Něco málo z historie ČSNS – Část 99

14. srpna 2015 v 14:47 | Vladislav Svoboda

Slečna Langová

Jméno Andrey Langové asi nikdo nikdy neslyšel, přesto je zajímavé. Někdy v lednu 2002 Jana Šulu zaujala nová, mladá čtyřiadvacetiletá brněnská pracovnice aparátu. Rádi si spolu občas vyjeli. Ale hned při jejich jedné z prvních jízd měli smůlu. Stranická Oktávie byla na parkovišti hotelu vykradena. Jan Šula přišel o zimní plášť v hodnotě 3 000 Kč. Slečna Langová dopadla hůře. Přišla o flaušový kabát za 4 000 Kč, tašku s kosmetikou za 1 500 Kč, riflovou bundu za 1 600 Kč, dvě nabíječky mobilního telefonu za 800 Kč. Celková škoda činila 7 900 Kč. Proč v autě zanechali tyto věci není známo, ale co je známé, že nejhůře dopadla ČSNS, protože ta na návrh předsedy Jana Šuly, drahé slečně škodu zaplatila.
Ze zprávy policie ze dne 19. února 2002, vyplývá ještě jedna zajímavá věc "……a dále odcizil papírovou tašku obsahující korespondenci p. Marka Leša - 20 dopisů, výpisy z účtu Deutsche Bank, telefonní účty a peněžní poukázku OSSZ."
Proč se v Šulově autě válela nějaká papírová taška patřící nějakému Markovi Lešovi? Když se podíváme na dostupné informace, které se tohoto člověka týkají, dozvíme se toto: Marek Lešo vystudoval v letech 1992 - 1997 VŠE v Praze. Hned poté nastupuje do pražské pobočky Deutsche Bank. V roce 2001 se stěhuje do ústředí banky do Frankfurtu nad Mohanem. V roce 2005 povyšuje na ředitele Deutsche Bank pro střední a východní Evropu a Asii se sídlem v Londýně. Úctyhodná kariéra, která však nevysvětluje, jak se mohly věci Marka Leša objevit v Šulově autě - a proč zloděj neukradl i jeho papírovou tašku.
A ČSNS (či spíše Jan Šula) platila dál. Slečna Langová nosila na ústředí jeden cesťák za druhým, a na všech byl podpis Jana Šuly, takže můžeme přesně zdokumentovat jejich jízdy a noclehy. Například 7. března 2001 stál stranu hotel Atlantis v Brně 3 100 Kč. V termínu od 14.2. do 25. 2. jel Jan Šula se slečnou třikrát do Valašského Meziříčí a strávil tam určitě tři příjemný dny, které ČSNS stály 7 433 Kč. Když sečteme cesty slečny Langové s pohledným Šulou, zjistíme, že ČSNS stály jejich určitě příjemné dny minimálně 31 000 Kč.

Před volbami nechal Jan Šula zhotovit firmou Gironi stranické internetové stránky. Zároveň s nimi nechal za peníze strany zhotovit stránky www.stribrnykruh.cz. Při bližším zkoumání zjistíte, že stránky patří manželce Jana Šuly - Doc. PhDr. Lence Šulové CSc., z katedry psychologie FF UK, přední české psycholožce, která se především věnuje psychickému vývoji dítěte a partnerským či rodinným vztahům. Strana kromě zřízení stránek platila i za správu těchto stránek: 4 800 Kč měsíčně. Možná si to u své ženy chtěl vyžehlit.

Dokumenty k této části najdete v galerii
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama