Berndt Posselt postrach českých a moravských národovců

17. ledna 2014 v 13:35 | Jaroslav Horák |  Jiní autoři

Styky Petra Fialy s Berndtem Posseltem

Vážení,
česká média bohužel dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost.
Okolo před několika lety neznámého brněnského politologa Petra Fialy média postupně účelově vytvořila umělý obraz "nadějného politika". O jeho minulosti a ideovém zázemí média systematicky mlčí, účelově vytváří představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS" atd. Říká se, že ze stokrát opakované lži se stane nakonec pravda.Neustálé opakování pozitivního obrazu Petra Fialy vede i k jeho velmi pozitivnímu obrazu ve veřejnosti.
Existují ale i fakta, o kterých média záměrně mlčí: Petr Fiala patřil v 90. letech k ostře, konzervativním katolickým kruhům, skeptickým k naší státnosti a pěstujícím ideu "Panevropy" (navazující na meziválečného, klerofašismu a stavovskému státu blízkého hraběte Coudenhove-Kalergiho), které zvaly do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka a jiné osoby a umožňovaly jim tu agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl dokonce v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).
V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného (např. článku obhajujícího tzv. druhou republiku) systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V příloze připojuji článek z Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v Sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentačn& iacute; doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem
KDU-ČSL Tollnerem a praporem "Moravské zemské Panevropské unie". (Promiňte neprofesionální kvalitu, nemám jako důchodce lepší reprografické možnosti).
ODS hrozí předsednictvím Petra Fialy převzetí konzervativně-katolickými skupinami. Z kdysi významné liberálně orientované strany by se pravděpodobně stal kamuflovaný B-tým KDU-ČSL a další páka římskokatolické církve.
Prosím, abyste se, pokud můžete, pokusili upozorňovat veřejnost a ty, kteří budou volit předsedu ODS, na to, kdo Petr Fiala skutečně je.
S pozdravem
Horák Jaroslav
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivan Fenz. Ivan Fenz. | 17. ledna 2014 v 17:21 | Reagovat

Celý problém "Sudetských Němců či Sudetoněmeckého landsmanšaftu" je v jejich názvu a stupiditě.
"Sudetské" Němce stvořil Henlein a vedl je k rozbití Československa. Jejich aktivitou byl obelhán N. Chaberlain a souhlasil s Mnichovskou dohodou. Po zjištění skutečnosti se zasadil v Konzervativní straně V. Britanie o poválečný odsun provinilých Němců z ČSR. Postupimská konference v r. 1945 to schválila a ČSR se Spojenci zajistila provedení, což sudeťáci dodnes stupidně zpochybňují.
"Přátelé" českého národa s nacistickým názvem, jsou opravdu nevšední úkaz. :-D

2 Skřivánek Skřivánek | 18. ledna 2014 v 11:08 | Reagovat

Úplně tak to není. Sudetenland se sídlem v Opavě a DeutschBoehmen Německé Čechy se chtěli k Německu připojit již po 1.SV. Odsun nikoliv vyhnání si zavinili, i když za to mnozí nemohli. Sudetoněmecký landsmanšaft podporují potomci odsunutých - katolíci, protestanti, nacionalisti, sociální demokraté i německá vláda. Tak možná tam někteří přátelé Česka nakonec jsou.
Ale pravda je, že na nás si troufají, ale Poláky respektují, i když byli odsunuti z daleko větší oblasti. Je to myslím taky tím, že Poláci se neomlouvají. ;-)

3 Jiří Pondělíček Jiří Pondělíček | E-mail | 18. ledna 2014 v 14:31 | Reagovat

Ze samotných Henleinových pohrobků kdesi v Bavorsku nebo Rakousku bych so moc nedělal, ale děsí mě domácí stoupenci pangermanismu typu Pitharta, Mlynárika, nověji pak tady Fialy nebo na levé straně politického spektra Špidly. Tam je ta hrozba.

4 Zilvar Zilvar | 19. ledna 2014 v 18:44 | Reagovat

Pavel Kamas, vydavatel Hitlerových projevů řekl:

"Přímluvci Benešových dekretů a ostatní popírači genocidia spáchaného na německojazyčných Češích, Moravanech a Slezanech", "obhájci krádeže vlasti",  mají totiž po ruce neustále "smrtící argument" kterým "jsou schopni každou, jakkoli plně legitimní výtku jednoduše smést ze stolu, když se jim to hodí do krámu". Tím argumentem je "starý osvědčený naci-obušek – perfidní, bezobsažné podvodné balení", kterým jsou "Benešovi přívrženci" "vždy schopni vraždu národa, provedenou na Sudetoněmcích, morálně ospravedlnit".

חוצפה  Chucpe!

5 Jan Jan | 19. ledna 2014 v 23:57 | Reagovat

Kdy už skončíme s tím odporným nacionalismem, který živý Klaus, Bobošíková a Zeman. Řeči, že nás ovládne Vatikán jsou jako vystřižené z 50. let minulého století.

6 Zilvar Zilvar | 20. ledna 2014 v 0:28 | Reagovat

[5]:Nacionalismus není nacismus a není odporný. Neživí jej Zeman, naopak ten má rád Evropskou Unii i s modrými prapory. :-D

7 Jiří Pondělíček Jiří Pondělíček | E-mail | 20. ledna 2014 v 18:56 | Reagovat

Spíš si myslím, že bychom trochu toho zdravého nacionalismu potřebovali přidat. Máme ho totiž dost málo.

8 Jan Jan | 21. ledna 2014 v 8:40 | Reagovat

Klaus, Zeman, Bobošíková, Český svaz bojovníků "za svobodu", to jsou hlavní představitelé českého šovinismu a maloměšťáctví. Již několik desetiletí se zamlčují historické události v 19. a 20. století, kdy jsme jako národ zklamali. Ten kdo začne mluvit např. o vyhnání němců a poválečném běsnění Čechů je označen za sluhu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Přijde mi, že argumentace  českých nacionalistů jsou pořád stejné, jako za dob vlády KSČ: kdo Vás platí, samozvanci, zaprodanci.

9 Svoboda Svoboda | 21. ledna 2014 v 10:18 | Reagovat

Vážený,

trapně se rozhořčujete psaním a la Rudé právo¨. Jste v podstě stejný, jako ty co napadáte. Běsnění Čechů bylo v podstatě stejné a nebo menší než v jinýcvh státech. Stačí se trochu rozhlédnout. Jinak toto, jak vy píšete "běsnění", by nikdy nebylo nebýt zločinů Němců. Stále platí přísloví: "Kdo seje vítr sklízí bouři." A nebudete to mu věřit, ale každý stát či národ nerad píše o svých poklescích. A že je má každý, a víc než si myslíte. Jenomže už vrah Lenin říkal: Učit se, učit se, učit se." Na vás jako šitý.

10 nar.soc. nar.soc. | 21. ledna 2014 v 16:49 | Reagovat

[8]:

Pane Jane, jste zřejmě čtenář na baterky, který si pro vlastní poučení ani na tomto blogu nedovede opatřit zásadní a dodnes platnou informaci.
Proto Vám ji kopíruji z předchozích měsíců.

Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale) expert mezinárodního práva u federální vlády USA.
( zdroj: Národní Osvobození 13. dubna 2000 )

Aby bylo jasno. ( O odsunu sudetských Němců )

Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Sužoval se myšlenkou, že Anglie se třeba neubrání Němcům v bitvě o Británii v roce 1940, protože sám zdržel zbrojení v rámci „mír za našeho života“. Anglii chyběly zbraně všeho druhu jeho vinou. Jednal na základě léčky, kterou mu nastražili Němci pomocí exponentů německé menšiny v Československu, Henleina a druhů, kteří jednali dle směrnic německé vlády, že chtějí mír a mírové řešení.
Anglie se zasloužila po první světové válce o odsun řecké menšiny z Turecka do Řecka na základě Lausanské smlouvy mezi Řeckem a Tureckem z roku 1923 (Treaty on Exchange of Greek and Turkich populations, January 30, 1923, 32LNTS 75). Chamberlain navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa německé menšiny z Československa a Polska, aby se vyřešil tento problém jednou pro vždy, tak jak se stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana přijala tuto myšlenku a provedla ji. Britská vláda přesvědčila USA a SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.
Odsun byl proveden na jeho základě. Prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla vůle britské vlády z vlastní iniciativy odsun přednést spojencům a dosáhnout jejich souhlasu. Jinými slovy, bez britské vlády by se byl prezident Beneš namáhal marně. Je samozřejmé, že Československo nemohlo Němce vyhostit poněvadž je museli přijmout spojenci, kteří vládli v Německu a Rakousku.
Odsun připravila Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného plánu v roce 1946. Československo odsun nezpůsobilo a nemá za něj odpovědnost. Odsun se konal pod dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se dostalo uznání za jeho humánní provedení. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by německá vláda měla předložit USA, Velké Británii a Rusku. Není ovšem tak naivní, a tak periodicky vznáší nároky na Českou republiku, ale pouze prohlášeními politiků, nikoli úřední cestou.
Předpokládá, zřejmě, že Češi si nechají cokoliv namluvit a budou jednat proti vlastním zájmům.
Německo a Němci nemají žádné nároky z vysídlení, poněvadž Německo je vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou v Paříži 23. října 1954 (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federal Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.
Podle kapitoly 6, článku 3, Německo neuplatní námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k použití německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace nebo jako následek války. Podle kapitoly 8, článku 1, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nebudou projednávány německými soudy. Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci, neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jejich činů nebo opomenutím mezi 5. červnem 1945 a nabytím platnosti této smlouvy 5. května 1955.

