Sokol si stoletou republiku

6. června 2018 v 15:59 | Jaroslav Skopal |  Vlastní příspěvky

připomene svými slety.

V červnu vrcholi župní a krajské slety celé sokolské organizace, založené už v roce 1862. Začátek července pak bude věnován XVI. všesokolskému sletu v Praze. Naši předkové, když zakládali Sokol, netušili, že právě sokolský živel převažující v legiích vytvořených převážně z českých, ale i slovenských zajatců, v zemích bojujících proti Rakousku - Uhersku a Německu během první světové války, přispěje k vytvoření podmínek pro vznik Československé republiky na sklonku října roku 1918.
Ilustrační obrázek je ze zahájení hromadných vystoupení na krajském sletu v Přerově 16.6.2012
Starostka České obce sokolské sestra Hana Moučková nezvykle brzy, tj. při závěrečné řeči na koci jednoho hlavního vystoupení na XV. všesokolském sletu v Praze v červenci 2012 vyhlásila, že slet za šest let opět bude, a to proto, že se bude konat ve významném roce 2018. Její slova se naplňují právě v této době.
Do Přerova se 16. června 2018 sjedou cvičenci všech věkových stupňů ke Krajském sletu v Přerově. Zúčastní se jej vedle domácí sokolské pořadatelské župy Sředomoravské - Kratochvilovy též cvičenci z župy Olomoucké, Prostějovské a Severomoravské. které jsou součástí Olomouckého kraje. Posílí je cvičenci Sokolské župy Beskydské ze Severomoravského kraje.
Bude to podívaná pro oči, ale též srdcová záležitost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama