předpokládat, že od 1. září 2012 bude MHD v Praze fungovat jako reformovaný sociální systém, maturity nebo registr motorových vozidel.

Za KR KrO Praha J. Pondělíček

Tragická událost v Rakousku

27. srpna 2012 v 12:01 | Převzato z Novinek.cz |  Aktuality

Náměstek ministra životního prostředí tragicky zemřel

O víkendu tragicky zemřel první náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek. Na ministerstvu byl zodpovědný za ekonomiku a politiku životního prostředí. Nešťastná událost se podle mluvčího resortu Matyáše Vitíka stala v neděli v Rakousku při sjíždění řeky. Kulíškovi bylo 31 let.


Jakub Kulíšek
FOTO: MŽP
Dnes 8:06
(Aktualizováno: 10:53 )
Rakouská agentura APA v pondělí informovala, že v neděli po poledni na řece Enže (Enns) ve střední části Rakouska zahynul jedenatřicetiletý Čech, když zůstal pod vodou, poté co se s ním převrhla dvojkánoe. Podle agentury jel na lodi se svým kamarádem. Když se kolem poledne plavidlo převrhlo, strhl ho proud a on zůstal uvězněn pod hladinou u jednoho stromu. Zachránit se jej již nepodařilo. Neštěstí se událo na severu Štýrska u obce Gstatterboden.

Poznámka JS
Jakub Kulíšek je synem prvního náměstka primátora města Přerova Josefa Kulíška.
Byl i zastupitelem a členem komisí Rady města. Byl to ambiciózní mladý muž. Když se dívám na jeho fotografii, je tak věrná, že si jej živě vybavuji před očima. Pro rodiče je to jistě velká ztáta.

Ceník vína

26. srpna 2012 v 20:27 | zaslala Marie Kolaříková |  Jiní autoři

Místo hospody se zatím nepodařilo zjistit


Jaroslav (Slávek) Popelka jde do toho

25. srpna 2012 v 12:36 | z jeho nové stránky pro volbu prezidenta |  Jiní autoři

Bude petice pro jeho zařazení mezi prezidentské kandidáty úspěšná?

Slávkovi Popelkovi byl na tomto blogu věnován příspěvek 16. března, poté co vystoupil i na ČT 24. Do debaty k článku se zapojilo 27 diskutujících. Někteří s ním souhlasili, jiní jej označili za bláhovce a idealistu.

BUDE kandidát Slávek Popelka ​ NOVÝ PREZIDENT - VY ROZHODNETE

Na úvod:

Situace naší země a jejích obyvatel není dobrá. Narůstá

zadlužení, mnoha lidem už příjem nestačí ani na zaplacení

základních životních potřeb jako je bydlení, elektřina,

kvalitní jídlo. Exekutoři a vymahači dluhů se pohybují

daleko za hranicí dobrých mravů, často i za hranicí zákona.

Politici kradou už ne po milionech, ale po stovkách milionů

či miliardách. Policie je paralyzovaná, mnozí soudci a

státní zástupci kryjí korupční aféry i další trestnou činnost

politiků a s nimi propojených podnikatelů.

Většina národa je natolik znechucena panujícími poměry

a vyčerpána zápasem o holou existenci, že už nemá

dostatek energie, času ani chuti se vzepřít, lidé čekají,

že to za ně udělá někdo jiný. Situace začíná být kritická,

je nejvyšší čas aby v naší zemi byly zahájeny

změny k lepšímu. Slávek Popelka

Můj pohled na věc

Církevní restituce
Svůj pohled na tuto záležitost, která v současné době zajímá mnoho lidí vyjádřím slovy bible:
/Volně citováno/
Když se Ježíše zeptal bohatý mládenec: "Mistře, co mám dělat abych byl dokonalý.
Modlím se a dodržuji všechna přikázání zákona. Na to mu Ježíš odpověděl:
Jdi, rozdej vše co máš chudým a následuj mne". Na to odešel mládenec
velmi smutný, protože měl mnoho majetku...

Na kolika farách /které v mnoha případech zejí prázdnotou/ našli přístřeší lidé bez domova?
Ženy s malými dětmi, které se ocitly v nesnázích?
Proč chce církev hromadit majetek a neřídí se slovy svého zakladatele?
-----------------------------------------------------------------
Blíže viz:

