Listopad 2015

Spěje Západ k zániku?

26. listopadu 2015 v 15:27 | Vlastimil Podracký na bigblogeru Lidovek |  Aktuality


Migranty jednou přijmout musíme

VČERA 12:14
Nesouhlasím s Merkelovou, ale rozumím jí. Zánik jsme si naplánovali, jak by měl tedy konkrétně vypadat? Dobrovolně vymírající národ musí mít nějakou vizi zániku. Co bude dál? Jiní tuto vizi nemají, Merkelová ji má. Ví, že uprchlíci se mohou za určitých okolností integrovat, stát se Němci, a později pomoci integrovat dalším. Bránit se donekonečna nevyhnutelnému? Kdo vizi zániku nesdílí, musel by vysvětlit, jak mu zabrání.
Blíže je vše rozváděno na bigblogeru Lidovek autora.

Plán vyšlechtit "retardovanou, ovladatelnou euroasijsko-negroidní rasu kříženců"

26. listopadu 2015 v 12:04 | Michal Klusáček |  Jiní autoři

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Zhruba tak to formuloval jeden z duchovních otců Evropské unie, rakouský Němec Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi. Pro někoho je dnes překvapivá vlna migrace, která se valí na Evropu. Pro někoho je překvapivější neochota evropských elit jí zastavit. Může v tom být souvislost? "Státy se udržují týmiž ideály, na kterých vznikly", říkával Masaryk. Jak se Evropa spojovala kdysi, jak nyní a na jakých "ideálech" EU stojí?
Existují 2 hlavní koncepty sjednocování mnohonárodnostní Evropy v jeden superstát. První předpokládá silové ovládnutí a podrobení ostatních národů jedním větším etnikem nebo národem. Takový pokus se povedl pouze Římanům. Bezúspěšně se o něj snažili Francouzi v 19. století pod vedením Napoleona a v extrémní formě také Němci ve 20. století za Hitlera. Druhý koncept předpokládá sjednocení na základě nějaké myšlenky, která spojuje různorodé národy a jednotlivce. Tak se pokoušeli spojovat Evropu jednak papežové a katolická církev, ale také komunisté ve 20. století. Ani jedněm se to ale nepodařilo. Jedni zdiskreditovali sami sebe tím, že "pili víno a kázali vodu" a druzí tím, že se tak usilovně snažili pozvednout proletariát, až se jim to podařilo do té míry, že ten ve své podstatě vymizel a tím přišli o svou mocenskou oporu. Hitlerův silový pokus sjednotit Evropu byl extrémní variací na Napoleona v tom, že elitu vymezil rasově. Nacisté usilovali o rozmnožování pouze a jedině této, tzv. árijské rasy a likvidaci nebo zotročení všech ostatních ras, které byly podle nich méněcenné.
Čím je však pokus o sjednocení Evropy nyní? Ničím jiným, než také variací a také extrémní. Rozdíl spočívá v tom, že dnes elita nemá v plánu nějakou třídu nebo rasu pozvedávat nebo nadřazovat na úkor jiné, ale naopak chce všechny zdeptat a vyšlechtit "retardovanou, ovladatelnou euroasijsko-negroidní rasu kříženců", kterým bude vládnout. Tak to formuloval Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi ve své knize Praktický idealismus v roce 1925, duchovní otec Evropské unie, jehož cenu v roce 2010 získala Angela Merkelová.
Jestliže politické směry měly v minulosti své názvy jako např. komunismus, liberalismus, národní socialismus, marxismus, anarchismus atd. bylo to dáno především tím, že všechny byly vytvářeny pro širší vrstvy obyvatelstva, které nějakým způsobem chtěly osvobodit, nadřadit nebo pozvednout. Současný establišment žádný politický směr jakoby nemá. Politika, která je vnucována národním státům v Evropě Evropskou unií není ani socialismus ani liberalismus ani kapitalismus. Politické strany a staré ideologie, které mají v názvu, jsou pouze zástěrkou, která zakrývá politiku principiálně novou a velmi komplexní. Říkejme této politice "kalergismus", protože v učení tohoto pána je všechno, co nyní v Evropě probíhá.
Pokud bychom chtěli zařadit tuto novou politiku - kalergismus, na nedokonalou pravolevou politickou osu, pak kalergismus je extrémem levé části a stojí ještě více nalevo než anarchisti a komunisti. Kalergismus je stejně zločinný jako pravý extrém - nacismus, protože ve svém důsledku oba jsou rasistické. Jeden chce šlechtit jednu nadrasu a všechny ostatní hubit, druhý chce šlechtit jednu podrasu a té vládnout. Jak nacismus, tak kalergismus používají rasovou terminologii, oba se snaží zbavit různorodosti života a různorodosti národů.
Tedy jak je to s ideály Evropské unie a proč se nebrání přílivu migrantů? Protože vlna migrace je pro EU žádoucí. EU stojí na učení lidí jako byl Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi. Merkelová, která migranty pozvala, má cenu s jeho jménem a cílem EU není blahobyt pro většinu, ale pouze a jedině pro elitu. Prostředkem pro to má být vytvoření "superstátu", kterému však na cestě stojí národní státy. A ty mají být právě ničeny pomocí přílivu migrantů. Vývoj se nyní zrychluje a to je dobře. Protože to je jedinečná příležitost pro to, si uvědomit a naformulovat, co chceme a hlavně to co nechceme. Pokud budeme chtít bránit, musíme vědět, proti čemu bojujeme, musíme to být schopni pojmenovat. Nepřítelem totiž není opilec Junckers nebo bývalá svazačka Merkelová. To jsou jen prospěcháři, kteří to co říkají, dělají za peníze. To proti čemu je potřeba bojovat je kalergismus, tedy učení Coudenhove-Kalergiho, který popsal jak zlikvidovat národní státy a různorodost v Evropě a jehož ceny se v EU rozdávají zasloužilým aparátčíkům.
25. 11. 2015
Michal Klusáček

