Listopad 2017

Pozdrav a prosba z Milkovic

30. listopadu 2017 v 16:07 | Stanislav Penc |  Jiní autoři

či lépe z jedné samoty u Milkovic

Vážení,
dne - 30. listopadu - je to 18 let, co žiji na samotě v Milkovicích u Starých Hradů. Během tohoto pro lidský život nemalého období chovám osly a kozy, které nezabíjím. Starám se o louky a pastviny, které ničím nepostřikuji, a o staré sady, kde stromy nekácím a keře nevymlacuji. Jednou do roka, během srpnového úplňku, pořádám kulturně-společenskou slavnost věnovanou kozám a svobodomyslnému způsobu života. Jde o ryze nekomerční setkání v přírodě, kde nejsou vstupenky, ochranky, stánkaři, dealeři, a program probíhající na dvou podiích se netvoří předem, ale vzniká spontánně. To celé pod heslem "jaké si to uděláme, takové to budeme mít". Celá léta poskytuji nejen školním výletům, dětským kroužkům či oddílům možnost přijet se podívat na to, jak se žije na statku, a pohladit si oslíky a kozenky. Statek také slouží jako možnost zázemí pro krátkodobé odreagování od tlaku velkoměst a stresového života. V neposlední řadě vychovávám dvě děti, které se v Milkovicích narodily.
Přesto idylka mého života (ostatně jako bohužel u mnohých z nás) byla přerušena těžkou nevyléčitelnou nemocí v podobě nádoru na mozku. Aby toho nebylo málo, tak se rapidním způsobem zhoršil již tak špatný stav historické stodoly, která tvoří zázemí pro zvířátka, stavební dominantu v kraji a během kozích mejdanů je zde umístěno jedno z pódií.
Vzhledem ke shora popsanému je zřejmé, že bez cizí pomoci se neobejdu, mám-li stodolu zachránit.
Jelikož nemám jinou možnost, tak veřejně žádám o pomoc v nákupu materiálu na výměnu krovu a obnovu milkovické stodoly.
Bankovní účet, kam lze poslat jakoukoliv částku je:
Poštovní spořitelna 212512585/0300.
Moc děkuji za pomoc. (Na dar je možné vystavit doklad pro odečet základu daně).
Uvítám manuální pomoc při obnově během příštího roku, dle vašich možností, času a chuti.
Kontakt na dobré tesaře, klempíře, pokrývače, kopáče a stavební dozor uvítám a moc děkuji.

Prosím všechny ty, kterých se mohla tato naléhavá prosba dotknout, aby byli k mému počínání schovívaví. Omlouvám se všem, kterým jsem v posledním roce neodpověděl. Nemohu se totiž dostat do staré pošty v počítači.
Přeji vše dobré
Stanislav Penc.

Nepřejete-li si informace z Milkovic dále dostávat, prosím napište. Za přeposlání tohoto dopisu lidem dobré vůle děkuji.

Slovo čtenáře, který nechce být jmenován

25. listopadu 2017 v 19:18 | uvádí příjemce zprávy J. Skopal

Ke knize "Konec jedné velké strany?"

Před několika dny jsem jednomu zájemci zaslal svou výše zmíněnou knihu a následně ho i požádal o několik řádků:
"Je to opravdu cenný materiál a jsem velmi rád, že jsem nyní vlastníkem. Z dnešních politologů není nikdo totiž schopen něco takového napsat. Buď neschopnost nebo lajdáctví, možná oboje dohromady. Skoro vždy opakují často známé pasáže obecně popisného charakteru.
Ideály ČSNS může ovlivnit jen ČSNS samotná. Trapných parodií je zde až moc. Nemluvě ještě o rozdělení národních socialistů do tří, respektive čtyř stran (pokud máme brát dvoučlennou ČSS nějak vážně).

Národních socialistů si vážím jako strany, která měla mezi sebou jedny z nejaktivnějších zastánců první republiky
a nejvíce přesvědčených antikomunistů po druhé světové válce.