Občan se pohybuje v nepřátelském prostředí

23. srpna 2012 v 19:04 | Ivan Hoffman v Deníku

Poznámka má širší platnost než pro úvěry

Úvěry a pravidla

Ivan Hoffman
Ivan Hoffman
včera 23:58
Situace kolem spotřebitelských úvěrů dospěla do stavu, kdy stát připustil, že je na místě chránit občana před podvodníky. Dlouhá léta se zde mělo za to, že je-li někdo uveden v omyl, podveden, okraden, jde to na vrub jeho neodpovědnosti, lehkomyslnosti a hlouposti. Dobře vám tak, říkalo se lidem, kteří si vzali úvěr a dodatečně zjistili, že na ně společnosti a firmy vnucující půjčky záludně nastražily léčku.
Jenomže podobně, jako má zloděj náskok před policajtem, mají i lichváři vůči spotřebitelům výhodu. Než důvěřivý občan prohlédne finty a triky finančníků, důmyslná past sklapne.
Dnes je jasné, že se občan pohybuje v nepřátelském prostředí, po té co se finančníkům podařilo zprivatizovat politiku a koupit si u spřízněných zákonodárců zákony, jež legalizují jejich spekulace a zaručují jim beztrestnost. Pokud se nyní bude novelizovat zákon o spotřebitelských úvěrech, bude to jenom proto, aby se postihováním nejkřiklavějších a nejskandálnějších případů zlodějny zklidnila atmosféra a systém půjčování peněz za úplatu, neboli lichva, aby zůstal zachován. Kromě toho jsme pravděpodobně svědky konkurenčního boje, kde velcí lichváři požírají ty drobné.
Pro občana ze zmíněného plyne, že je třeba mít se na pozoru. Stát, který by z jedné strany neměl občanovi překážet a z druhé strany by pro něj měl zajišťovat servis, se v řadě případů chová přesně naopak: překáží a nepomáhá. Reklamace jsou zcela na místě. Za své peníze dostáváme vadné zboží. Navíc je to lidem, které platíme, aby stát spravovali evidentně lhostejné. Až vzniká podezření, zda je celá ta spotřebitelsko-úvěrová zlodějna pouhý šlendrián. Co když jde o perfektně zorganizovaný zločin?

21. august 1968 na Slovensku

21. srpna 2012 v 20:56 | převzato z cas.sk (2008) |  Jiní autoři

21. august 1968: Ako nafotili okupáciu čitatelia

21. 08. 2008 00:00 - BRATISLAVA - Oteplenie komunistického režimu v 60. rokoch či tzv. Pražská jar vzbudili aj na Slovensku veľké nádeje celej spoločnosti.
Ruské vojská 21. augusta hermeticky uzavreli veliteľstvo východného vojenského okruhu, ktoré bolo v Trenčíne.
Autor: Emil Sedlačko

.


Ako sa to skončilo, vieme - dnes si pripomíname 40. výročie obsadenia Československa vojskami Varšavskej zmluvy. "Boli sme všetci nesmierne hlboko sklamaní a frustrovaní. Najmä mladí ľudia prežívali obrovské zúfalstvo zo zrady ideálov. Z našich najbližších bratov sa stali barbarskí agresori." Takto sa vrátil v spomienkach o štyridsať rokov späť Alojz Hrodegh, ktorý zachytil pohnuté augustové dni roku 1968 svojím objektívom. Nový Čas prináša niektoré z fotografií tých dní, ktoré čitatelia poslali do redakcie.
Autor: r, Nový Čas


ČTK na tiskové konferenci NS-LEV21

21. srpna 2012 v 20:33 | ČTK v Deníku |  Aktuality

Paroubek představil volební kandidáty, dosáhnout chce 10 procent

Jiří Paroubek.
Jiří Paroubek. Autor: archiv VLP
dnes 14:29
Praha - Stranu Národní socialisté - levice 21. století (NS-LEV 21) do krajských voleb ve Středočeském kraji vede ekonomka Michaela Holinková Popková, která je rovněž předsedkyní středočeských národních socialistů.
Do Senátu za tuto stranu kandidují na Mladoboleslavsku právník Karel Horák a na Benešovsku ekonom Alan Babický. Předseda strany Jiří Paroubek je představil na dnešní tiskové konferenci.
Cílem národních socialistů je podle Paroubka dosáhnout volebního zisku osm až deset procent. Soustřeďovat se budou především na nespokojené sociálnědemokra­tické voliče.
Holinková Popková je šéfredaktorkou lifestylového časopisu a webového portálu pro ženy. V NS-LEV 21 se zaměřuje na zdravotnictví. Na předních místech kandidátky s ní jsou například ekonomický a finanční expert Filip Drapák a bývalý vrchní policejní rada Miroslav Němec.

Priority

K prioritám národních socialistů ve Středočeském kraji patří zvýšení zaměstnanosti, potlačování korupce, stabilizace zdravotnictví, rozšíření lékařské pohotovosti, zlepšení dopravní obslužnosti a zvýšení počtu mateřských škol. Navštívit hodlají všechna středočeská města a větší vesnice a voliče přesvědčit, že mají odvahu věci měnit k lepšímu.
Horák řekl, že by chtěl být voličům advokátem, protože možné řešení každého problému musí mít především kvalitní právní rámec. Dopisem už oslovil 138 středočeských starostů a pro voliče založil webové stránky www.horak-vaskandidat.cz.
Odborný mluvčí NS-LEV 21 pro kulturu Babický, který se věnuje profesionálně golfu, vidí největší problémy Středočeského kraje v dopravní infrastruktuře. Chtěl by přispět k vybudování moderní železnice.
Autor: ČTK

Opožděná zpráva

20. srpna 2012 v 19:13 | Karel Doskočil |  Jiní autoři

K odchodu národní socialistky Růženy Krásné

Přeposílám parte které jsem obdržel, zemřela jedna z posledních žijících národních socialistů, která zažila únor 1948 a za své přesvědčení a víru strávila v komunistických věznicích část svého života.
Čest její památce K. Doskočil

Z jednoho rozhovoru viz:
13. duben 2008 ... Růžena Krásná | foto: Adam B. Bartoš, iDNES.cz. Šarmantní ... Růžena Krásná se narodila se 22. června 1921 v Českém Dubu. Její dědeček ...
zpravy.idnes.cz/o-tajemne-kavalirove...nic...-/domaci.aspx?...Zemřel Otomar Venzhöfer

19. srpna 2012 v 15:07 | Bohdan Babinec, Jiří Pondělíček |  Aktuality

předseda Masarykovy demokratické strany

Sestry a bratři, spoluobčané,
s pocitem bolesti a zármutku v srdci Vám sdělujeme, že dne 17.8. 2012 o 5. hodině ranní nás navždy opustil ve věku nedožitých 75 let předseda Masarykovy demokratické strany Ing. Otomar Venzhöfer, který byl do roku 1989 členem a okresním tajemníkem litoměřické okresní organizace Československé strany socialistické. V roce 1990 založil Masarykovu demokratickou stranu a byl zvolen jejím předsedou. I poté ale byl vždy ochoten vyjít vstříc a být nápomocen Národním socialistům. Jen si vzpomeňme na výstavbu pomníku JUDr. Milady Horákové a dalších obětí politických procesů padesátých let. Nebýt právě jeho pomoci, podařilo by se jen velmi těžko tento záměr realizovat.
V našich srdcích zůstane navždy zapsán jako přítel, kamarád a neúnavný propagátor masarykovských ideálů.
Národní socialisté si mezi sebou říkají bratře a sestro. Ing. Otomar Venzhöfer byl sice v posledních letech členem a vrcholným představitelem jiné strany ale jeho oddanost idejím, ke kterým se i dnes jako Národní socialisté hlásíme, je důvodem k tomu, abychom ho i nadále za našeho bratra považovali.

Bratře Otomare Venzhöfere, nikdy na tebe nezapomeneme!
MUDr. Bohdan Babinec Jiří Pondělíček

Velká nabídka festivalů a setkání

18. srpna 2012 v 22:41 | Jaroslav Skopal, fota z Deníku |  Aktuality

To lepší mimo Prahu

V tomto končícím týdnu se tisícové davy nahrnuly do Prahy, Trutnova a Žďáru nad Sázavou.
To, co se dělo v Praze na Prage Pride 2012 jsem sledoval jen okrajově a komentovat to ani nechci. Svobodě projevu bylo učiněno zadost a zas bude na rok pokoj.


Trutnovský Open Air Music Festival měl své cíle a to, zda byly splněny, se jistě ještě dozvíme. Přímé záběry jsem neviděl, takže také nekomentuji.


Zato Celostátní setkání mládeže (nejen katolické) ve Žďáru nad Sázavou jsem v pátek sledoval prostřednictvím televze Noe a na příslušných webových stránkách. Mělo se tam vystřídat až deset tisíc mladých lidí a měli pěknou nabídku programu. I tam zněla hudba a zpěv v moderní jemné podobě, v jaké dnes už pronikla i do bohoslužeb, byť ne do všech.

Kardinál Dominik Duka měl v pátek na velkém shromáždění mládeže a duchovenstva dosti dlouhou promluvu. Z hlediska církví působících v České republice to byla ekumenická spojující řeč v duchu "kráčejme společně". Neobracel se jen na křesťanské církve, ale i na Židovskou obec. Vzpomenul i mši uspořádané v Chrámu Sv. Víta v Praze pro účastníky všesokolského sletu 2012, která měla příznivý ohlas mezi těmi, kteří na ni šli. Vyjmenoval těžké osudy těch členů katolického duchovenstva, kteří se nechtěli podřítit příkazům politické moci po roce 1948. Vzpomenul i smrt Milady Horákové, kterou prezentoval jako pokřtěnou evangeličku. Mladé účastníky setkání vyzýval k aktivním postojům tam, kde jde o etiku a morálku. Je to jen pár myšlenek, které mi z jeho řeči utkvěly v paměti. V každém případě je dobře, že byly vysloveny. Kardinál Dominik Duka je i dobrý herec, protože svou roli vrcholového řečníka na duchovně orientované akci sehrál na výbornou.