předseda ČSNS

Albertov 22.11.2015

22. listopadu 2015 v 20:13 | Vladislav Svoboda

Původní zpráva účastníka

Když jsem dnes, po pěti dnech, opět kráčel ulicí nahoru k tribuně na Albertově, zdálo by se, že se za ty dny nic nezměnilo. Samozřejmě kromě počasí, které spíše připomínalo dobu před šestadvaceti lety - mrzlo a padal drobounký sníh. Teprve když člověk došel blíž, všiml si některých změn. Tribuna bylo o něco málo menší a nebyl tam žádný vzletný podbízivý plakát. Nebylo tam ani tolik vlajek, zvláště husitských a českých.. Ani moc transparentů nebylo, protože nebyl nikdo, kdo by je rozdával. Lidí bylo o nějakých pár stovek víc; byli mladší a nevypadali, jak by řekl pan Pondělíček: vandalové a chuligáni.
Přesto mezi těmi dny byl obrovský rozdíl. Dnes zde byli lidé kteří jsou budoucností tohoto národa a státu, ať se to líbí či nelíbí pánům Jankům, Votavům, Pondělíčkům a dalším. V úterý to byla minulost, nenávistí kypící důchodci; hoši v kanadách, v bundách bomber, krátkých vlasů a krátkého rozumu. Nic, co by mohlo tento stát posunout dopředu.


Prý to byl Zemanův triumf. V čem má spočívat tento triumf? V tom, že se mu podařilo rozdělit společnost? Pokud toto má být ten triumf, který mi tak jásavě poslal Přemek Votava, tak mně jímá děs a strach. To je přesně to, co chce Islámský stát. Rozvrat, nenávist, strach. A tomu pan prezident "sjednotitel" velmi dobře nahrává. Naštěstí doufám, že je tady dost lidí kteří tomu nepodlehnou.

Polarizující prezident Miloš Zeman

21. listopadu 2015 v 21:02 | převzato z Respektu 16.11.2015 |  Jiní autoři

Hodnocení smyslu nedávného státního svátku


17. listopad 2015 v Praze

18. listopadu 2015 v 14:10 | Karel Janko, Vladislav Svoboda |  Aktuality

Rétorika s osočováním i vulgaritami pod pláštíkem národních socialistů

Posílám konečnou variantu projevu. To bylo na Václaváku 1.fotka. Tam byla tak tisícovka lidí. Z nám Republiky je druhá a třetí fotka. Bylo plné náměstí od Paladia až k Prašné bráně, protože tam přišli lidé z Václaváku.. Ale všechny ty demonstrace se slily na Klárově. Tam bylo 10 -15 tisíc demonstrantů. Skončilo to za rohem potyčkou s havloidy a policií. K.

Projev na Václavském náměstí 17.11.2015. Ing. Karel Janko - ČSNS2005
Vážení přátelé. Zdravím vás a jsem potěšen sílícím počtem demonstrantů.
Dnes 17.listopadu si připomínáme Mezinárodní den studentstva, věnovaný památce sedmi českých studentských vůdců, zastřelených v roce 1939. Čest jejich památce! Připomínáme si i dvacet šest let od sametového převratu, iniciovaného a placeného zahraničními rozvědkami. Jak již bylo uvedeno, jsem národní socialista a my národní socialisté máme vlastenectví nejen ve svém programu, ale i v srdcích. Prokazuje to i naše historie od roku 1897. Odsuzujeme německý nacizmus i s jeho symbolikou, sovětskou bratrskou pomoc v roce 68 i současnou snahu USA o umístění vojenské základny u nás. Je nám cizí expanzivnost, ale to naše - české, budeme bránit. Proto tady dnes stojím na obranu našich národních zájmů a na obranu národních států, plánovitě v Evropě likvidovaných všemi možnými způsoby. Po těch šestadvaceti letech můžeme společně suše, ale se zlostí konstatovat, že :
- máme rozkulačenou republiku včetně národního bohatství,
- hospodářství je ovládané a drancované zahraničními monopoly,
- je vyprázdněný důchodový a sociální systém,
- máme plánovitě zdecimovanou armádu státu, neschopnou uzavřít hranice k ochraně svých občanů,
- máme parlament i vládu plnou pletichářů, legálně korumpovaných stávajícím volebním systémem.
- a leze nám sem kde jaká dvojnásob nepřispůsobivá muslimská sebranka.
Po těch šestadvacetiletých zkušenostech je třeba říci naší vládě: už máme dost vás i vaší servilní bruselské politiky. Pan Sobotka lže, jen otevře pusu a místo toho, aby se postavil k problému imigrace jako chlap, diplomaticky kličkuje. A když zrovna nelže, zamlčuje skutečnost.
Proto vyzývám předsedu vlády: Podejte demisi a odejděte, dokud je čas!
Vyzývám představitele České republiky: vystupme z té prohnilé Evropské unie, která je militantním ochráncem tototo pochybného systému, která nemá vyřešené základní principy fungování tohoto společenství, ale strká svůj rypák do čeho nemá. Situace je tak vážná, že by v ulicích našich měst i měst celé Evropy měly stát statisíce demonstrantů a řvát, řvát zlostí !
Vyzývám
ke sjednocení všech vlasteneckých sil České republiky i Evropy.
Vyzývám k obnově hnutí "Ne základnám". Jinak místo sovětských vojsk tu budeme mít příští rok vojska americká.
Vyzývám všechny lidi- dávejte bez skrupulí a veřejně najevo naší vládě i všem těm ošátkovaným .. a jejich doprovodu, že je tu muslimy nechceme. Po událostech v Paříži je to obzvláště aktuální. Vyvést, všechny vymést, jinak nás převálcují přes naši demokracii a jejich dělohy.
Vyzývám vedení České televize a Českého rozhlasu k zajištění objektivity zpráv. Páni ředitelé, jste placeni z našich koncesionářských poplatků a tudíž odpovědni nám, českým divákům a ne bruselskému mainstreemu.
Volám po obnově Československa, protože Československo bylo rozděleno v rozporu s tehdy platnou ústavou. A 15 milionů je více než 10.
Postavme Nový Vyšegrád- od Baltu až po Jadran - jako protiváhu a alternativu k té zdegenerované, neschopné, profláklé a zkorumpované bruselské pakáži.

Ať žije Československo! Ať žijí svobodné národy Evropy!

Vladislav Svoboda: Zemanův triumf?!

