Hroby a pomníky, 14. část

11. června 2018 v 22:14 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři

Jiří Pichl


Nedaleko hrobu Václav Klofáče je další hrob spojený s historií ČSNS a současným "nársoc", zrovna tak neznámý jako Edvard Sláva, i když ten se dožil vyššího věku a zemřel až v roce 1952. Jedná se o hrob Jiřího Pichla, který je zarostlý a nikým neudržovaný.

Jiří Pichl se podílel na vzniku Českého slova, kde působil dlouhá léta jako redaktor.. Byl starostou Královský Vinohrad a doživotním čestným syndikem československých novinářů. V letech 1925 až 1939 byl za ČSNS senátorem.

Ten, kdo měl někdy příležitost držet v ruce akcie Melantrichu z roku 1935, tak si určitě všiml dole v pravém rohu jména a podpisu Jiřího Pichla, který seděl ve vedení Melantrichu. Jiří Pichl patří mezi zapomenuté důležité členy a tak není divu, že nemá ani pomník, natož ulici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Fenz Ivan Fenz | 12. června 2018 v 11:26 | Reagovat

Bratru J. Pichlovi postavil "pomníček" ve formě povídky J. Hašek. Byl za Rakouska jistou dobu v redakci Českého slova. Popisuje situaci, kdy redakční sluha Šefrna dostal od. b. Pichla 2koruny a "kup mi bratře k přesnídávce něco dobrého". Za chvíli již J. Pichl rozbaluje balíček, prý nedočkavě nassává vůni a po rozbalení zklamaně odfrkne, "buřty s cibulí".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama