Leden 2018

K tématu migrace

30. ledna 2018 v 14:24 | Marek Zikmund |  Jiní autoři

po prezidentské volbě

Připojuji se k názoru, že téma migrace je k nám politicky protlačené se záměrem přiživovat strach z něčeho, co neznáme a s čím nemáme žádné zkušenosti. Je absurdní, jaké vášně vznítilo dvanáct uprchlíků na našem území, aniž bychom vedli vážnou debatu o příčinách uprchlické vlny a především o naší schopnosti a možnostech určitou množinu uprchlíků přijmout a integrovat. Jsem přesvědčen, že bychom do toho měli jít, ukázat Evropě a hlavně sobě, že máme dobrou vůli a dokážeme to. Pár desítek, stovek i tisícovek imigrantů u nás místo jistě najdou, navíc tím projevíme solidaritu a získáme zkušenost se sousedstvím s "jinými", které si dosud diabolizujeme. Ostatně úplně nová zkušenost by to nebyla, jelikož v devadesátých letech během války na Balkáně jsme přijali 40 tisíc uprchlíků převážně z Bosny, aniž by to vzbudilo větší rozruch.

Dovolím si tvrdit, že než nějaké procento skutečných islamistů je pro společnost mnohem nebezpečnější to, co se pohybuje na Hradě ve spojení s protievropskými Okamurovci, s postkomunistickými kluby českého pohraničí, s nadbíháním Putinovi a legitimizováním toho, co se ve vyspělém demokratickém světě považuje za porušení mezinárodních dohod.

Ještě poznámku ke komentářům pod německým článkem. Pokud bychom tyto hlasy brali jako relevantní, pak bychom museli považovat Čechy en bloc za levicové nebo pravicové extremisty, případně za primitivní vypatlance, soudě podle komentářů k rozličným článkům na českých webových stránkách. Ve skutečnosti to tak určitě není, výsledek Jiřího Drahoše poskytuje nadějnější obraz.

Jak je to s nosnými tématy?

29. ledna 2018 v 15:11 | Diskutéři k Hučínově reakci na volbu |  Aktuality

Je či není migrace nosné téma v české kotlině?

Lado,

pro tebe a tobe podobne, je volba Zemana spatna zprava. Pises, ze Zemana volili ti mene chytri a vzdelani. Ujistuji te, ze takovych mene nadanych je i v Nemecku spousta. Ve vcerejsim velkem nemeckem deniku "Die Welt" zverejnili zpravu o volebnim vitezstvi M. Zemana, s celym jeho zivotabehem a vsemi jeho vlastnostmi, ktere zminujes. Ujistuji te, ze v ohlasech ctenaru se nenasel ani jeden, ktery by nam tuto volbu neschvaloval anebo dokonce nezavidel. Posilam ti prvnich patnact komentaru, aby ses o tom mohl sam presvedcit. Kommentaru je tam daleko pres dveste a vsechny v tomto smyslu. Prekladat to nebudu, jiste umis nemecky. Viel Spaß!

Milan Janca

Mnichov
(Poznámka: Zmíněné komentáře obsahuje předchozí článek tohoto blogu)

Vážení, to je právě to, že v Německu už s migrací zkušenosti mají a tak se na to dívají jinak. U nás se stále cosi předpokládá a zamlčuje. Je škoda, že nebyl výrazný jiný kandidát, který by v otázce migrace vystupoval stejně jako Zeman. Samozřejmě, že by musel také asi schválit referendum.
Zdraví Vlastík (Podracký)
Protože se mi tady hromadně přeposílá nějaká korespondence a názorová výměna, dovolím si reagovat z opačné strany:

Proboha - vždyť téma migrace je úplně falešné!

V 90. Letech, kdy zuřila válka na Balkáně a rozpadal se SSSR, bylo v Evropě čtyřnásobně víc migrantů (včetně muslimů z balkánu), než v roce 2015. Stejně tak v 90. Letech bylo v Evropě 20x (!!!) víc teroristických útoků (IRA, Baskové…), než v roce 2015. Navzdory tomu se dnes z migrace udělalo "téma". A jakmile se z něčeho stane politikum, tak končí racionální diskuse, a bohužel i racionální řešení. Jenže ono to ve skutečnosti až tak zásadní téma není.