Včera jsem se jako každý rok připravoval na cestu do centra Prahy oslavit 17. listopad. Bohužel už v deset hodin mně zkazila náladu reportérka ČT 24, která komentovala, co se bude dít Na Můstku, kde se mělo uskutečnit shromáždění příznivců Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti, a jako hosta tohoto shromáždění uvedla Karla Janka předsedu České strany národně sociální. Což mě samozřejmě zvedlo ze židle a poslal jsem protest do redakce ČT 24.
Proto, když jsem ve třináct hodin přijel do Prahy, mé kroky nejdřív mířily na Václavské náměstí k soše svatého Václava, kde se nic nedělo; takže jsem zamířil dolů Na Můstek. Už zdáli jsem slyšel dunění hudby a na místě jsem zjistil, že jsou zde dvě pódia od sebe vzdálená pouhých padesát metrů. Na jednom hrála kapela, na druhém se ze všech sil snažil hudbu překřičet předseda DSSS Vandas. Museli ho slyšet pouze těch circa dvě stě příznivců. Jinak nikdo. Odtud jsem zamířil na Národní třídu, kde v té době se v podstatě nic nedělo, proto jsem zamířil na Albertov; minul Janu Volfovou, která u jednoho z aut rozdávala zelené protiislámské letáčky; minul prodejce placek Zeman je můj prezident a došel ke konci asi dvoutisícového davu a rozhlížel se.
Spatřil jsem tribunu s ohromným plakátem Ať žije Zeman a vzpomněl jsem si na jiné tribuny, pravda větší, ale ty by se na Albertov nevešly. I ty měly své plakáty, povětšinou s hesly: Ať žije KSČ! či Ať žije Sovětský svaz! A další podobného výrazu. Ne nadarmo byl organizátorem a v podstatě prvním řečníkem Jan Veleba, v listopadu 1989 ještě stále člene KSČ, proti které na Albertově vystoupili studenti, kterým bylo znemožněno položit květiny k pamětní desce.
Nakonec přišli i ti, co se Zemanem nesouhlasí. Bylo nás asi sto, z toho asi dvacet mělo červené karty. Když manifestace skončila, tak jsem se o sobě dost dozvěděl: Prase; svině; za čí žold jsi tady; tu červenou kartu máš ze své komunistické knížky?, atd. Nakonec, někteří rudí vzteky a nenávistí do nás začali strkat, že tady je jejich cesta, až nakonec musel zasáhnout protikonfliktní tým. Když jsem odcházel, tak hned za rohem poblíž Botanické zahrady Na Slupi byla policií přehrazena cesta demonstrantům, kteří šli také říci Zemanovi svůj názor. Pravda, asi by se to neobešlo bez šarvátky, kdyby je pustili, protože to byli většinou mladí, oproti nám, kteří jsme byli spíše důchodového věku.
Když jsem se vrátil nazpět na Václavské náměstí, slyšel jsem hlasy dvou žen, které vyřvávaly něco o změně ústavy, odstranění vlády a podobně. Vůbec se neuvědomovali, včetně všech velebitelů Zemana, že je to přesně to, co chce Islámský stát - vyvolat strach, vládu silné ruky; a že svým počínáním Islámskému státu vlastně nahrávají.
Když jsem se vrátil a pustil počítač, čekali mě dva maily od Přemysla Votavy.
První mail: Děláš pokroky. Už jsi pravověrný pravičák. Vidím očím nevěřím. Teď.
Druhý mail: Triumf Miloše Zemana na Albertově www.parlamentnilisty.cz/arena/ Totální-triumf-Milose-zemana-Tisice-lidi-rvaly-nadsenim-a-prezident-zpraskal-ty-kteri-nam-podle-nej-vymavaji-mozky-408612
Odpověděl jsem: Já nevím, v čem spočívá Zemanův triumf. To že mluvil k Bloku proti Islámu? Pokud jde o Parlamentní listy, tak ty dávno nečtu, jde o takový politický bulvár. Nechme to historii a já věřím a jsem přesvědčen, že to nebude Zemanův triumf. Čest tvé práci.
Po chvíli přichází další mail: To já jenom, že stojíš v jedné řadě s pražskou kavárnou. A to mě překvapuje.
Odpovídám: Co je to pražská kavárna? To je přesně ta manipulace, o které mluví největší manipulátor Zeman. A mě překvapuje, že to baštíš.
4. mail: Pražská kavárna, to jsou ti chytří co nejlépe vědí, jak na to. To jsou ti, co nenávidí prezidenta MZ. Prohraná parta stoupenců knížete, a jim podobní…
Odpověď: Možná, že si to už neuvědomuješ, ale jak je v poslední době obvyklé, píšeš jako Rudé Právo či Haló noviny.
Než jsem stačil dopsat tento blog, přišly mi další čtyři maily. Tři od Přemka Votavy s odkazem na projev Miloše Zemana a jedno foto, které nelze otevřít, a jeden mail od Jiřího Pondělíčka, který byl taky na Albertově.

