Říjen 2012

Méně peněz na sport

30. října 2012 v 22:47 | Jiří Šlégr |  Jiní autoři

V současné chvíli nemohu za žádných okolností podpořit rozpočet na příští rok

Současná pravicová vládní koalice přehlíží potřeby nejen nižších a příjmově středních i slabších vrstev obyvatel, ale rovněž zaměstnanců různých sektorů ve veřejné i soukromé sféře. Každý ví, že na půdě Poslanecké sněmovny se zabývám zejména otázkami podpory českých sportovců. Musím bohužel konstatovat, že i na základě návrhu státního rozpočtu pro příští rok budou zájmy českého sportu rovněž Nečasovou vládou přehlíženy.
Český sport již v loňském roce přišel o 1,7 miliardy korun. Ministr financí Miroslav Kalousek prolobboval za aktivního přispění senátorů ČSSD v Senátu změny v loterijním zákoně, které měly na naše sportovce drtivý dopad v podobě ztráty 2,5 miliardy korun. Zdůrazňuji, že v tomto případě hovoříme především o penězích pro mládež a různé amatérské sportovní oddíly.
Ministr Kalousek se poté udělal hezkým, když ve Sněmovně zcela nesystémově, populisticky a jak se později ukázalo, pouze jednorázově, načetl pro český sport 800 milionů korun. To vše proběhlo za situace, kdy se ČR v rámci EU nachází na třetím místě od konce pokud jde o výdaje státu na financování sportu.
Zdálo se, že již nemůže být hůře, ale současná situace vyvádí z míry i největší pesimisty. Nejenže se sportovci nedostanou zpět ke 2,5 miliardám, o které loni vinou změn v loterijním zákoně po ose Kalousek (TOP09) - Vícha (ČSSD) přišli, ale navíc - jak jsem již předeslal - pro příští rok nedostanou ani finanční injekci v podobě ministrem financí loni slíbených 800 milionů korun! Za této situace již reálně dochází k odlivu dětí a mládeže z různých sportovních oddílů, neboť jejich rodiče sportování svých dětí jednoduše již nemohou z rodinného rozpočtu utáhnout.
Kdyby byla Nečasova vláda skutečnou vládou rozpočtové odpovědnosti, tak by se k financování sportu nemohla stavět takto zády, neboť tento její přístup bude mít vážné dopady na budoucí náklady v resortech zdravotnictví, vnitra, spravedlnosti i školství. To jsou ale věci, které jsem v Poslanecké sněmovně mnohokrát zopakoval. Mrzí mne jen, že jak ze strany vlády, tak i ze strany velké části opozice a mnohdy i médií je tato problematika velmi vážně podceňována a na světlo světa je vytahována pouze tehdy, když se někdo z politiků potřebuje zviditelnit.
Pokud v této otázce nedojde v návrhu rozpočtu na příští rok k zásadním změnám k lepšímu, nemohu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí státní rozpočet na příští rok za žádných okolností podpořit. Nepokládám se totiž jen za poslance občanů Ústeckého kraje, kde jsem byl zvolen, ale cítím se být také poslancem, který pracuje v zájmu všech sportovců, ať už profesionálních či amatérských.
Jiří Šlégr
místopředseda nár. soc.