Máme v Evropě jiná témata, která hýbou kontinentem.

Ptám se, kdo ve společnosti má (a kdo má mít) tu moc "dávat témata", a jsem absolutně přesvědčen o tom, že to nemá být Miloš Zeman.

S pozdravem
Vlastimil Blaťák
Hanácký Večerník
vydavatel a šéfredaktor

Vážení, já si myslím, že téma se nastavuje v zahraničí, v Evropě, nežijeme v uzavřeném světě. To nebezpečí islamizace tam je, a když je tam, dá se předpokládat, že přijde i sem. Nechci abychom vypadali jako Paříž nebo Londýn.

Zdraví Podracký

Pane Podracký,naprostý souhlas !!!

Zdraví Jaroslav Schnirch
Mnozí v Německu Česku prezidenta Zemana závidí

29. ledna 2018 v 14:48 | Vybral Milan Janča, Mnichov |  Aktuality

Komentáře z Německa


Prvnich 15 komentaru ctenaru velkeho nemeckeho deniku "Die Welt" k volbe prezidenta Zemana:


Migrations-Hardliner Milos Zeman als Präsident wiedergewählt

28.01.18
vor 4 Stunden

Wieder einmal zeigt es anhand dieser Wahl , wie isoliert Deutschland auf der Welt dasteht. Man kann sich die Gunst der anderen nur mit viel Geld erkaufen. Und genau das tut Merkel.
Po prezidentských volbách

29. ledna 2018 v 12:34 | z Přerovského deníku |  Aktuality

Hučín z děla nevystřelí. Jaké jsou reakce na Zemanovo vítězství?

Frustrace, ale i naděje. Takové jsou komentáře osobností z Přerovska k triumfu Miloše Zemana v prezidentských volbách.
včera 08:30 5
SDÍLEJ:
Miloš Zeman při prvním projevu po svém druhém vítězství v prezidentských volbáchFoto: DENÍK/Vladimír Šťastný

Farář Hofírek: Nic s tím nenadělám

Přerovský děkan Pavel HofírekPro faráře Římskokatolické církve v Přerově jsou výsledky prezidentských voleb zklamáním, ale podle něj nezbývá, než vůli voličů respektovat.
"Když se většina voličů takto rozhodla, nezbývá, než to vzít vážně. Většině národa se tento styl politiky a vládnutí zdá být zřejmě nejlepší. Je mi to líto, ale nic s tím nenadělám.

Vladimír Hučín z děla nevystřelí

Na počest vítězství Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentských voleb chtěl vystřelit z historického děla, které zdědil po Karlu Zejdovi. Nakonec k tomu ale nebyl důvod.
Bojovník proti komunismu a válečný veterán Vladimír HučínVálečný veterán a spolumajitel přerovské firmy Kazeto Vladimír Hučín se netají tím, že ho výsledek voleb zklamal.
"Věřil, jsem, že zvítězí Jiří Drahoš, a že už se nebudu muset stydět za svého prezidenta, protože Jiří Drahoš je člověk na úrovni i co se týče morálních kvalit. Nejen pro mě, ale i ostatní občany naší země, je to velmi zlá zpráva. Intrikami a nekalými aktivitami Miloš Zeman přesvědčil ty méně uvažující občany a výsledkem je tato neblahá skutečnost. Miloš Zeman rozděluje naši společnost a daří se mu povyšovat zlo, protože pracuje se špatnými vlastnostmi, které jsou v lidech," zhodnotil výsledek voleb Vladimír Hučín.
Zdroj: https://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/hucin-z-dela-nevystreli-jake-jsou-reakce-na-zemanovo-vitezstvi-20180128.html