Národní socialisté jsou nicméně žel nádherným příkladem totálního a katastrofického selhání jak co se týče ekonomické stránky, tak i co se týče volebních výsledků. Jen vskutku hlupáci a političtí amatéři mohli vymýšlet ony předvolební koaliční slepence nic neříkajících názvů místo toho, aby se navázalo na osvědčenou značku ČSNS ihned. Sociální demokraté se takovouto cestou vydali a oněch 6% v roce 1992 přeci jen lze považovat za úspěch. Tento svůj názor opírám i o výsledky voleb z roku 2002, kdy ČSNS kandidovala samostatně a měla 0,8% a ocitla se ve společnosti nejsilnějších mimoparlamentních stran a to i tehdy, když už se nacházela v agonii.

Ohledně Michala Klusáčka. I kdyby převzal stranu neoprávněně, přesto se mu musí nechat jeho energičnost, se kterou ČSNS spravuje. Strana je v insolvenci a vůbec nemá před sebou nějakou perspektivu. O to se lze více divit, proč do ní Klusáček dává tolik úsilí.
Mohl by se angažovat mnohem lépe jinde. Vydělává asi dost, je vysoký, působí na první pohled dost seriozně a i když už skoro bude mít 40 let, vypadá, že mu je o deset let méně. Ptám se sám sebe kolik do toho dal z vlastní kapsy. Myslím si, že to určitě nebude malá částka.

Z tohoto hlediska má můj obdiv. Při hodnocení jeho ideových východisek a programových záměrů jsem už ale daleko opatrnější.
Jinak ten soudní spor ohledně převzetí strany v roce 2012 mě docela překvapil, protože vše vypadalo tak, že Klusáček opravdu jednou bude nástupcem pana Jaroslava Rovného. Ostatně mu dělal manažera v senátních volbách."

Projev Vladimíra Hučína 17. listopadu 2017 v Přerově

22. listopadu 2017 v 9:56 | převzato z webu Vl. Hučína |  Jiní autoři

K domácí politické situaci

Můj večerní projev na Náměstí T.G.M. dne 17.listopadu 2017

Můj večerní projev na Náměstí T.G.M. dne 17.listopadu 2017
Pridat.euIlustrační foto je z roku 1989, ale poučení by si z něj mohl (a měl) prezident vzít i dnes.

Byl jsem uvaděčem představen jako zástupce Konfederace politických vězňů a válečný veterán.