Jak patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do vlastnictví Československa a jeho občanů jako splátka na reparace za škody způsobené Němci. Československé nároky za škody způsobené Němci vysoko přesahují zmíněný německý majetek. Německo nikdy nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu a je dlužníkem České republiky, nikoliv naopak.

Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)

http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html

04. 03. 2013 | 09:50

11 Jiří Pondělíček Jiří Pondělíček | E-mail | 21. ledna 2014 v 19:18 | Reagovat

Styky s lidmi jako je O.von Habsburg, Posselt a podobní,účast na akcích organizací jako je sudeťácký krajanský spolek by měly okamžitě politika diskvalifikovat a vést k jeho vyřazení z veřejného života. to se týká i výroků zpchybňujících  státnost a národní existenci. nevolám tady po zákonném postihu těch lidí, spíše po jejich společenském vyřazení.

12 Svoboda Svoboda | 22. ledna 2014 v 9:17 | Reagovat

jak jednoduché a jak komunistické. A co styky s Ruskem. Ty by neměli politika diskvalifikovat?[11]: [:tired:]

13 Jan Jan | 22. ledna 2014 v 9:31 | Reagovat

Vážení, při vyhnání sudetských Němců došlo k moha křivdám, byli vyhnáni i ti, kteří s nacismem neměli nic společného a po staletí žili pokojně s českým obyvatelstvem.

14 nar.soc. nar.soc. | 22. ledna 2014 v 12:02 | Reagovat

[13]:

S vyhnáním začali ordneři na pokyn Hitlera už v r. 1938 po zabrání "pásem" ( provádění Mnichovské dohody ).
Pak ovšem platí, "že s čím kdo zachází tím i schází". To, že Němci drželi pohromadě i v postnacistické době je skutečnost. Nebyli ochotni k denacifikaci = jmenovat původce nacistického štvaní. Co asi měli dělat pověření úředníci s nepřátelsky naladěným obyvatelstvem a dětmi ( s kluky naočkovanými v Hitlerjugend a obdobně s děvčaty z jiné nacistické organizace?). Kdo je měl živit, když otec a velcí bratři buď padli nebo byli zajati, jako vojáci Wehrmachtu? To měla  ČSR  projevit pochopení a živit nepřátelskou skupinu, která dříve v pochodňových průvodech řvala "chceme domů, do Říše". Podle hesla " kdo chce kam, pomožme mu tam". Měli větší štěstí než jejich "pánbíček" K.H.Frank, odešli, kdežto Frank se zhoupl na provaze. S jinou spravedlností nemohli počítat.  ;-)

15 Jiří Pondělíček Jiří Pondělíček | E-mail | 22. ledna 2014 v 21:11 | Reagovat

[12]:Pan Svoboda je zase dost mimo. Já jsem nenapsal, že by měly diskvalifikovat styky s Německem ale s ěmi osobami a spolky které jsem uvedl. Takže nevím, proč by měly někoho diskvalifikovat styky s Ruskem. Až se tam někdo z našich politiků bude paktovat se spolkem velebícím Beriju, nebo invazi do Československa v roce 1968, pak to bude něco jiného. A k tomu zatím nedošlo.

16 Svoboda Svoboda | 23. ledna 2014 v 8:52 | Reagovat

Možná by jste se divil kolik jich zůstalo. Ale většina později emigrovala NSR. Někteří potom reprezentovali. ,Například |Künhackl, který před emigraci hrál jako dorostenec za Sokolov. Mně osobně na vojně velel nějaký Günter... [13]:

17 Svoboda Svoboda | 24. ledna 2014 v 9:18 | Reagovat

Vaše naivita je obdivuhodná, pane Pondělíčku.[15]: [:tired:]

18 Jiří Pondělíček Jiří Pondělíček | E-mail | 24. ledna 2014 v 16:59 | Reagovat

[17]:Ha ha ha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama