Září 2012

Právě vycházejí Löblovy paměti

30. září 2012 v 22:30 | Jaroslav Skopal dle vydavatele |  Aktuality
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Literární biografie / Naděje a omyly - Vzpomínky na onu dobu

Naděje a omyly - Vzpomínky na onu dobu

Kód: 2002104

Úplný název:

Naděje a omyly - Vzpomínky na onu dobu (Löbl Karel):

Autor a popis:

Löbl Karel, Academia, 752 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Ext. sklad
568 Kč (800 Kč)
/ ks
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 3.10.2012 dopoledne.

Sváteční víkend s překvapením

30. září 2012 v 20:57 | Vybral Jaroslav Skopal z domácích zdrojů |  Aktuality

Dominik Duka: Čekáme, že politici dokážou přinést oběť

kardinál Dominik Duka - Foto: Filip Jandourek
kardinál Dominik DukaFoto: Filip Jandourek
Svým přístupem k panování se kníže Václav vymykal - ve vládě viděl především službu, miloval svou zem a chtěl jí sloužit spravedlivým vládnutím. Tak vnímá svatého Václava kardinál Dominik Duka. A současnost posuzovaná svatováclavskými kritérii? Jak ta dopadne?
Vévoda české země a náš patron byl skutečným panovníkem, který se vymykal tehdejším představám. Nejen proto, že byl světec, ale pro svůj přístup k panování, který ve vládě viděl především službu i těm nejubožejším a nejodstrkovanějším.
Václavovo následování Krista, který přichází pro všechny, bylo postaveno na skutečně křesťanských základech. Vždyť i u kořene Kristova působení a jeho oběti za lidstvo je láska. Svatý Václav miloval svou zem, chtěl jí sloužit svým spravedlivým vládnutím.
Jak velký je rozdíl s dnešním stavem, posoudí jistě každý sám. Mnozí vážení a vzdělaní občané vyslovují své obavy. Vidí, že zájem skupin a stran je nadřazován starosti o tuto zemi a její problémy. Ptají se, zda politická scéna nevěnuje příliš času mocenským, stranickým otázkám nebo nekonečným debatám a nezbývá pak čas na odbornou diskusi a spolupráci s odbornými kruhy, bez který nelze řešit zásadní otázky přítomnosti a budoucnosti.
Není ona nespokojenost veřejnosti také popouzena z těchto důvodů? Dovolil jsem si jen připomenout, co často slýchám na svých cestách křížem krážem zemí svatého Václava. Čekáme, že naši odpovědní politici budou svou zemi milovat a dokáží jí přinést oběť až do krajnosti.
Výzva Dominika Duky politikům je na místě. Může si ji dovolit a sám jeho autoritu plně respektuji.

Poděkujme Pavlu Vondroušovi, že bezplatně prověřil nefektivnost prezidentovy ochranky

Pavel Vondrouš, muž, který střílel plastové kuličky na prezidenta Václava Klause, sedí v policejním autě. (Chrastava, 28. září 2012)To, co se stalo v Chrastavě je sousto pro média. Typické téma, o němž lze psát ze všech úhlu. Zmíněný muž však ukázal, co je ochranka zač, jak je opožděná v reakcích a tudíž málo spolehlivá. Takže Pavel Vondrouš by vlastně měl být odměněn, že dokázal na toto vše svým činem poukázat. Je to vedlejší výsledek jeho akce.Neradostné výsledky průzkumu na Ústecku

"Výsledky komunistů, ale hlavně úspěch DSSS jasně odrážejí rozčarování lidí z politiky vlády a jsou výsledkem vnímání kroků, které činí v souvislosti s hospodářskou krizí. Úspěch DSSS je pak odrazem toho, jak lidé vnímají sociálně vyloučené lokality a zdejší obyvatele, a odrazem neřešení této situace," komentoval výsledek krajský lídr ODS Vladislav Raška.
Komunisté již sociální demokracii přeskočili v předvolebním průzkumu pro Český rozhlas v Libereckém kraji. Tam ale rozdíl ve volebním modelu činil jen statisticky nevýznamnou desetinu procenta (o průzkumu v Liberci zde).
Výsledky předvolebního průzkumu pro Českou televizi v Ústeckém kraji
Výsledky předvolebního průzkumu pro Českou televizi v Ústeckém kraji
Výsledky předvolebního průzkumu pro Českou televizi v Ústeckém kraji
Do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje by se podle průzkumu dostali také ODS se 14,5 procenta, Severočeši.cz s 11,5 procenta a TOP 09 s 5,5 procenta hlasů.