Co se dá odvodit z výsledků voleb

29. října 2012 v 23:15 | Jiří Petránek v Parlamentních listech |  Jiní autoři

Velezkušený novinář Petránek: Končí kapitalismus. Všechno bude jinak

Vítězem víkendových voleb se stali komunisté. To je pro řadu Čechů nepříjemná zpráva. Jsou však skutečně na místě obavy? Na to se ParlamentníListy.cz zeptaly dlouholetého zkušeného novináře, zahraničního zpravodaje a komentátora Jana Petránka. Ten přiznal, že se naopak z výsledku raduje. Proč?
Autor: Jan Rychetský
Popisek: Jan Petránek, novinář a publicista
16.10.2012 12:01
"Po vyhlášení výsledků voleb jsem měl velmi radostný pocit," přiznal se ParlamentnímListům.cz dlouholetý zahraniční komentátor Petránek. A důvody radosti vzápětí vysvětlil.
"Kyvadlo civilizace šlo hrubě doleva - to je jasný symbol toho, že lidé nejen u nás - chtějí změnu. Ono se to kyvadlo zase bude vracet, ovšem jistým obloukem. Avšak znamená to, že Češi tímhle způsobem odsoudili, skoro jako jedni z prvních na světě, kapitalismus v podobě, která tu je. Je to dle mého skutečný průlom v myšlení - stejně tak, jako když lidé rozhodli v roce 1989 o pádu socialismu, nyní se blíží ke konci kapitalismus," říká Jan Petránek.
Konec jedné éry, Češi stojí na počátku nového systému
Podle něj to, co se o víkendu stalo v České republice, je odrazem problémů světové globalizace, která se ocitá v koncích. "Kapitalismus současného typu je odsouzený k zániku, stejně tak jako tomu bylo před více než dvaceti lety se socialismem, jak už jsem připomněl. Je nevyhnutelné, aby lidé hledali třetí cestu - a ta se před námi pomalu otevírá. Když nás Rusové v roce 1968 potrestali za touhu po socialismu s lidskou tváří, nyní jsme opět projevili snahu o nastolení změny - a to něčeho, co by bylo kapitalismem či zcela jiným systémem, ovšem právě také s onou lidskou tváří," připomněl dlouholetý komentátor i historické souvislosti.
Pokud by prý měl Jan Petránek ihned poté, co byly známé výsledky voleb, popsat, co se mu právě honí hlavou, pak prý by to byla známá slova: "Strašidlo komunismu obchází Evropou - tak, jak to napsali již jistí klasici dávno před ním. Zdůraznil však, že komunismus, tak, jak se ho mnozí obávají, strašidlem již být nemůže.

Totalitní komunismus již nehrozí. Lidé hledají východisko ze dvou totalit

"Není šance být partají, která by fungovala tak totalitně, jak tomu bylo v minulosti, to je již zažehnáno, přežito. Komunisté vědí, že nesmí a nemohou pokračovat v duchu jakékoli diktatury. Na druhou stranu si lidé opět nejen v Česku, ale na celém světě uvědomují, že nemohou nadále dovolit, aby ovládala životy jiná diktatura. A tou se stala v posledních letech neviditelná ruka trhu. I ta začíná být přežitá - proto lidstvo hledá cestu k civilizaci s lidskou tváří. Příklon k levici, jak už jsem uvedl, bude skutečně ještě nějakou dobu setrvávat a pravice to musí vnímat tak, že dostala velkou facku a jasný náznak toho, že je nezbytné hledat další vývojovou cestu. Tu třetí cestu, která bude dalším stádiem mezi dvěma jmenovanými diktaturami - socialismem a ovládáním všeho neviditelnou rukou trhu," uzavřel pro ParlamentníListy.cz svůj pohled na výsledky víkendových krajských voleb Jan Petránek.

Republika

25. října 2012 v 17:49 | Jiří Pondělíček |  Jiní autoři

Je co slavit

Blíží se 28. Říjen, kdy si připomínáme vznik Československé republiky v roce 1918. Kromě běžných projevů politiků uslyšíme jistě , jako každý rok, i řadu nesmyslů. Nepochybně nás zase různí rádoby intelektuálové budou přesvědčovat o tom, že nepatřičně slavíme vznik státu, který už neexistuje a se kterým vlastně nemáme nic společného. Že to byl stát, který vlastně selhal, že jsme se o něj nijak nezasloužili a byl nám jen darován velmocemi a že to byl jen nepřirozený slepenec, který utlačoval národnostní menšiny. Zkrátka, že vlastně jsme měli zůstat u Rakouska, které mělo přístup k moři a bylo vlastně velmocí, na kterou by si nikdo nedovolil. Ani Hitler, ani Stalin.
Nevím, jestli tito lidé ve škole tak často chyběli, nebo jsou tak dobře kýmsi placeni, ale přehlížejí , že ČR se jasně deklaruje jako nástupce Československé republiky a jen málokdo oslavuje na Nový rok rozpad federace. 1. leden totiž většina našich spoluobčanů chápe opravdu jen jako Nový rok a jinak není co oslavovat. Republika tedy existuje a hlásíme se k ní zcela přirozeně a kontinuálně. Československo rozhodně neselhalo. V roce 1938 bylo připraveno k boji a mobilizace proběhla ukázkově a spontánně. Ani spuštění železné opony nebylo vinou naší země ale hry dvou velmocí, které si pohrály i s řadou jiných zemí, mnohdy větších a lidnatějších.V takovém případě by se za svá selhání muselo kát mnohem více států a to s velmocemi v čele. Není také bez významu, že se v případě Československa jednalo o hospodářsky a kulturně vyspělou zemi a to i později, v rámci sovětské sféry vlivu.
Republika také rozhodně nebyla nějakým dárkem od velmocí. Byla výsledkem dlouhodobého státoprávního hnutí, které vyvrcholilo úsilím T.G. Masaryka a jeho spolupracovníků v zahraničí i v řadách domácího odboje a především obětavý boj československých legionářů u Arrasu, Doss Alta, Zborova a dalších bojištích První světové války. I v prvních letech své existence musela Československá republika obhájit své hranice zbraněmi proti agresi Maďarska a Polska a proti iredentistickému hnutí v česko-německém pohraničí. O útlaku menšin ostatně nemůže být už vůbec řeči,protože republika práva národnostních menšin plně respektovala a mohla být mnoha zemím v této oblasti vzorem.
Představovat si Rakousko - Uhersko jako jakousi záruku českých národních zájmů a českého bytí je už vůbec dokonalou hloupostí. Ne nadarmo bylo nazýváno " žalářem národů" a jakou by bylo zárukou proti agresívním choutkám diktátorů dostatečně dokládají výprasky, které rakouští generálové opakovaně dostávali v celé řadě válečných konfliktů . A tyto porážky stály i mnoho českých životů. V cizím zájmu.
Budeme -li si tedy připomínat 28. Říjen, buďme si vědomi, že máme co slavit, že si připomínáme datum, které má mimořádný význam a patří k nejvýznamnějším okamžikům v dějinách naší země, za které se ale opravdu nemusíme stydět. Naopak. Buďme na své dějiny hrdí.

Dvě tiskové zprávy NS-LEV 21

23. října 2012 v 14:09 | Vladimír Dbalý, Jiří Paroubek |  Jiní autoři

K fondu Karla Janečka

Vladimír Dbalý: Podám trestní oznámení na Janečkův protikorupční fond

Přidáno 23.10.2012 14:06
Tzv. protikorupční fond Karla Janečka mne nedávno, shodou okolností týden před volbami, nepřímo obvinil z toho, že jsem se údajně podílel na netransparentních pronájmech v rámci Nemocnice Na Homolce, jejímž jsem byl - troufám si říci - úspěšným ředitelem. Tato nemocnice pod mým vedením hospodařila s přebytkem a dvakrát po sobě byla v letech 2010 a 2011 vyhlášena jako nejlepší nemocnice v České republice a získala mnoho dalších ocenění.
Informace, které veřejnosti přednesli zástupci Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka, jsou pouhou nehoráznou konstrukcí. Prakticky obratem jsem informoval, že informace jsou zcela zavádějící a jejich účelovost jsem schopen číselně doložit. Uvedl jsem zároveň, že zvážím právní kroky na svou obranu. Protože se mi dosud nedostalo žádné omluvy, hodlám na NFPK podat trestní oznámení pro pomluvu.
Připomínám, že ve věcech, které nyní krátce před volbami NFPK bombasticky zveřejnil, bylo v posledních dvou letech mého působení ve vedení nemocnice na základě různých udání provedeno šetření Policií ČR. Z důvodu neopodstatněnosti však byla všechna šetření odložena! To jsem schopen kdykoliv doložit.
Vladimír Dbalý, bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce

K situaci Nečasovy vlády

Nečasova vláda podle svého posledního vyjádření počítá ve svém návrhu rozpočtu pro příští rok se schodkem veřejných financí ve výši 100 miliard korun, tedy pod 3 % vůči HDP. Je ale jen otázkou několika málo dní a možná i hodin, kdy se dozvíme, zda rozpočet pro příští rok nebude vypadat jinak, tedy na základě rychlé dohody nové vládní koalice. Nečasova vláda se totiž dostala do posledního tažení a v tuto chvíli - řekl bych - je v agónii.

Zda se z Petra Tluchoře stane Kuba Dařbuján a otočí ono smrtelné lože nohama ke smrťákovi, jako to známe ze známé pohádky Martina Friče, to se musíme nechat překvapit.

Jako představitel důsledné opozice proti této vládě a jejímu takzvanému reformnímu úsilí musím upozornit na několik základních faktů souvisejících s rozpočtem na příští rok.

  1. Jakkoliv chápu, že právě o daních je současná válka uvnitř ODS, je pro mne naprosto nepochopitelné, že vláda dopustila, že ani dnes nikdo s určitostí neví, v jaké výši bude příští rok snížená sazba DPH, která se dotýká významné části zboží a služeb. Neví to podnikatelé, neví to domácnosti, neví to ještě ani sama vláda!
  2. Nečas s Kalouskem ve svých úvahách o schodku státního rozpočtu pro příští rok opět počítají jak s dobrým výběrem daní, tak i s hospodářským oživením. Ptám se ale jak, když ani pro jedno neudělali zhola nic. Se stejnou úvahou přišli žádat Poslaneckou sněmovnu o schválení státního rozpočtu již před rokem. A opět se mýlili! Již poněkolikáté. A mýlí se i nyní! Kolik ještě omylů pravicové vlády si může Česká republika dovolit? Obávám se, že už žádný!
  3. Národní socialisté sice vznikli před necelým rokem, ale již tehdy jsem upozorňoval na to, že Kalouskova představa o hospodářském růstu pro letošní rok je pouze vysněná a že dojde naopak k poklesu HDP o 1 až 2 %. Bez nutných ozdravných kroků, které jsem již před rokem uvedl v našem programovém materiálu "Proti recesi, nezaměstnanosti a deficitu státu", čeká naši ekonomiku v roce 2013 opět pokles.
  4. Vláda by se měla v příštím roce, když v tom letošním to nezvládla, soustředit zejména na prorůstová opatření. Vzpomínám si na tiskovou konferenci českého premiéra s ministrem financí, kteří již na jaře letošního roku přiznali svou chybu a přislíbili se zaměřit na kroky směřující k obnovení růstu českého hospodářství. Místo toho se ale vláda začala opět utápět ve vlastních sporech, žabomyších válkách a podrazech.
  5. Připomínám, že i přes veškeré vládou proklamované "rozpočtově odpovědné" kroky je na tom česká ekonomika ve středoevropském regionu suverénně nejhůře. Alespoň co se týče hospodářského růstu. Všechny ekonomiky okolo nás rostou, jen my zaznamenáváme pokles. Kde je asi chyba, pane premiére a pane ministře financí?

Rozpočtových chyb a nelogických kroků Nečasovy vlády je bezpočet. Budu o nich také mluvit ve svém projevu na plénu Poslanecké sněmovny při projednávání návrhu zákona o státním rozpočtu na příští rok. Věřím nicméně, že tato vláda je u konce svého působení a již brzy se občané dočkají předčasných voleb a normální vlády!

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21

Libor Michálek uspěl v Praze

20. října 2012 v 20:55 | Převzato z NFPK a iDnes |  Aktuality

Voliči ocenili Michálkův boj proti korupci

Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK) uvedl:

Libor Michálek upozornil v prosinci 2010 policii i veřejnost na skutečnosti, které nasvědčovaly korupčnímu jednání v souvislosti se Státním fondem životního prostředí (SFŽP). Popsal zejména nátlak, kterému byl jako ředitel SFŽP vystaven ohledně některých veřejných soutěží a rovněž ohledně procesu ukládání volných peněžních prostředků SFŽP v bankách.
Libor Michálek byl jmenován ředitelem SFŽP v srpnu 2010 na doporučení poradce ministra životního prostředí Martina Knetiga. V září 2010 byl na Libora Michálka vyvíjen nátlak v souvislosti s výstavbou čističky odpadních vod v Praze. Tehdejší ministr vnitra Radek John mu doporučil, aby pořídil důkazy, a s nimi pak šel na policii. Začátkem října 2010 Libor Michálek obdržel upozornění z Komerční banky, že jistá osoba banku kontaktovala jménem SFŽP s požadavkem na sponzorování ODS výměnou za uložení většího objemu peněz SFŽP v této bance. Současně začal Martin Knetig vyvíjet tlak na schválení metodiky ukládání prostředků SFŽP, která umožní manipulaci s nabídkami bank na úrovni finančního poradce.
.....a dnes píše iDnes
Bojovník s korupcí vyhrál obě kola

Libor Michálek slaví s manželkou Radkou vítězství v senátních volbách (20.
Libor Michálek slaví s manželkou Radkou.
Procentuálně nejdrtivějším vítězstvím skončil souboj na Praze 2. Tady nezávislý kandidát a bývalý šéf Fondu životního prostředí Libor Michálek porazil sociálního demokrata Stanislava Křečka.
Michálek získal 74,59 procenta hlasů (nejvyšší poměr pro vítěze z celé republiky), zatímco Křeček 25,4 procenta. Michálek porazil Křečka v obou kolech.

Michálkovou prioritou podle jeho slov zůstává i nadále boj s korupcí. "Chci své zkušenosti promítnout do návrhů změn zákonů, aby například nebylo možné unikat řadě situací zodpovědnosti," řekl Michálek, jehož proslavil spor s exministrem životního prostředí Pavlem Drobilem.
Osobně zvolení a vítězství v obou kolech senátních voleb svým způsobem považuje za určitým způsobem satisfakci.
"Pan Jan Kraus o mě řekl, že kdybych byl zvolen, je to satisfakce pro mě i pro lidi. Svým způsobem se to tak dá vnímat, že člověk, za kterým nestojí lobbisté nebo kmotři, se dostal do Senátu bez těchto lidí v zádech," dodal.
"Navíc jsem nečekal takovou podporu, odhadoval jsem ji maximálně na 55 procent hlasů," dodal.

Odvážný Okamura hovoří jasně

20. října 2012 v 20:20 | převzato z Deníku.cz |  Aktuality

Okamura kandiduje na prezidenta, povzbudily ho senátní volby

Tomio Okamura.
Tomio Okamura. Autor: DENÍK/archiv
dnes 17:17
Zlín - Naše země je rozkradená, zloději zleva i zprava se nám smějou do ksichtu. Těmito slovy oznámil nově zvolený senátor Tomio Okamura svou prezidentskou kandidaturu. Povzbudil ho úspěch v senátních volbách na Zlínsku. Bude žádat o podporu i poslance. Přímá volba prezidenta se bude konat příští rok v lednu.
"Důvěra voličů pro mne znamená velký signál, že lidé stejně jako já chtějí radikální změny, více přímé demokracie," řekl v sobotu Okamura novinářům v Napajedlech na Zlínsku.
V druhém kole senátních voleb porazil hejtmana Stanislava Mišáka (ČSSD). Okamura, který kandidoval jako nezávislý, získal 66,23 procenta hlasů, hlasovalo pro něj 17.401 lidí.
Okamura si je vědom toho, že má na sbírání podpisů extrémně málo času. Proto vyzval k podpoře ty, kteří mají stejné názory a "stejně naléhavý pocit, že musíme politiku radikálně změnit".
Obrátí se také na poslance a senátory. "Prosím s velkou naléhavostí ty, kteří mají stejné názory a věří mi, aby mě podpořili svými podpisy pod návrh na prezidentskou kandidaturu," uvedl Okamura s tím, že již mezi poslanci neformálně sondoval, jestli mají jeho názory nějakou podporu. "Doufám, že se to brzy ukáže," poznamenal.
Okamura uvedl, že jeho cílem není sbírat funkce. "Pro mě jsou funkce a silný mandát prostředkem, jak realizovat své vize pro republiku," řekl.
Autor: Redakce, ČTK