Po sjezdu ČSNS

27. ledna 2018 v 22:28 | Michal Klusáček |  Aktuality

38. Celostátní sjezd ČSNS

27. 01. 2018 | Stránka: Články
Na 38. Celostátním sjezdu ČSNS byl znovuzvolen předseda strany Michal Klusáček. Dle platných stanov bylo opětovně navoleno Předsednictvo ČSNS. Své posty obhájili Anna Grabowská a Petr Ježek, novou posilou je Michal Ševčík. Antonín Krátký, který Předsednictvo ČSNS opustil, se stal pokladníkem strany.
Členy Kontrolní a rozhodčí komise se ode dneška stávají Miroslav Brázdil (předseda), Timur Alipčenkov a Pavel Podmanický. Na sjezdu vystoupil Marek Obrtel z Národní domobrany a Jaroslav Vodička za Český svaz bojovníků za svobodu, kteří si s členy ČSNS vyjádřili vzájemnou podporu.
Nyní se začínáme připravovat na nadcházející komunální a senátní volby 2018. ČSNS zvažuje účast až v 32 obcích.

Proč volit Jiřího Drahoše

24. ledna 2018 v 16:28 | Vladimír Hučín

K první předvolební debatě Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem

K první předvolební debatě Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem
Pridat.euJiří Drahoš, prezidentský kandidát s číslem 9, aneb to nejlepší na konec. Foto jiridrahos.cz.
Sledoval jsem debatu pana prof. Jiřího Drahoše a současného prezidenta ČR Miloše Zemana. Je velká škoda, že pan prof.Drahoš nemá a ani nemůže mít informace o tom, co se dělo v BIS po nástupu Zemana do funkce premiéra vlády. Tenkrát jsem se jako důstojník BIS nestačil divit s jakou rychlostí byly například zastavovány zpravodajské operace, které byly zaměřeny na kontakty naší levicové scény s agenty Ruska.
Když jsem např. zaznamenával jak Zeman navštěvuje sídla levicových extrémistů a spolupracovníků StB v Porubě a jak se s nimi opíjí za přítomnosti agentů ruských tajných služeb, tak jsem se domníval, že bude nutno o tom informovat analytický odbor BIS. Reakce na toto mé jednání byla ta, že byly zastaveny zpravodajské operace na problematice krajní levice a naopak byly nařízeny akce k nerušené propagaci Zemanovy volební kampaně.
Prostě Zeman nejen že ohrožoval a nadále ohrožuje bezpečnost ČR, ale on i zneužíval tajnou službu k vlastnímu politickému prospěchu.
Asi nejmarkantnějším případem tohoto jeho nekalého konání bylo to, že inicioval BIS proti paní Markétě Regecové z Drahotuš, která nechtěla prodat pozemek určený k výstavbě již tenkrát neprosperujících televizních obrazovek. Ovšem Zeman celou akci prosazoval v rámci svého volebního programu s tím, že v daném kraji zvýší zaměstnanost.
Proč zmiňuji tuto akci? Byl jsem tenkrát jako vedoucí skupiny vedením BIS úkolován, abych se okamžitě spolu se svým podřízeným začal zajímat o Markétu Regecovou a získal o ní nějaké kompromitující údaje. V té době ale probíhala zpravodajská činnost k objasnění bombových útoků v Přerově. To vše bylo zastaveno a prioritou byla Markéta Regecová.
Když jsem na nekalé aktivity upozornil, tak jsem byl krátce nato okamžitě propuštěn z BIS, zatčen a rok vazebně vyšetřován na základě předem vykonstruovaných důkazů. Jelikož hrozilo, že se celá věc dostane na veřejnost, tak soudní proces probíhal 4 roky tajně a byl ukončen mým zproštěním ve všech bodech vykonstruované obžaloby se zdůvodněním Krajského soudu v Olomouci, že celý případ si sjednala vláda. Ano, vláda, které tenkrát předsedal Miloš Zeman.
A to zdaleka není vše k osobě současného prezidenta Miloše Zemana. Proto volím pana prof. Drahoše, neboť mám za to, že za jeho prezidentování by mohly být rozkryty zločinné praktiky současného prezidenta Miloše Zemana.
Vladimír Hučín - válečný veterán 3.odboje

Kazeto podporuje změnu

23. ledna 2018 v 10:41 | Vladimír Hučín |  Jiní autoři

Zvolme změnu: JIŘÍ DRAHOŠ na hrad!