Zajímavé na celé této záležitosti je pomíchání pojmů, ať přemýšlím jak přemýšlím, ne a ne si vzpomenout, že by Blok proti Islámu či strana Úsvit byly řazeny mezi levicové strany či hnutí. Pokud je mi známo, tak jsou řazeny mezi pravicové až extrémní strany či hnutí. Já se neřadím nikam. Mám své názory a neřeším, jestli jsou levicové či pravicové. Ale jedno vím, a psal jsem to několikrát. Nejhorší, co mohlo tento stát potkat, jsou dvě osoby: Václav Klaus a Miloš Zeman. Ti, co podepsali "Opoziční smlouvu" a přihlíželi tunelování a rozkrádání tohoto státu. Na což kuriózně doplatila i ČSNS. A pokud prezident "sjednotitel" vyznamenává na výročí 28. října bývalého komunistického ministra či agentku StB a 17. listopadu na Albertově zpívá hymnu s Konvičkou a Černochem, tak to svědčí o degradaci této funkce. A vždy, kdy se naskytne příležitost ukázat Miloši Zemanovi červenou kartu, tak ji využiji - a rád!


A protože své názory v podstatě neměním doporučuji se podívat na blog, který jsem napsal už 12. ledna tohoto roku: Vládo, nastal čas! - vladislavsvoboda.blog.idnes.cz/c/443523/Vlado-nastal-cas.html

Čtyři dny poté

17. listopadu 2015 v 10:45 | Novinky.cz |  Aktuality

Neodpouštíme, nezapomínáme. Anonymous vyhlásili válku Islámskému státu

Válku po útocích v Paříži vyhlásili radikálům z Islámského státu hackeři z hnutí Anonymous. Prohlášení vydali prostřednictvím videa umístěného na internetu. Anonymous džihádistům slibují, že proti nim zahájí svou zatím největší operaci.

Video

Video

Anonymous vyhlásili válku Islámskému státu
Dnes 5:00
"V pátek 13. listopadu se naše země, Francie, stala na dvě hodiny terčem několika teroristických útoků, k nimž jste se přihlásili vy, Islámský stát. Tyto útoky nemohou zůstat bez trestu," říká na videu francouzský mluvčí tradičně skrytý za masku Guye Fawkese, anglického vojáka a katolíka, který se na počátku 17. století neúspěšně pokusil vyhodit do povětří britský parlament.
KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Jednání s Ruskem o akcích proti Islámskému státu se vyhnout nedá
Islámský stát je podle mluvčího "havěť, která zabíjí nevinné".
"Proto se připravte na masivní reakci Anonymous. Vězte, že vás najdeme a nenecháme. Zahájíme proti vám tu největší operaci, očekávejte velmi mnoho kybernetických útoků. Válka je vyhlášena, připravte se. Neodpouštíme, nezapomínáme. Očekávejte nás," varuje muž na videu, který také vyjadřuje soustrast rodinám 129 obětí pařížských útoků.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé v Paříži zapalují svíčky.
Hackeři už na internetu zveřejnili seznam twitterových účtů, které šíří propagandu Islámského státu. Tvrdí také, že jich více než dva tisíce napadli.
Nynější akce nazvaná Operation Paris (#OpParis) následuje po podobné kampani v důsledku útoků radikálů v pařížské redakci magazínu Charlie Hebdo z počátku roku, při němž zemřelo 12 lidí.

K videu se dostanete i přes Mitrofanovův komentář!