Vládněme spolu,

láká KSČM sociální demokracii
Komunistům s procenty roste i sebevědomí. Předseda KSČM Vojtěch Filip řekl, že by jeho strana měla po volbách v krajích vládnout s ČSSD v pevných koalicích, protože dosavadní otevřená spolupráce strany nepoškodila, uvedla ČTK.
"Za sebe bych se spíše bál opakování příkladů koalic s ODS," reagoval na úvahy o vzniku levicových krajských vlád místopředseda Sněmovny za ČSSD Lubomír Zaorálek.
Dělnická strana sociální spravedlnosti v průzkumu získala čtyři procenta hlasů. Autoři průzkumu však upozorňují, že statistická chyba se u jednotlivých politických stran pohybuje v rozpětí od 1,2 do 3,8 procenta.
"Máme tu příznivců mnohem víc, ale v průzkumu nás pokrátili, aby lidé v televizi neviděli, kolik procent nás doopravdy podporuje a jaká je skutečnost," není s výsledkem spokojený severočeský lídr DSSS Petr Kotáb, přestože i on spolu s představiteli úspěšnějších stran usedne ve čtvrtek poprvé k televizní diskusi.

Velké strany uplatňují moc přes Radu ČT, tvrdí Paroubek

Teprve na sedmém místě se třemi procenty skončili Národní socialisté - LEV 21, za které kandiduje bývalý premiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek.
"Velké strany prostě uplatňují přes Radu pro rozhlasové a televizní vysílání moc. Mohu jim jen blahopřát. To ale podceňují voliče, kteří nechtějí, aby v Ústeckém kraji dál vládli pánové Houskové a Koudové," odmítl výsledky průzkumu Paroubek poukázáním na kontroverzního přítele hejtmanky ČSSD Jany Vaňhové Romana Housku (o něm čtěte více zde) a jejího zatčeného náměstka Pavla Koudu (o Koudově případu zde).

Za objektivní předvolební průzkumy

26. září 2012 v 14:37 | Jiří Paroubek |  Aktuality

26.09.2012 12:19
Tisková zpráva NS-LEV 21 - Stanovisko k výsledku předvolebního průzkumu ČT pro Ústecký kraj

Česká televize (ČT) zveřejnila výsledky tzv. předvolebních průzkumů pro Ústecký kraj. Pro Národní socialisty - levici 21. století (NS-LEV21) nejsou žádným překvapením. A to jak vzhledem k minulým výrokům některých představitelů zhotovitelských agentur, kteří veřejně zpochybnili výsledky těchto průzkumů ve vztahu právě k NS-LEV 21 (Jan Tuček v rozhovoru pro MF Dnes), tak k velkému rozptylu různých předvolebních průzkumů. Připomínáme, že v nedávné době například výzkum společnosti Median přisoudil národním socialistům 3,5 % preferencí s možností překročení hranice 5 %.
Stejně tak několik interních průzkumů, které se vztahují k Ústeckému kraji, uvádí zcela jiné výsledky národních socialistů, než jaké prezentuje ČT. Podotýkáme, že nejen NS-LEV 21, ale i odborná veřejnost se pozastavuje nad některými agenturami a jejich metodikou pro předvolební průzkumy, jak například nedávno uvedl deník Aktualne.cz.
Národní socialisté budou v kampani v Ústeckém kraji nadále pokračovat podle harmonogramu s tím, že v poslední fázi bude ještě intenzivnější. Jsme totiž přesvědčeni, že jsme nejen v Ústeckém kraji jedinou alternativou mocenskému kartelu, který zde vládne a který se chystá pouze transformovat do již prakticky dnes existující koalice ČSSD-KSČM, která je v některých věcech podporována ODS.
Pokud by tento průzkum odpovídal realitě, byla by to nejen kvůli zisku protofašistické DSSS, ale i díky šanci na obnovení politického kartelu na bázi dohody ČSSD a KSČM s tichou podporou či potenciálních přeběhlíků, velmi špatná zpráva pro budoucnost lidí v Ústeckém kraji. Čas beznaděje a zlodějin by se prodloužil o další 4 roky.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21 a kandidát na hejtmana Ústeckého kraje

Shoda s Václavem Klausem

24. září 2012 v 21:37 | Jiří Paroubek |  Jiní autoři

Národní socialisté - levice 21. století vítají rozhodnutí prezidenta Václava Klause vetovat zákony, které jsou spojeny s tzv. důchodovou reformou vlády Petra Nečase.