Zvolme změnu: JIŘÍ DRAHOŠ na hrad!
Pridat.euKazeto nenechává o touze po změně nikoho na pochybách.
Před druhým kolem prezidentských voleb budeme rozhodovat o tom, jestli budeme sebevědomá země směřující na Západ, nebo zda se opět budeme klanět směrem k Východu. Hlasem pro Jiřího Drahoše, tedy prezidenta, kterého si můžeme vážit, dáváme naší vlasti šanci na stabilitu, slušnost, vzájemný respekt a úctu k ústavnosti.

Glosy prezidentských kandidátů: Jiří Drahoš

Kilák s Jiřím Drahošem

VIDEO: Ondřej Vetchý o politicích, kteří lžou

Veleba odešel ze studia. Nedokázal vysvětlit, kdo platí kampaň Zemanovi

Má mít Česká republika obavy z Ruska? Určitě ano
■ Jiří Drahoš na jihu Čech, v Ostravě, v Brně a v Lucerně: PŘIJĎTE K VOLBÁM!


NEBÁT SE, NELHAT A PŘED NIKÝM SE NEHRBIT!

Vzpomínka stého výročí

22. ledna 2018 v 16:04 | Pavla Roubalíková |  Aktuality

Pozvánka nejen spolkům, ale i občanům


Ke druhému volebnímu kolu

18. ledna 2018 v 15:01 | Alexander Tomský v novinkách.cz |  Jiní autoři

KOMENTÁŘ: Důstojný prezident - Alexander Tomský

Přímá volba prezidenta je ohromná politická estráda, a dokonce občas vyvolává i vtipné vtipy. Zdá se však, že už po prvním kole je vymalováno a volební drama bude jen novinářskou bouří ve sklenici vody.
Alexander Tomský
Alexander Tomský
FOTO: Jan Handrejch, Právo

Alexander Tomský

Alexander Tomský je politolog, překladatel a pedagog. Dlouhá léta žil ve Velké Británii.
Po studiích pracoval jako politolog v ústavu Keston College, kde se specializoval na výzkum církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě.
Po listopadové revoluci se vrátil zpět do Česka a věnoval se překladatelství a publicistice. Vedl nakladatelství Academia a nakladatelství Národního divadla, přednášel na New York University v Praze.
Je členem strany Realisté, za kterou kandidoval jako jednička v Pardubickém kraji.
Dnes 9:00
Voliči odevzdali 60 procent hlasů antizemanovcům, jako by pozapomněli, že nemají rádi pražskou kavárnu, namyšlené intelektuály i vzdělance, kteří pohrdají prostým lidem. Těch 35 procent, které akademik nezískal, nyní rozhodne o konečném výsledku.
Samozřejmě že všechny hlasy nedostane, někteří si jednoduše dovolili luxus nezávazné volby svého srdce a znechuceni prohrou svého kandidáta do druhého hlasování nevstoupí. Podle současného průzkumu ztratí z nich desetinu čili 3,5 procenta všech odevzdaných hlasů, jež ovšem prezident také nezíská. Ten sice dostane něco navíc od těch, kteří si svůj antizemanovský animus možná ještě rozmyslí a svůj hlas hodí současnému držiteli Hradu. Věřte, bude jich dost málo, i vulgus populus, jehož občasná prezidentova obhroublost nijak neuráží, před pěti lety vůbec netušil, že to se zchátralým, mstivým staříkem bude tak zlé, že dokáže dělat nehorázné vylomeniny i naschvály a snižovat masarykovský majestát královského hradu. A teď jej mají volit na úvod oslav 100letého výročí založení novodobého státu?
Miloš Zeman svůj potenciál už téměř v prvním kole vyčerpal, neboť rozdíl 60:40 je příliš velký a dotáhne to na svého soka možná na maximálně 45-48 procent.
Je ale těžko představitelné, řečeno módní floskulí, že by zmobilizoval mnoho nevoličů, vždyť se druhého kola účastní většinou méně lidí. A koho politika nezajímá, k volbám nechodí a možná ani dva očekávané prezidentské televizní duely sledovat nebude.
Zeman sice zanotuje na strunu své velké a trpké pravdy, že lidé nemají v rozvrácených státech z boje utíkat a my jim máme pomáhat tam u nich. Má samozřejmě pravdu, že masová imigrace ničí hostitelskou zemi, i kdyby nebyla muslimská a náš domov opravdu patří lidem, kteří se tu narodili a na jehož zvelebení pracují. Jeho "liberálně" kosmopolitní protikandidát se těžko odhodlá, aby vypustil z úst slova jako národ, země, tradice a vlast.
Ovšem pozor, budeme jistě překvapeni. Já totiž Jiřího Drahoše dobře znám (bydlím s ním v jednom domě), on rozhodně není žádné "želé" ani "kejvač", má pevné názory evropského (stále ještě) hlavního proudu. Věří v integraci Evropské unie a možná i celého lidstva, podporuje svobodnou migraci za zaměstnáním v Schengenu i přijetí společné měny bez referenda a trestně stíhaného premiéra podruhé jmenovat nehodlá. V předvolební kampani formuloval svůj postoj opatrně a takticky, dobře věděl, že mu některé názory, zvláště podpora nadnárodního eura (ztráta hospodářské suverenity), voliče nezíská.
V duelu se Zemanem možná zdůrazní ústavnost, psanou i nepsanou, ale své přesvědčení, když získal tak velký náskok, už skrývat nemusí. A český národ se na rozdíl od Angličanů a Američanů vzbouřit ještě nechystá. Sázkaři se také málokdy mýlí. Už na něj vsadili milióny.
Jediné, co vnáší nepatrné pochyby do mé spekulace, je akademikovo zjevné úsilí o důstojnost. "Nic totiž neuráží lidový instinkt více než důstojný muž a nedůstojná žena" (G. K. Chesterton).
Alexander Tomský