Vážení občané,
již po řadu let v tento památný den tady slýcháme projevy, ve kterých vzpomínáme na statečné osobnosti našich soudobých dějin. A já se ptám: jaké jsme si z toho zatím vzali poučení?
Jak je možné, že v posledních volbách bylo zvoleno s téměř 30% Hnutí ANO nomenklaturního kádra KSČ a slovenského konfidenta StB Andreje Babiše? Za současné situace, kdy prezidentem ČR je proruský exponent Miloš Zeman, to považuji za výrazné bezpečnostní riziko pro další vývoj v ČR.
Zde upozorňuji, že jako bývalý zpravodajský důstojník BIS jsem měl opakovaně možnost se na konkrétních případech přesvědčit, že někdejší předseda vlády Miloš Zeman jednal a jedná ve prospěch zájmů Ruska, jeho volební kampaň byla prováděna lidmi, kteří mají mnohaleté vazby nejen na zločineckou StB, ale i na někdejší sovětské tajné služby.
Dovoluji si zde upozornit i na extrémistické seskupení Okamury, které svým výsledkem jen doplňuje tristní obraz naší politické scény. Hlavním cílem této strany je vytváření strachu z imigrantů. Ano, islámský stát je ztělesněním zla a je nutno proti takové ideologii všemi prostředky bojovat, ale způsoby a cíle, které tato politická strana používá, jsou účelově zaměřeny proti setrvání ČR v EU a NATO.
V daném případě je nutno si uvědomit, že sémě zla jsme v arabském teritoriu pomáhali zasít i my. Není to tak dlouho, kdy jsme tak zvaným Národně osvobozeneckým hnutím dodávali zbraně, munici, výbušniny zn. Semtex a další ženijní vybavení, včetně výcviku. K jakému účelu tato naše pomoc byla použita je známo. Pro konkrétní příklady nemusíme chodit daleko. Tak např. počátkem 80.let v nedalekém hotelu Strojař bydlelo 8 elitních zabijáků z Libye, kteří se ve svých dovednostech cvičili v prostorách přerovského vojenského letiště.
Navázal bych zde na opatrnou zmínku předřečnice - senátorky Jitky Seitlové - o nedávném policejním zásahu v Lipníku nad Bečvou, kde byl na návštěvě prezident Miloš Zeman. Neberte to prosím tak, že bych chtěl jitřit tuto událost a hovořil o provaze v domě oběšencově, ale když už se řeklo "A", je nutno říci i "B". Já osobně považuji hladovku Ing. Tomáše Hradílka za zbytečnou. Miloš Zeman se v žádném případě své kandidatury nevzdá. Ing. T.Hradílek by se měl zamyslet třeba nad tím, jak již v r. 1989 propagoval Miloše Zemana a co všechno pro něj dělal. Když se stal Miloš Zeman premiérem, tak Ing. Hradílek doslova řičel nadšením.
Já tyto jeho aktivity vnímal s velkým nepochopením. Snažil jsem se mu popsat některé akce, kdy Miloš Zeman jako předseda vlády zneužíval své pravomoci. Pochopil jsem Ing. Hradílka, ale to už jsem byl zatčen a uvězněn. Žádám všechny ty, kteří mají nějaký vliv na Ing. Hradílka, aby jej přemluvili k ukončení hladovky.
Já vyzývám Ing. Hradílka k tomu, aby zvážil, zda by nebylo vhodnější, kdyby raději podrobně popsal opakované návštěvy vysokých činitelů bezpečnostních složek ve svém bydlišti, které ho měly přesvědčit o mé účasti na bombových útocích. Takto by se mohlo dosáhnou až k zahájení trestního stíhání konkrétních osob, které byly ke své nekalé činnosti úkolovány vládou, řízenou tehdejším premiérem Milošem Zemanem.
Vážení občané, já většinou se svými projevy nebývám poslem dobrých zpráv a i dnes tomu tak bude. Vadí mi postupná ztráta paměti a to i ve vlastních řadách.
Musím tady zmínit například i nedávnou návštěvu známého udavače z Těšína - agenta StB Jarka Nohavicy, který přijel do Přerova na pozvání našeho zpěváka Jaroslava Wykrenta, který byl na počátku vzniku Občanského fora jistý čas dokonce i jeho mluvčím. Jaroslav Wykrent si tohoto nechvalně známého pěvce pozval na křtiny svého CD, které nedávno vydal. Tato okolnost mi velmi vadí a proto ji zmiňuji a zároveň varuji!
Vážení občané, děkuji vám za pozornost a přeji vám všem hezký zbytek dnešního dne.
I když je to s jistým zpožděním, tento projev zveřejňuji z toho důvodu, že nic z něj nebylo zaznamenáno v tisku, pouze věta, že vybízím ty, kteří znají a mají nějaký vliv na Ing.T.Hradílka, aby ho přesvědčili k ukončení hladovky, že na Zemana ta hladovka neplatí.
Vladimír Hučín

VIDEO: Kocáb - Kam jsme to za 30 let dopracovali?! Babiš bude vládnout z kriminálu a ve vládě budou náckové?

VIDEO: Tajemství 17. Listopadu a potrestání komunistických zločinů

Nevyužitá šance ČSS

17. listopadu 2017 v 12:41 | Jaroslav Skopal |  Aktuality

K 17. listopadu 1989

Československá strana socialistická dokázala nejrychleji a nejrasantněji zareagovat v hromadných sdělovacích prostředcích na zákrok bezpečnostních složek proti účastníkům manifestace studentů konané v pátek 17. listopadu 1989 k uctění památky studenta Jana Opletala. Využila k tomu svého listu Svobodné Slovo a po víkendové schůzce vedoucích osobností z vedení strany, sekretariátu, klubů poslanců a redakcí dala otisknout na titulní straně těchto novin v pondělí 20. listopadu příspěvek nazvaný Naše prohlášení k 17. listopadu 1989. Vedle odsouzení zásahu zopakovala i svůj dřívější požadavek na přijetí svých zákonných iniciativ k právu shromažďovacímu, spolčovacímu i petičnímu. Poslední odstavec prohlášení zněl: Nedopusťme, abychom promarnili tuto chvíli, kdy je poslední příležitost prosazovat zájmy lidu této země ještě demokratickými prostředky.
Svobodné Slovo přineslo další den, tj. 21. listopadu 1989 další zpravodajství z pokračování demonstrací včetně dvousettisícové demonstrace občanů na Václavském náměstí předchozího dne. Zaznamenávány byly i odezvy z podniků a ostatních míst republiky. 24. listopadu 1989 byl takový soubor reportáží nadepsán titulky Dělnické slovo platí a Pracovníci z ČKD Praha se připojují k manifestaci.
Byl uveden i krátký rozhovor s členem ČSS dělníkem Přemyslem Votavou ze závodu Trakce, který se pak v lednu 1990 stal vedoucím tajemníkem městské organizace ČSS v Praze. Uvedl tehdy, že podpora studentů není jen otázkou Prahy, ale celé republiky, a že továrny ČKD Praha ve Vysočanech se připojují k účasti manifestujících na Václavském náměstí. (Kopie článků pořídil Přemysl Votava)
Konec listopadu 1989 byl ve znamení politických jednání. Mezi ně patřilo i jednání tehdejších představitelů ČSS Bohuslava Kučery, Jana Škody a Stanislava Křečka za ČSS a Václava Havla za vznikající Občanské fórum na ústředním sekretariátu ČSS v Praze.
V týdnu po rozehnané manifestaci studentů na pražské Národní třídě se v Ostravě sešla i část předsednictva a dalších funkcionářů Severomoravského krajského výboru ČSS. Viditelnou podporu pražských studentů a přicházejícím politickým změnám požadovali tehdy zejména Ladislav Kupčík z Opavy a oblastní tajemník Lubomír Zaorálek, který sdělil své stanovisko podpořit v Ostravě rodící se její složku Občanského fóra. Vyjádřil tak i svou nespokojenost s nedostatečně radikálními postoji severomoravské ČSS k začínajícím politickým změnám. Ladislavu Kupčíkovi se podle jeho slov podařilo zveřejnit v krajských novinách ještě ostřejší prohlášení k 17. listopadu 1989 než vyšlo 20. listopadu ve Svobodném Slově. Již 20. listopadu 1989 se zasazoval za rozpuštění krajského výboru Národní fronty Severomoravského kraje.

Text tohoto příspěvku vznikl v roce 2006 pro knihu "Konec jedné velké strany?"

K počinu Tomáše Hradílka

16. listopadu 2017 v 16:29 | Vladimír Hučín na svém webu |  Jiní autoři

Hladovka Ing. Tomáše Hradílka

Ing. Tomáš Hradílek ve své hladovce zatím pokračuje a v tomto svém rozhodnutí je neoblomný. Můj názor - a nejen můj - je ten, že touto hladovkou ničeho nedosáhne.
Ing. Hradílek by se měl zamyslet např. nad tím, jak se v r. 2001-2002 nechal ovlivňovat vysokými představiteli PČR a tajné služby, kteří měli zájem ho uvést v přesvědčení, že já jsem spáchal doposud neobjasněné bombové útoky v Přerově. Ing. Hradílek na základě této nekalé policejní masáže následně své přesvědčení uvedl v mediích s tím, že jsem pachatelem výbuchů, že má na to nadstandartní důkazy, že moje činnost před listopadem 1989 byla ryze kriminální a že většího gaunera než jsem já, neviděl.
Rád bych Ing. Hradílka v těchto, pro něj kritických, dnech přesvědčil o tom, že svou hladovkou nejen, že ničeho nedosáhne, ale ještě znemožní dopadení organizátorů zločinného spolčení, které se zde stalo v době, kdy Miloš Zeman byl předsedou vlády a inicioval a podílel se na zločinných aktivitách.
Ve svém předcházejícím hodnocení hladovky Ing.Hradílka jsem jej vyzval, aby raději popsal veškeré návštěvy vysokých představitelů PČR a tajné služby ve svém bytě s cílem utvrdit jej v tom, že jsem pachatelem závažných zločinů.
Tím, že by Ing. Hradílek svoji hladovku dotáhl do konce, tak již nebude moci svědčit o nekalých praktikách státního aparátu a být tak svědkem toho, co se tady stalo v době, kdy temná a nechvalně známá osoba Miloše Zemana započala provádět své zločinné praktiky. Ti, kteří byli účastni na přesvědčování Ing. Hradílka, by si po jeho smrti mohli v klidu užívat naprosté beztrestnosti, stejně tak jako samotný Miloš Zeman, který má tu drzost opět kandidovat na prezidenta ČR.
Domnívám se, že v dané situaci je nutno být silný a zdravý a ne se destruovat nějakou nesmyslnou hladovkou. Pokud Ing. Hradílek na následky hladovky zemře, tak já - a nejen já - to budeme považovat za účelový a teatrální útěk od zodpovědnosti před konstruktivním řešením problému, jak zamezit volbě Miloše Zemana spíše právními prostředky.
Vladimír Hučín - válečný veterán 3.odboje