O sebereflexi

17. října 2012 v 20:46 | Vít Olmer na svém iDnes blogu |  Jiní autoři

Podívat se na sebe do zrcadla

Lidé se mě ptají, proč se na Barrandově, zvaném kdysi "továrna na sny", už netočí české filmy. Je to prosté jak facka - tato světově uznávaná chlouba filmového průmyslu se napřed zprivatizovala, posléze rozprodala a rozkradla. Co si nedovolili Němci, to hravě dokázali neokapitalističtí dravci.
Vít Olmer
vitolmer.blog.iDNES.cz
Pokud možno s humorem a ironií o situaci v tomto Kocourkově, jak naši zemi označil již T.G. Masaryk, s cílem aspoň maličko přispět ke kýžené transplantaci jejích těžce nemocných orgánů.
Každý ví, že film se natáčí nejen v exteriéru, ale i v interiérech. Dřív nebyl problém, aby vám šikovní barrandovští řemeslníci, kteří postupně vymírají, postavili dekoraci bytu tak, že iluze reality byla dokonalá, nikoli papundeklová, jako třeba v seriálech na Nově, kde čekáte, že s bouchnutím dveří spadne na herce stěna pokoje. Ačkoli na tom nezáleží, tam je to založené na duchaplných dialozích, pod dohledem "citlivých" rumunských majitelů, donedávna pasoucích na úbočích Karpat kozy.
Současný režisér s architektem jsou nuceni hledat byty v reálu, tedy obcházet vytypované domácnosti lidí, ochotných pustit filmařské dinosaury do soukromí. Nejhorší je to s příbytky zazobaných Čechů, kteří tyto často vybudovali pomocí bůhvíjakých peněz - napadlo mě, že v těchto sídlech by na stěnách místo Kupků a Šímů měly správně viset třeba obrázky gripenů, pandurů a tak.
V poslední době jsme navštívili několik luxusních vil, kde nám lezly oči z důlků. Kromě vzácných obrazů na zdech a starožitností (kam se hrabe zámek Opočno!), jsme uhlídali i zlaté kohoutky v koupelně, jako v rezidencích hollywoodských magnátů. Majitelé, pokud jsou ochotni tato království zapůjčit, to nedělají přirozeně kvůli finanční odměně, ale buď že se chtějí chlubit, nebo se nudí, ve výjimečných případech mají rádi, na rozdíl třeba od našeho pana prezidenta, český film.
Octli jsme se v procovské vile v byzantském putinovském stylu, mezi egyptskými sochami (nechyběly ovšem kýče profesora Knížáka), před obří knihovnou, jejíž nečtený obsah byl zřejmě kupován na metry. Majitelka vytáhla jednu z knih, uvnitř dutou, jakoby vykousanou. "Éto sdělal naš lemur - opička," pravila dáma, "ona óčeň ráda kušájet knígy!" A ukázala za zrcadlo, odkud na nás opravdu výsměšně zíraly kulaté oči exotické opičky. Palác, jak jsme se pak dozvěděli, patří ruské mafii, která mimo jiné prodává párky na Václaváku.
Ruští bratři nás nakonec na natáčení nepustili, a tak jsme dostali tip na horní patro domu na Janáčkově nábřeží, byt jako obrovské prosklené akvárium, vznášející se nad Prahou, s bazénem, s atypickými okny (kde jste byli, neúplatní památkáři?), sídlo hodné Toma Cruise. "Kde jste k tomu přišel?"zeptal jsem se odvážně záhadného majitele. "Musíte být ve správný čas na správném místě," usmál se. Pravil, že sledoval moje filmy a rozhovory, v nichž jsem bojoval s různými nepravostmi, a se stínkem závisti dodal, že já se aspoň můžu ráno "na sebe podívat do zrcadla". Ta upřímnost mě uzemnila.
Druhý den jsem se tedy podíval do zrcadla a uviděl tam troubu…
Vít Olmer|úterý 7. srpen 2012 15:47

Jiří Paroubek uvádí věci na pravou míru

15. října 2012 v 21:08 | Tisková zpráva z NS-LEV 21 |  Jiní autoři

Výzva k budování územní stranické struktury

> Od: "Kateřina Průdková" <Katerina.Prudkova@nslev21.cz>
> Komu:
> Datum: 15.10.2012 15:12
> Předmět: Tisková zpráva NS-LEV 21 - Národní socialisté v krajských volbách sice neuspěli, ale není třeba o nich lhát
Strana Národní socialisté - levice 21. století v krajských volbách 2012 neuspěla. Nechci lakovat porážku na úspěch způsobem některých nových subjektů, které v roce 2008 neexistovaly a dnes tak každý hlas považují za zisk. Není třeba si také zastírat, že tyto volby znamenají porážku všech demokratických politických stran a jejich politiků.

Gratuluji vítězi voleb, ČSSD, ačkoliv ztráta více jak 420 tisíců voličů je ohromná. Já jsem coby šéf ČSSD na post rezignoval při zisku 22 procent, což znamenalo oproti volbám v roce 2006 ztrátu 10 procent hlasů. Oproti volbám 2008 ztratila ČSSD dnes okolo 13 procent, když získala něco přes 23 procent a rezignovat se nikdo nechystá: i to je politika. Ukazuje to zpětně ovšem na skutečnost, že důvodem nízkého vítězství v roce 2010 nebyl Jiří Paroubek, ale trendy v české společnosti, které dnes vedly ještě k hlubší porážce všech demokratických stran. Vezeme se všichni na pomyslném tygru, který nás začal jeden po druhém požírat...

Nechci znovu omílat odpovědnost médií za stav české politiky: i ona si musí přiznat svůj díl, pokud nechtějí být směšná a ještě dál tak přispívat k trendu své klesající čtenosti. Všimněme si, že komunisté na média vůbec nereagují a zdá se, že to odpovídá náladě ve společnosti. Já jsem však demokrat, a proto alespoň na některé nepravdy, které se v médiích opět objevují ve vztahu k mé osobě a národním socialistům, musím reagovat:

1. Není pravda, že bych prohrál volby do sněmovny v roce 2006 a prohrál jsem i volby v roce 2010, jak píší některá média. Zisk ČSSD v parlamentních volbách 2006 byl překvapením, které málokdo čekal, a tak to bylo považováno všeobecně za velký úspěch. Zejména proto, že třináct měsíců před tím, když jsem se stal předsedou vlády, měla ČSSD pouze 10 % voličských preferencí. V roce 2010 tomu bylo přesně naopak - volby ČSSD vyhrála nečekaně nízkým výsledkem.

2. Není pravda, jak píší některá média, že jsem se v roce 2006 "vymlouval" na tzv. Kubiceho zprávu, která měla ovlivnit sněmovní volby. Fakt, že tzv. Kubiceho zpráva ovlivnila volby, prokázal vedle všeobecného mínění i policií objednaný průzkum veřejného mínění a studie Palackého univerzity v Olomouci.

3. Výsledky voleb v porovnání s předvolebními průzkumy veřejného mínění mi také dávají zapravdu, že docházelo k manipulaci s veřejným míněním. U levicových voličů, kteří jsou většinou náchylnější k obavě z propadu hlasů, tak mohla tato manipulace vést k rozhodnutí národní socialisty nevolit, zatímco u některých regionálních protestních hnutí mohla naopak tato manipulace vést k mobilizaci jejich voličů.

4. Výzvy některých komentátorů (A. Mitrofanov z Práva), že bych již neměl být zván do médií a vůbec, že bych měl být vymazán z povrchu zemského, beru jako vtip. Média celou dobu předvolební kampaně dávala národním socialistům minimální prostor, a pokud nějaký, pak v drtivé většině negativní. Takže názor A. Mitrofanova se de facto uplatnil předem.

5. Úvahy, které zazněly v dnešním vydání deníků o výši nákladů na kampaň národních socialistů, jsou nesmyslné. Výše výdajů na volby se předběžně pohybuje kolem pěti milionů korun.

Vždy jsem opakoval, že národní socialisté vnímají krajské volby a doplňovací senátní volby v letošním roce jako generální zkouškou na volby do Poslanecké sněmovny. Prostě platí staré české přísloví: těžko na cvičišti, lehko v boji.

Proto pokračujeme dál a to včetně budování naší organizační struktury po celé ČR. V politice jsem prožil tolik paradoxů, že se jednoho dílčího úspěchu nezaleknu.