Ke dni boje za svobodu a demokracii

16. listopadu 2015 v 19:42 | Jaroslav Skopal |  Vlastní příspěvky

Tři odboje Rudolfa Lukaštíka

Současné pojetí státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii je širší a vede nás k připomínání tří odbojů.
Přerovská osobnost Rudolf Lukaštík (*23.11.1894 v Beňově) prošla všemi třemi.
Krátce po zahájení I. světové války byl v necelých dvaceti letech odveden.
Dne 15. května 1915 byl raněn na východním ruském bojišti.
Pro odbojné chování u své posádky v Olomouci, kde se připravoval k návratu na bojiště, skončil nejdříve v Komárně v trestním a poté od 16. února 1916 v pracovním oddílu ve Škodových závodech v Plzni.
Tam mj. rozšiřoval na jaře 1917 pravdivé informace o připravované ofenzivě na italské frontě (na Piavě) a patřil mezi strůjce devět dnů trvající stávky, která ochromila dodávky zbraní na frontu.
Po roce 1918 získal práci ve Středomoravských elektrárnách v Přerově.
Se svou manželkou Anežkou se oba věnovali sokolské práci. Byl 15 let župním jednatelem.
Dne 26. března 1939, kdy ještě Sokol nebyl rozpuštěn, byl zvolen starostou Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy a stal se i členem výboru České obce sokolské.
Objížděl okolní župy a zjišťoval jejich stanoviska k situaci po obsazení našich zemí německou okupační armádou.
Stal se vedoucím občanské skupiny odbojové organizace Obrana národa.
Pomáhali finančně českým občanům dostat se do zahraničí nejdříve polskou cestou a po jejím neprodyšném uzavření přes Slovensko balkánskou cestou.
Gestapo se o jeho činnosti dozvědělo a chystalo se ho 30. listopadu 1939 zatknout.
R. Lukaštík se to dozvěděl a měl den dva na rozhodnutí. Po poradě s přáteli se rozhodl pro útěk na Západ balkánskou cestou, kterou předtím pomáhal budovat. Přemísťoval se na kole, pěšky, vlakem. Z Cařihradu pak francouzskou lodí do Marseille, kde přistáli 12. ledna 1940.
V táboře v Adge přispíval k řešení problémů soustředěných Čechů a Slováků připravovaných pro začlenění do západních vojenských jednotek.
13. února 1940 byl povolán do Paříže na Ministerstvo národní obrany Československého národního výboru, uznaného už v listopadu 1939 francouzskou i britskou vládou.
9. dubna 1940 se stal jednatelem nově vytvořené Sokolské župy zahraniční. K jejímu poslání patřilo např. zorganizovat sokoly v zahraničí, zejména vojáky, a podpořit jejich kázeň a bojeschopnost.
Ve stejném duchu pokračovala po porážce Francie činnost Rudolfa Lukaštíka v Anglii.
Spolupracoval s prezidentem Edvardem Benešem, seznámil se tam i Bohuslavem Ečerem, který prezidentovi předkládal plány na budoucí stíhání a potrestání válečných zločinů.
Po návratu do osvobozené vlasti v r. 1945 se Lukaštík vzdal možnosti pracovat na ministerstvu vnitra. Neskousl složení nové vlády a způsob obsazování míst ve státní moci.
V plně obnoveném Sokole byl 17. března 1946 opět zvolen župním starostou. Aktivní byl v jednotě i ve výboru ČOS. V sokolské činnosti trval vždy na dodržování stanov ČOS.
S Viktorem Netočným podepsal 21. srpna 1948 jménem Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy a jejích tělocvičných jednot dopis na Československou obec sokolskou, kde se ohradili proti politickým útokům na Sokolstvo a žádali v něm svolání výboru ČOS.
V říjnu 1948 byl s celým župním předsednictvem po doporučení Ústředního akčního výboru Národní fronty odvolán z funkce. V prosinci 1948 byl zbaven členství v T.J. Sokol Přerov.
Opakovaně byl, počínaje květnem 1949, stíhán, obviňován a souzen.
Krajský soud v Brně v červenci 1955 mu spočítal mj. západní orientaci a z ní plynoucí krajně nepřátelský postoj k lidově demokratickému zřízení a protistátní činnost, členství v národně socialistické straně mezi r. 1945-1948, jeho funkce v Sokole s kontakty na pravičácky smýšlející činovníky apod.
Jako jediný z jedenácti obviněných v případu žádnou vinu nepřiznal, byl odsouzen za velezradu k 10 letům odnětí svobody a 6 let si odseděl. Propuštěn byl na amnestii prezidenta Antonína Novotného 10.5.1960.
Dožil se 84 let (+21.1.1979 v Přerově).