K článku o bývalém majetku ČSNS

16. listopadu 2017 v 16:25 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři
Pár slov k pořadu U snědeného krámu
O tomto pořadu jsem nevěděl a měl jsem možnost ho zhlédnout až nyní. Od doby jeho vysílání uběhlo dlouhých patnáct let. Za tu dobu se zjistilo mnoho dalších skutečností, které proběhly ještě před natáčením tohoto pořadu, ale nikdo jim nevěnoval pozornost. Dovolil jsem si k pořadu napsat pár připomínek.
Jaroslav Boček, který byl určitě iniciátorem natočení pořadu, si určitě neuvědomoval, že díky své iniciativě této situaci výrazně napomohl. Nejdříve jako poslední šéfredaktor Svobodného slova, svou nepružností, dovedl Svobodné slovo do hořkého konce. Podruhé jako delegát na sjezdu v Doksech (1998), kde začal všem rozdávat protišulovský pamflet. Tímto nahnal Šulovi minimálně dvacet hlasů, včetně mého. A nejenom to. Jeho chování způsobilo nedůvěru, většiny členské základny, vůči Praze a tím usnadnil Šulovi udržovat svou pozici.
V relaci zaznělo, že většina majetku je pryč a zbývá 70 milionů. Ani toto není pravda. Jednalo se o tehdejší současný majetek. Jenomže strana měla v restituci dům Melnatrichu a do svého majetku získat majetek v hodnotě přes dvě miliardy korun. Jenomže v tom, kromě Tampíra, nedělal nikdo nic.
Pokud jde o dům v Českých Budějovicích, tak uvedená cena Jiřího Drtina 15 milionů neodpovídá pravdě. Krajský výbor ( či spíše Tampír s Drtinou) odhadl cenu domu na 20 až 30 milionů a podal do novin inzerát na 20 milionů korun a tuto cenu zadala i realitní kancelář, pověřená prodejem. Problém je, že jak se zdá, Jiří Drtina se nechal něčím uplatit.
Další nepravda je, že Miroslav Tampír byl předsedou představenstva. Tato žádost včetně místopředsedy Pavla Grubera byla skutečně podána. Ale jelikož ani jeden z nich nedodal výpis z trestního rejstříku, nikdy nebyli zapsaní do obchodního rejstříku, a když poslali Melantrich 64 do likvidace, měli stále zapsaní členové představenstva velké problémy.
Pokud jde o obrazy, zapomnělo se zdůraznit především jedno jméno - Filla. V současnosti jenom dva obrazy, které Melantrich od něho měl, má minimální hodnotu uvedených 7,5 milionů. Další milnou informací je, že sbírka vznikla za I. republiky. K údivu, největší část a nejdražší obrazy do sbírky, zakoupila v padesátých letech Anna Šlechtová, která zařídila v budově Melantrichu i výstavní síň ARS.
Jenomže pod tím, jak se jednalo o prodej domu na Nám. Republiky, kde by i prodej vyšší o dvacet milionů korun a nezachránil stranu před konkurzem, probíhalo jiné, daleko větší tunelování. A to získání akcií Melantrichu 24. A zde šlo o trestný čin, který prováděl Miroslav Tampír. Stačilo se zajímat o archiv, ale především o to, jak je možné, že akcie, které patřily straně, získal Tampír; a ke všemu všechno, včetně notářky, platila ČSNS.
Samozřejmě že i přes trestní podání, se mohli z tunelování strany, dotyční vyvléci. Ale z čeho se nemohli vyvléci je z podvodu týkajícího se Melantrichu.
Je víc než zřejmé, že se někdo ozve a nebude souhlasit. Ale taková je skutečná realita.