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21


Dopis bývalým bratrům

15. října 2012 v 13:27 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři

Pánové Pondělíčku, Babinče, Votavo…!


Když v roce 2005 vzklíčila myšlenka, že se vedle České strany národně sociální vytvoří souběžná ČSNS 2005, aby mohla prosazovat politiku ČSNS (nezatížena konkurzem), tak jste ihned v počátku jejího založení porušili usnesení ÚR, které jste sami odsouhlasili. Pod vaší taktovkou delegáti ustavujícího sjezdu odhlasovali změnu názvu na Českou stranu národně socialistickou. Poté jste porušili další dohodu. A to, že o všem bude rozhodovat vedení obou stran. Nikdy k tomu nedošlo. Naopak! Dělali jste vše proto, abyste původní a skutečnou historickou stranu poškodili. A to nejenom politicky, ale i majetkově. Odešli jste s 3000,- Kč, s kopírovacím strojem, se stranickými znaky a s historickými zástavami. Vše patřilo ČSNS.

Velice rádi a často kritizujete ostatní strany za tunelování a krádeže a vykřikujete, jak jste slušní (hlavně pan Babinec?!). Proto se na Vás obracím s důvěrou - a s následující výzvou: Vraťte všechno, co jste si neoprávněně odnesli! Dokažte, že vaše neustále opakovaná slova, že jste tak slušní, jsou pravdivá! Pokud tak neučiníte, budu nucen se domnívat, že jste lháři, v horším případě zloději.

Ideální příležitost k tomuto činu budete mít 28. října v 10.00 h. u pomníku E. Beneše, našeho bývalého místopředsedy strany.

S pozdravem

Vladislav Svoboda
2. místopředseda ČSNS

Spolupráce ČSSD a KSČM nahraje Národním socialistům

14. října 2012 v 23:18 | Bohdan Babinec, Jiří Pondělíček |  Jiní autoři

Nepodléhat pesimismu

Milé sestry, vážení bratři!

Především bychom chtěli poděkovat všem, kdo se zúčastnil přípravy voleb a volební kampaně a také všem těm, kteří se postarali o finanční zajištění.Výsledky voleb nás až tak moc nepřekvapují, daly se očekávat. Někdo může být z těchto výsledků zklamán u někoho vyvolávají pocit pesimismu. Zkusme se ale podívat na tento výsledek pragmaticky a povznést se nad vlastní, subjektivní pocity a očekávání.. Buďme objektivní a vycházejme z těchto faktů:

  1. Strana je mladá a na přípravu k volbám měla jen o něco více než půl roku.Tato doba příprav mohla být o několik měsíců delší, kdyby bratr předseda přímo vstoupil do ČSNS 2005 bez předvoje typu J.Vyvadila, který zkomplikoval jeho příchod a poskytl výživnou potravu médiím. Stejně se tak stalo později rozvířením kauzy Karla Janka, řízené několika členy ČSSD z Ústí nad Labem .Chápeme ovšem, že bratr předseda měl své objektivní důvody , které vedly k vytvoření nové strany
  2. Mohutná a dlouhodobá mediální kampaň vedená proti osobě bratra předsedy, která má dodnes určitý účinek, přesto že postrádá racionální, faktický obsah.
  3. Způsob, jakým média informovala o průzkumech volebních preferencí, kdy byla strana záměrně ignorována a veřejnosti předkládány zmanipulované informace, zvýhodňující především koaliční strany a respektující maximálně ČSSD, KSČM případně SPOMZ. Českým voličům tak byl opět podsouván starý mýtus o zahozených volebních hlasech, který, bohužel, opět zafungoval.

Milé sestry a bratři, není na místě propadat kvůli výsledkům voleb pocitům apatie a marnosti. Raději se vzchopme k další práci organizační i propagační. Dnes je opět potřebné informovat naše spoluobčany o národně socialistických ideálech, které se snažíme v moderní, současné podobě této zemi nabídnout. Buďme si vědomi, že tak jako činy současné vlády vedly k volebním ziskům komunistů, tak spolupráce komunistů s ČSSD bude nepochybně nahrávat ve prospěch naší činnosti.

Nazdar!

br.Bohdan Babinec, br.Jiří Pondělíček