Všem, kteří měli podobný osud jako on, vzdejme o tomto státním svátku hold a jejich boj i strasti si trvale připomínejme.

Několik dokumentů z knihy o Rudolfu lukaštíkovi, jeho synech a Bohuslavu Ečerovi naleznete v galerii. Knihu lze objednat u vydavatele Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy v Přerově, (zstredom@volny.cz), tel. 774 838 108.

Útok Islámského státu v Paříži

14. listopadu 2015 v 18:50 | Luboš Palata na i.Dnes |  Aktuality
Několik desítek mrtvých si vyžádaly střelba a exploze v centru Paříže (13.11.2015) | foto: Reuters
Jsme ve válce a to přesto, že zatím nemáme na válečných frontách, kde se s Islámským státem přímo bojuje, své vojáky, přesto, že jsme nevyslali ani jedno letadlo našeho letectva. Ale dodáváme zbraně Kurdům, dodáváme letouny irácké vládě. Ale především jsme součástí té civilizace, kterou chce Islámský stát zničit.

Jsme ve válce, je tedy třeba bojovat

Lidé, kteří utíkají ze Sýrie nebo Iráku do Evropy, prchají před tím samým nebezpečím, před tím samým vražděním, které v pátek v noci zasáhlo Paříž. Před krvavou, nelítostnou válkou, v níž Islámský stát je dnes jejím nejbrutálnějším účastníkem, který ve svých zvěrstvech a nemilosrdnosti vůči svým protivníkům předčil i asadovskou armádu.
Uprchlíci nebyli a nejsou spojenci ani sympatizanty Islámského státu, jinak by směřovali do Mosulu a ne do Berlína, Mnichova nebo do Stockholmu. Jsou to oběti té samé války, která se rozpoutala na Blízkém východě, války, která už roky zabíjí tisíce lidí při atentátech v Iráku, tento týden v libanonském Bejrútu, před tím zřejmě v ruském letadle na egyptském Sinaji.
Tuto válku jsme podcenili. Zatímco Islámský stát používá všechny prostředky, zatím naštěstí jen konvenční výbušniny a kalašnikovy, takže mrtvých Evropanů jsou desítky a stovky a ne tisíce, nebo desítky a stovky tisíc. My proti němu vedeme jen "omezenou válku". To musí skončit a Islámský stát je třeba co nejdříve zničit, dříve, než dokáže napáchat mnohem větší zvěrstva, než byly atentáty v Paříži.

Uprchlíci jsou naši spojenci

To, co však nesmíme připustit, je, aby teroristické akce Islámského státu vyvolaly nenávist k muslimům. Je to scestné, podobně scestné, jako kdybychom si atentáty Irské republikánské armádu ztotožnili s katolíky, jako kdybychom považovali za teroristy všechny Čečence, nebo když půjdeme ještě do historie - přívržence větší autonomie německy mluvícího severu Itálie. To nesmíme dopustit, protože také to chtějí atentáty v Paříži vyvolat.

Fotogalerie

Přirozenou reakcí, která nastane, budou snahy o to, aby se co nejrychleji, pokud možno okamžitě dostal pod kontrolu proud uprchlíků, který směřuje do Evropy. Tak abychom věděli, kdo sem přichází. To by stejně muselo nastat, atentáty v Paříži jen tento vývoj v zásadě správným směrem jen urychlily.
Ani v této těžké chvíli nesmíme zapomenout na základ našichevropských hodnot. Lidskost, humanitu, soucit. Musíme zabránit jakékoli mstě pomýlenců a fanatiků na běžencích. Musíme dál poskytovat pomoc běžencům ze syrské a irácké války.
Uprchlíci nejsou naši nepřátelé, jsou to lidi, které postihla stejná válka, která teď v Paříži dostihla i nás. Jsme pro Islámský stát společným nepřítelem. Proto buďme i spojenci. A společně ho vymažme z povrchu světa. Jinak on vymaže časem nás.
Svět je v šoku z útoků v Paříži. Reakce Hollanda i Obamy | (0:49) | video: Reuters

Den válečných veteránů, Přerov, 11.11.2015

12. listopadu 2015 v 11:50 | Jaroslav Skopal, Vojtěch Podušel fota |  Aktuality

Inovovaný scénář pietní vzpomínky vyzněl příjemně

V Přerově je připomínán Den válečných veteránů tradičně na náměstí Františka Rasche, oběti vzpoury námořníků v Boce Kotorské na začátku února 1918. František Rasch je přerovský rodák a proto má na stejnojmenném náměstí v Přerově i svůj památník.
Pietní vzpomínky zahájené v 11:11 hodin se zúčastnila Armáda ČR (z posádky v Lipníku nad Bečvou), Policie ČR se svým novým krajským praporem z Olomouce, Čsl. obec legionářská s několika příznivci v dobových uniformách, sokoli z místní tělocvičné jednoty, delegace KAN a dalších místních spolků. Jako prví položili věnec k památníku představitelé města Přerova. Příspěvky k výročí konce I. světové války přednesli představitelé armády a Petr Sehnálek, historik Muzea Komenského v Přerově. Ten se zabýval širším pojetím vzpomínky Dne válečných veteránů, obdobně jako dnes chápeme i Den boje za svobodu a demokracii, který si budeme připomínat 17. listopadu. Jeden z delegace Policie ČR přednesl báseň amerického autora, účastníka války, motivovanou květy rudých vlčích máků, které vyrostly na místech hromadných hrobů vojenských obětí pohřbených ve Francii.
Trubač v dobové uniformě zatroubil melodii ze svého vojenského repertoáru. Pietním aktem provázela mluvčí města Přerova paní Lenka Chalupová. V závěru vzpomínky zazněly i výstřely z čestné salvy.
Večer pokračovala vzpomínka na přerovském zámku komorním koncertem Stupkova kvarteta, k němuž pozval účastníky aktu na nám. Fr. Rasche Per Sehnálek.

Další fotografie pana Vojtěcha Podušela najdete v galerii.

O Rostislavovi a Svatoplukovi

11. listopadu 2015 v 15:22 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři

Přepíšeme dějiny?

Zdá se, že podle nových historiků: ing. Františka Červeného a ing. Karla Janka čeká naší republiku zásadní přepsání učebnic dějepisu. Podle zpráv těchto pánů, zveřejněných na stránkách www.CSNS2005.cz , je všechno jinak. Slovani nepřišli v pátém - šestém století, ale už v době tisíc let před Kristem. Rostislav a Svatopluk nebyli pouhá knížata, ale králové. A Velkomoravská říše byla největším státem nejen ve střední Evropě, ale celé Evropy. To, že byli v podstatě poddaní Franské říše a největší území Velké Moravy za Svatopluka trvalo pár let, je nevzrušuje.
Připomíná mi to dobu obrození, kdy se taky náhle objevily Zelenohorský a Královodvorský rukopis, které měly dokazovat naši starou bohatou historii. Nyní přichází další Hankové, kteří ve své svaté (často komunistické) víře se snaží dokazovat, že jsme ti lepší, dokonce ti nejlepší. Možná, že se za chvíli dostaneme do stavu lepší rasy - nadrasy. Jenom těmto "vlastencům", chci připomenout, že v době Velké Moravy dobývali Arabové - muslimové obrovská území okolo. Jednalo se o území nejméně stokrát větší než území Velké Moravy. Co z toho asi tak vyvozují "běženci"?
Určitě se budou ohánět Masarykem, ale ten, pro připomenutí, patřil právě mezi největší kritiky takových to rádoby "vlastenců", kteří ve své malosti se snažili být většími, většími…až se z nich stali trpaslíci.

Na obrázku František Červený se svým harémem na hradě Helfštýně v r 2010 (archiv blogu)