Víc jak komentář k Hlasu Zemanových stoupenců

18. ledna 2018 v 11:21 | Jan Vondrouš |  Jiní autoři

Jiří Drahoš je i můj kandidát

S oním článkem musím stoprocentně nesouhlasit. A proč?
Bylo by v rozporu s vědomím a mým vnitřním přesvědčením volit někoho, kdo:
a) není a nikdy nebyl levicovým politikem, vždyť už za doby kdy byl premiérem, nechal rozprodat a zlikvidovat prakticky vše, protože předešlé vlády Václava Klause se báli prodat cokoliv. Každý dnes ví, že byl naopak jedním z nejpravicovějších politiků. Zato za jeho vlády nikdy nebyla dokončena akce "čisté ruce" a podobné výmysly, které skončili jen ostudou a obviněním jeho vlastního ministra financí.
b) znesvěcuje základní symboly a atributy české státnosti. Kolik z nás má možnost poklonit se ostatkům svatého Václava, či rozjímat v prostorách katedrály sv. Víta kde jsou uchovávány korunovační klenoty. Říkám rozjímat a ne se klátit a být cítit alkoholem.
c) vlastně ani neúřaduje, nevládne, ale naopak je ovládán klikou Nejedlého a Mynáře. Lidí bezcharakterních bezkrupulozních. Kdo lže, že odvolá člověka bez prověrky, aby se záhy nato ukázalo, že to vlastně byla jedna velká bouda.
d) zesměšňuje, lživě napadá a uráží člověka, který strávil několik let v nacistickém koncentračním táboře. Kdo znevažuje jeho chování, aby tak vlastně ví stavěl na odiv jen sám sebe.
e) podporuje vědomě tuneláře a Policií stíhané lidi a dosazuje je do nejvyšších státních pozic daných ústavou.
f) vědomě lže o tom, že nebude dělat kampaň a přitom ji dělá, kdo si nechá platit billboardy za několik milionů korun naprosto netransparentním způsobem čímž opět jen ukazuje jak pohrdá tímto národem.
g) Si z politického programu dělá cár papíru, neboť slibuje o čem jasně ví, že nemůže splnit, k čemu se staví záměrně tak, že říká co chce zfanatizovaný dav slyšet, místo toho,aby šel drobnou politickou masarykovskou cestou politiky…

Takový člověk není můj prezident.
Jsem a vždycky se budu považovat za spíše levicově smýšlejícího člověka, ale apriori nemohu souhlasit s tím, že Jiří Drahoš je prezidentem pravice, nebo pražské kavárny. Jiří Drahoš je i můj kandidát.
Jan Vondrouš