Argumenty, které prezident Klaus použil proti těmto zákonům, navíc naprosto přesně kopírují argumentaci, kterou poslanci národních socialistů od počátku proti návrhu tzv. důchodové reformy předkládali.
Vedle absence společenské a politické shody na tak klíčové změně jednoho ze základních systémů státu se jedná o argumenty ekonomické.Především se jedná o riziko investice v důchodových fondech, které prezident Klaus správně vyhodnotil v čase globální ekonomické krize jako významně rizikové a také je zde otázka financování průběžného systému, kdy prezident Klaus upozorňuje stejně, jako národní socialisté, na riziko rozpočtových schodků tím způsobených. Ty by musela vláda podle Klause, shodně s názorem národních socialistů, financovat zvyšováním daní.
Nečasova vláda by tak měla zastavit práce na spuštění důchodové reformy a respektovat veto "svého" prezidenta.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

Jiří Paroubek se ptá ministra Kubiceho

24. září 2012 v 11:35 | Jiří Paroubek na webu NS-LEV 21

jak naložil s informacemi o černém alkoholovém trhu v minulosti?

Věděl-li ministr vnitra Jan Kubice více jak dva roky o černém trhu s alkoholem, musí z vlády odejít!

Přidáno 22.9.2012 19:31
Už 24 lidských životů si vyžádala tzv. metylalkoholová aféra, další postižení otravou se lečí v nemocnicích a můžeme jen doufat, že už je tento stav konečný. Vyjadřuji tímto všem pozůstalým soustrast a postiženým otravou přeji brzké uzdravení!
V této souvislosti, kdy se každý z ministrů Nečasovy vlády vymlouvá, že nic nevěděl a že je to selhání jedinců, působí jako blesk z čistého nebe zpráva o tom, že tomu tak není a že je zde minimálně jeden ministr, který o černém trhu s alkoholem, alkoholové mafii, ví minimálně dva roky. Na tento fakt jsem upozorňoval sněmovnu již toto úterý, kdy jsem se snažil zařadit jako mimořádný bod jednání informaci premiéra Nečase a ministrů financí Miroslava Kalouska, zdravotnictví Leoše Hegera a vnitra Jana Kubiceho o stavu opatření k potření černého trhu s alkoholem.
Jsem rád, že dnes Mladá fronta má slova potvrzuje i ze svých zdrojů.
Ministr Kubice tak dluží veřejnosti několik odpovědí.
1. Předal zprávu o černém trhu s alkoholem, kterou vypracovával ještě jako soukromý detektiv pro soukromou společnost před dvěma lety, orgánům činným v trestním řízení? Vzhledem k tomu, že se jedná o mimořádnou trestnou činnost s miliardovými škodami státu a hlavně s dopadem na lidské životy, neobstojí případný odkaz na povinnost mlčenlivosti coby součást dohody mezi objednatelem a zpracovatelem zprávy. Pokud tak pan ministr učinil, komu přesně a co se těmito poznatky stalo? Pokud tak neučinil, jedná se o mimořádně závažné selhání s následky na lidské životy, které jej více než co jiného okamžitě diskvalifikuje pro výkon funkce ministra čehokoliv, natožpak vnitra.
2. Jaké kroky v boji proti alkoholové mafii učinil na základě zjištění ze zprávy pan ministr vnitra za dobu, kdy je ve funkci? Jaké navrhnul systémové změny, jaké navrhnul změny zákonů, popřípadě v jakém jsou práce na těchto změnách stadiu? Pokud tak pan ministr neučinil, mávl nad tím rukou či zapomněl, že někdy tak závažná zjištění zpracovával, je to - s ohledem na rozsah škod na lidských životech, majetku i pověsti ČR - další závažné selhání, které musí znamenat okamžitý odchod z funkce ministra vnitra.
Pokud pan ministr vnitra Jan Kubice věrohodně neodpoví na tyto otázky a bude se omezovat na naprosto dětinské výmluvy, které jsou tváří v tvář 24 zmarněným životům navíc lidsky sprosté, vystavuje český stát potenciálnímu riziku žalob o náhradu škody, neboť poškozeným subjektům, ať již se jedná o jedince či firmy, dává šanci prokázat, že jeden z vrcholných představitelů země o potenciálním riziku prokazatelně věděl dlouhou dobu a nekonal. Z tohoto důvodu by - v případě, že pan ministr věc důvěryhodně nevysvětlí a nevyvrátí informace, že nic ve věci nečinil - jej měl premiér Nečas z vlády odvolat, pokud pan ministr Kubice z vlády neodejde sám.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

U nás problém s tvrdým alkoholem, v Severní Americe s Barackem Obamou

23. září 2012 v 0:05 | Jaroslav Skopal ze zahraničních zdrojů |  Aktuality

Prezidentu Obamovi vytýkají příklon k muslimům

Fox News has been blocked from showing this clip

Dole je odkaz na klip, který je souhrnem různých situací, kdy se současný americký prezident dostal do role obhájce muslimů nebo citoval Korán. V předvolební kampani se to v USA i v Kanadě stalo velkým tématem. Pravicoví politici to v současném rozjitřeném světě Obamovi rádi připomínají.
Na první pohled je to pro Obamu velká nevýhoda. Na druhé straně mohou tyto Obamovy postoje mít i své výhody. Může pomoci zabránit velkému světovému konfliktu, protože jeho postoje mohou snáze přivést k jednání předáky reprezentující islám.
Muslimský svět je mnohde plný amerických zbraní, původně poskytovaných té správné bojující straně. Ty se však občas, možná i často, dostávají do rukou nepřátel USA. Američtí a po nich i vojáci ze států NATO, pokládají oběti nejvyšší v Africe nebo v Asii.
Řekl bych, že moderní je se domluvit, každému člověku je dán jen jeden život a ten je podle dnešních hledisek vhodné slušně prožít. Bylo už mnohokrát řečeno, že bojechtiví islamisté z Koránu něco vytrhnou a účelově si to přizpůsobí k praktické politice nepřátelství.
Islám je realita tak jako křesťanství. Kořeny obou vyznání jsou v lecčems podobné. Jsou-li Američané schopni vyslat člověka na Měsíc a později třebas i na Mars, pak by se měli pokusit zvládnout dialog i zdánlivě nesmiřitelných idologií. Problém má i Evropa a zdá se, že si už také hledá optimální cestu, jak z problému ven. Z tohoto pohledu by Obama mohl být v roli znovuzvoleného prezidenta pro svět i přínosem.

Remember when we were told to watch Fox News on a Sunday night that was going to air something about Obama and we watched but never saw anything! Well, read below and click on the video to see why it got pulled before it could air

Now we know why Fox News never broadcast it as they had originally planned to. This piece was pulled.
*Remember all the notices we kept getting to watch Fox News on Sunday at 9PM? What Happened?*
*This is the clip that got pulled due to pressure from the Administration.*
Obama Puts Heat on Fox News to Prevent Sean Hannity from airing this piece.
*This is a video that Sean Hannity of FOX News has been trying to show that we are told has consistently been blocked by the Obama Administration for several weeks. It was a matter of time until the internet picked it up.*
*Watch it now before it gets pulled from the internet!*

Nespokojenost s metodikou předvolebních průzkumů

17. září 2012 v 22:19 | Jiří Paroubek na webu NS-LEV 21 |  Jiní autoři

Otevřený dopis Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění v souvislosti s výsledky předvolebních průzkumů

Přidáno 17.9.2012 19:01
Jsem velmi vážně znepokojen, a věřím, že nejsem sám, výsledky práce několika agentur veřejného mínění, zejména pak těch, které provádí předvolební průzkumy pro veřejnoprávní média - Českou televizi a Český rozhlas.
Je zarážející, že zmíněné agentury, které zpracovávají předvolební průzkumy, se často liší v odhadech u jednotlivých stran a hnutí v rozmezí až 8 %, přičemž za zmínku stojí fakt, že průzkumy jsou realizovány ve stejné lokalitě takřka ve stejném čase, a agentury deklarují reprezentativní vzorek obyvatel, který odpovídá údajům vyplývajícím z Českého statistického úřadu.
Zasílám proto touto cestou otevřený dopis PhDr. Evě Veisové, PhD., předsedkyni Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění, a to s žádostí o prověření práce těchto agentur. Podobný dopis přeložený do anglického jazyka zašlu rovněž zítra do obdobného mezinárodního sdružení ESOMAR.
Domnívám se, že je ohrožen férový průběh voleb, a to díky nepřesným a nekvalitně zpracovaným, řekl bych dokonce až manipulativním, předvolebním průzkumům, které pro veřejnoprávní média zpracovávají s tak obrovskými rozdíly agentury STEM/MARK, SC&C a PPM Factum.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

Zemřel Jaroslav Podhorský

17. září 2012 v 22:15 | Přemysl Votava |  Jiní autoři

Byl především národním socialistou

8.září zemřel ve věku 91 let bratr Jaroslav Podhorský. Smutná zpráva, která dopadla na všechny, kteří jsme Jaroslava znali. Skromný a poctivý člověk. Jeho slovo mělo vždy váhu, byl proto námi mladšími respektován. Byl připraven vždy pomoci. K jeho povaze patřilo, že neměl nepřátel. Bratr Podhorský byl dlouholetým členem vedení Klubu dr. Milady Horákové. Byl ale především národním socialistou. Jeho vztah k národnímu socialismu se mu stal životním údělem. Bratr Jaroslav Podhorský byl po několik volebních období členem ústředního orgánu České strany národně socialistické. Před dvěma lety stál na pankrácké pláni při odhalení památníku Dr.Miladě Horákové. Tam jsme ho mnozí viděli naposledy. Patřil k těm národním socialistům, kteří tvořili páteř strany. Děkuji osudu, že jsem jej poznal osobně.

Dnes se s ním loučíme, děkujeme mu za jeho věrnost a lásku k vlasti.

Přemysl Votava
člen předsednictva
Národní socialisté-levice 21.století

Otravy metanolem z politického hlediska

16. září 2012 v 21:14 | Bohdan Babinec |  Jiní autoři

Jde o účinná opatření

Dnes 16.09.2012, jsem sledoval v pořadu Otázky Václava Moravce debatu mezi ministrem zdravotnictví MUDr. Leošem Hegerem CSc. ( TOP 09) a poslankyní Soňou Markovou ( KSČM ), ohledně série otrav metanolem v ČR . Musím říci , že se po jejich debatě cítím, coby občan tohoto státu, jak nahý v trní. Z úst paní poslankyně sice zazněly náznaky toho, jak by se měl tento stát chovat ke svým občanům platícím řádně daně, postrádaly však bohužel potřebnou razanci. Pokud by v naší zemi správně fungovaly státní úřady jako je hygiena, policie, celní správa a podobně, tak by bylo možné takovým kauzám, jako je současná hromadná otrava metanolem, předejít. Pokud by hygiena průběžně kontrolovala vzorky lihovin ve velkoobchodech, maloobchodech a tržnicích a také samozřejmě u výrobců, kdyby tresty za tak hrubé a zdraví i životu nebezpečné poškození kvality byly likvidační, včetně konfiskace majetku viníků a v případě smrtelných následků i trestním postihem až k výjimečnému trestu, pak by si jen málokdo něco takového dovolil. Je zřejmé, že současná vláda není schopna zajistit taková opatření, která by ochránila zdraví a životy občanů. Taková vláda by měla odejít. Jako občan i jako lékař se ptám: kolik ještě třeba zničit lidských osudů a životů aby tato vláda pochopila, že je absolutně neschopná řídit republiku ? Měla by odstoupit co nejrychleji . A pokud má aspoň špetku morální odpovědnosti a svědomí , tak to v nejbližších dnech udělá.
Kandidát do senátu za NS LEV21
MUDr.Bohdan Babinec,CSc.

Nabízel ministrům financí své zkušenosti z krizových situací

14. září 2012 v 17:23 | František Červený |  Jiní autoři

Nedostal ani odpověď


IG INŽENÝRING ČR, t. s. - ENGINEERING CZ, INC. CZ

Inženýrsko investorská, ekonomická, organizační a poradenská kancelář ČR

IG INFO CZ, I.P. Pavlova 69, 779 00 Olomouc; tel.:585 750 860, 737 871 018 E-mail: ig.info@centrum.cz

Ministerstvo financí ČR

Vážený pan

Ing. Eduard Janota, ministr

Letenská 15 /pozn. Nikdy neodepsáno, ani novým ministrem financí

118 01 Praha 1 Miroslavem Kalouskem,kterému to bylodánotaké../D o p o r u č e n ě ! zasláno v předstihu mailem 2. 2. 2010


*v aktualizované formě k 26.11.2011Věc : krizové řízení veřejných financí ČR - finanční manažer, specialista

Vážený pane ministře,

Jsem investiční technik a inženýr ekonom s mnohaletou praxí v oblasti financování investic sleduji již delší dobu silné až krizové napětí v hospodářské situaci našeho státu, specielně veřejných financí všech resortů ČR. Tuto nabídku jsem v minulých letech dával resortu dopravy, zdravotnictví i obrany, ale bez jakékoliv odezvy…

Vzhledem k tomu, že se situace stupňuje a krize hospodářství se neustále prohlubuje, nabízím své odbornosti a zkušenosti do expertního týmu vlády /NERV/ i Vašeho osobního poradce k čerpání a optimalizaci veřejných financí v resortu Ministerstva financí ČR. K této nabídce sděluji, že v oblasti průřezové ekonomiky i financování a ekonomiky investic mám nejen nejvyšší VŠ kvalifikaci, ale i excelentní zkušenosti i u větších podnikatelských subjektů, jako PAL, Let Kunovice, IG CZ, ŘSD ČR.., kde mou předností mimo osobních vlastností je komplexnost a poměrně široká odbornost.

K této informaci sděluji, že jsem se již v roce 1999 stal nejúspěšnějším ryze českým, poradenským subjektem - účastníkem v tendru na správce Revitalizační Agentury /x/… Podstatou dnešní nabídky jsou velmi znepokojující znalosti z oblasti čerpání veřejných financí téměř ve všech resortech ČR**, s širšími zkušenostmi z cenotvorby dominantních firem při veřejných zakázkách i finanční politiky Vámi řízeného resortu. /** vč. poměrně dobré znalosti řízení a financování resortu dopravy na Moravě, specificky ŘSD Olomouckého, Moravskoslezského i Zlínského kraje, kde jsem jistou dobu i přímo pracoval.

Všude se hovoří o nedostatku financí, a přitom některé znaky avizují viditelnou neefektivnost a až nestandardní čerpání finančních prostředků. V takovém případě se jedinou možností jeví provedení rychlých a efektivních auditů těchto subjektů, ke kterým jsem rovněž způsobilý. Neméně významnou součástí mé nabídky jsou aplikované zkušenosti s organizací výběrových řízení v oblasti investic, dotací a grantů, včetně individuelního hodnocení nabídek zhotovitelů dle zákona o zadávání veřejných zakázek č. 137/2006 Sb. Zde, se svou komplexností a širokou odborností, jsem schopen zabezpečit nejen vyšší efektivnost výstavby, ale i přímé finanční úspory rozpočtových položek ve výši 15 - 35 %, v individuelních případech i nad 50 %- viz. ref. list města Štramberk. **Oprávněnost tohoto tvrzení potvrzují i skutečnosti, že v západní Evropě se jeden kilometr dálnice prostaví až o polovinu levněji než v ČR.

S těmito kredity věřím, že obdobnou rentabilitou pomohu v oblasti veřejných financí ČR optimalizovat nebo ušetřit finanční zdroje v rozsahu ..set milionů korun. Budu li zařazen do expertního týmu MF i vlády ČR/NERV/, se sestavením vlastního pracovního týmu, jsem přesvědčen, že částky našeho přínosu budou mnohonásobně vyšší.

Vážený pane ministře, zaujala li Vás moje nabídka, vzhledem k Vaší časově podmíněné pozici, ale i k závažnosti získaných informací, rád bych jejich podrobnosti projednal v co nejbližší době přímo s Vámi. V takovém případě prosím o potvrzení termínu osobního jednání alespoň dva dny dopředu telefonicky na mobil 737 871 018, a současně i elektronickou poštou, kterému se budu snažit v maximální míře přizpůsobit.

K podpoře těchto referencí sděluji, že velmi podrobné informace o mé kvalifikaci a odbornostech má KoB - Česká konsolidační agentura, dále pak oba hejtmani ZL i OL kraje, senátor Lajtoch i další poslanci, bez ohledu na jejich politickou příslušnost . Částečně jsem o mé nabídce informoval jak bývalého premiéra Topolánka, při jeho inauguraci, ale i v letech 2004-5 jeho předchůdce Jiřího Paroubka*, který mou nabídku i písemně akceptoval, ale bohužel nikdy nevyužil*/dodatek k nadcházejícímu sjezdu 26. 11.2011/

*V případě Vašeho hlubšího zájmu jsem pro uvažované jednání připraven obratem postoupit i další reference nebo i řešení, bude li to ku prospěchu věci.

S hlubokou úctou Ing. František Červený, krizový manažer a odborný poradce

INŽENÝRING - ENGINEERING CZ, t. s.

I. P. Pavlova 69, 779 00 Olomouc

Co : Moravské inženýrské konsorcium IG INVEST a IG CONSULT Moravia

Přílohy : - reference o zařazení do poradenského týmu KoB - České konsolidační agentury/x/

- esej "reengineering a krizové řízení" k doktorskému studiu na VŠE Praha