K aféře s lithiem

15. listopadu 2017 v 17:18 | převzato z archivu Ihned.cz |  Jiní autoři

Střed Evropy Martina Ehla: Aféra lithium - z proruských serverů až do sněmovny

Martin Ehl - šéf zahraniční rubriky
15. 11. 2017 00:00 (aktualizováno 12:33)

  • Aféra lithium se pro experty zabývající se hybridní válkou, v níž vyniká především Rusko, stane nejspíš příkladem toho, jak se dá dobře mířenou a načasovanou spekulací znejistit společnost.
  • Se spekulací, že z těžby by měla mít zisk vládní sociální demokracie, přišel jako první proruský server Aeronet.
  • Litevci, Lotyši a Estonci jsou situacím, jako byla "aféra lithium" v Česku, vystaveni takřka denně a snaží se efektivně si s nimi poradit.
  • České Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám po 4. říjnu k aféře lithium mlčelo.
jarvis_5a0afb55498e0896865adf38.jpeg
Australská firma EMH má o těžbu lithia na Cínovci stále zájem. Dohodnout se o ní chce i s budoucí českou vládou.
autor: ČTK
Dva dny po podpisu memoranda mezi českou vládou a firmou EMH o těžbě lithia přišel proruský server Aeronet se spekulací, že z těžby by měla mít zisk vládní sociální demokracie. Zprávu začali zprvu rozšiřovat přes sociální sítě příznivci strany SPD Tomia Okamury, potom se jí chopila média jako Parlamentní listy a Andrej Babiš na Facebooku. A nakonec i mainstreamová média.
Spekulace se nezakládala na žádných faktech a důkazech, ale způsobila mimořádnou schůzi sněmovny a není vyloučené, že měla svůj podíl na tom, jak voliči hlasovali v následných parlamentních volbách, v nichž sociální demokracie propadla. Pro experty, kteří se zabývají hybridní válkou, v níž vyniká především Rusko, se Česko se svou aférou lithium stane nejspíš příkladem toho, jak se dá dobře mířenou a načasovanou spekulací znejistit společnost a případně ovlivnit politika.
Tuto spojitost přinejmenším naznačuje studie, kterou právě dokončují analytici Pražského institutu bezpečnostních studií (PSSI). Potvrzují ji i údaje z databáze firmy Newton monitorující česká média.
O ruské hybridní hrozbě a snaze ovlivnit politiku a přímo i výsledek voleb vědí své nejen v řadě evropských zemí, ale i ve Spojených státech amerických. Tam ruské manipulace vyšetřuje Kongres a firmy jako Facebook či Twitter jsou nástroji této války.

"Ukazuje se, že sociální sítě jako Facebook či Twitter je třeba regulovat podobně, jako jsou regulována klasická média," tvrdil Konrad Niklewicz, výkonný ředitel polského Občanského institutu, na nedávné diskusi "Trojský kůň II" věnované ruské propagandě a dezinformacím, kterou organizovaly české think-tanky Topaz a Evropské hodnoty. Podobný názor je na Západě čím dál silnější. Například v Německu už k částečné regulaci Facebooku přistoupili.
Při hodnocení vlivu ruských "fake news", jak se propagandě založené na lži a manipulaci začalo přezdívat, je třeba si zopakovat trivialitu, kterou si stále mnozí politici ani analytici plně neuvědomují: nynější ruská propaganda je součástí vojenské strategie narýsované zhruba před pěti lety tehdejším náčelníkem generálního štábu ruské armády Valerijem Gerasimovem.
Cílem není jako v dobách Sovětského svazu přesvědčit svět, že ruská ideologie a hodnoty jsou ty nejlepší a je třeba je následovat. Cílem je znervóznit a znejistit západní demokracie a zpochybnit hodnoty, na kterých stojí.
Takto oslabená společnost je pak snadněji manipulovatelná a v případě zemí sousedících s Ruskem − jako třeba v Pobaltí − mohou nastoupit další fáze, jako je infiltrace různými bojůvkami. Stačí vzpomenout na zelené mužíky na Krymu v roce 2014.
Litevci, Lotyši a Estonci jsou situacím, jako byla "aféra lithium" v Česku, vystaveni takřka denně a snaží se efektivně si s nimi poradit. "Máte maximálně 48 hodin na reakci, jinak si pak zpráva žije svým životem," řekl mi v létě v sídle litevského vojenského strategického velitelství, kde sledují právě takové informace, jeho šéf kapitán Aurimas Kleveckas.
České Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám po 4. říjnu k aféře lithium mlčelo.
Ne vždy se ale Rusům daří.
Anton Šekovcov, přední evropský expert na ruské extremisty, na zmíněné konferenci upozornil, že před letošními volbami ve Francii sázela ruská podpora v kyberprostoru na kandidáta republikánské pravice Francoise Fillona a zaskočil ji úspěch kandidátky nacionalistické pravice Marine Le Penové. Na poslední chvíli ji Rusové podpořili.
"Není ale jasné, jak efektivní tato podpora byla," tvrdil Šekovcov.
Servítky si nebere bývalý pracovník americké tajné služby NSA a současný tvrdý kritik amerického establishmentu John Schindler.
Podle něj je ruská hrozba v informačním prostoru "bezprecedentní" a je očividné, že Moskva bezprostředně ovlivnila výsledek loňských amerických prezidentských voleb.
"Je jasné, že Facebook a Twitter byly v mé zemi ani ne tak užitečnými idioty, ale spíš spolupachateli ruské agrese," řekl Schindler.
V jeho očích dělá Evropská unie, která založila alespoň malý tým na sledování ruské informační hrozby, více než vláda USA.
"Tohle je teď nová norma a Západ na ni neumí účinně reagovat a odpovědět. Pro Rusko je to efektní a efektivní. Za malé peníze to udělá hodně a my z toho šílíme," řekl Schindler. Je přesvědčen, že to bude dělat kterákoliv ruská vláda, s Putinem či bez něj. Je proto třeba na Kreml tlačit, aby musel za podobné akce nějak platit, aby cítil odpor.
"Jediným řešením by byla nulová tolerance takových ruských zdrojů v našich společnostech a našich médiích."

Lithium a politika

15. listopadu 2017 v 14:39 | Ivan Fenz |  Jiní autoři

Zaprodanci a samozvanci?

Nedávno byla svolána mimořádná schůze Sněmovny k tématu těžby lithia. Dnes 15.11. je v Hosp. novinách na zadní straně článek, co bylo podnětem. Na ruském serveru Aeronet byl uveden spekulační článek, že z těžby by měla mít zisk sociální demokracie. Hned se toho chytila KSČM, Okamura a Babiš. Byla to sprostá lež, ale na blbé voliče zapůsobila a ruské zájmy na zdejším rozeštvání byly naplněny. Komu slouží tyto jmenované strany a hnutí? Nejsou to trojští koně zdejší stávající orientace na EU a NATO? Komunisté kdysi odhalovali podobné aktivity, jako "zaprodance a samozvance". Není na čase zvážit přidělení těchto "osvědčených titulů" pánům Filipovi, Okamurovi či Babišovi? Nepřímo mistrovaným možná až z Kremlu. Teď do Ruska peláší i Zeman, bezpochyby také upéci nějakou lumpárnu, v čemž je mistr, podporovaný zdejšími ovčany. Kam jsme se to dostali za 27let od 17.11.1989?

O někdejším majetku ČSNS

14. listopadu 2017 v 16:52 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři

a jeho pozbytí

Vám zasílá zásilku
stáhnout zásilku
vzkaz od odesílatele
odkaz na zásilkuwww.uschovna.cz/zasilka/SAVDTN53L59Z4M2Z-MDL
kód zásilkySAVDTN53L59Z4M2Z-MDL
velikost zásilky324.7 MB
uloženo do28.11.2017
soubory v zásilce
CTAR140203_0441_3757232.mpeg324.7 MB
Vaše zásilka byla uložena na našem serveru a adresátům jsme poslali e-mail s informacemi o tom, jak si ji mohou vyzvednout. Každý adresát obdrží vlastní odkaz na zásilku. Pokud chcete zásilku předat dalším lidem, pošlete jim výše uvedený

Juraj Jakubisko natáčel v Přerově

12. listopadu 2017 v 23:19 | Jaroslav Skopal |  Aktuality

Perinbaba 2

Nejen Den válečných veteránů, ale i natáčení scén z druhého dílu slovenské filmové pohádky se ucházely o přízeň Přerovanů v sobotu 11. listopadu 2017.
Den válečných veteránů byl tentokrát připomínán u pomníku obětí první světové války na přerovském hřbitově za účasti představitelů města, spolků a též senátorky Jitky Seitlové.
Téměř souběžně se na přerovském Horním náměstí natáčely scénky z cirkusové pohádky Perinbaba 2. Jedna z divaček této atrakce mi poskytla několik obrázků.
Jsou k vidění v galerii tohoto blogu, stejně jako mé snímky ze Dne válečných veteránů pod názvem 11. listopad 2017 v Přerově.