Tomáš Halík o populismu

6. června 2018 v 14:49 | převzato z INFO.cz |  Jiní autoři

a proč se cití i ohrožen

Nahrávku rozhovoru najdete na Info.cz/Štrunc

Jsem všechno, co Češi nenávidí. Počítám s tím, že mě můžou zavraždit, říká kněz Tomáš Halík

1080p720p360p
Pavel Štrunc
PAVEL ŠTRUNC
6. ČERVNA 2018 • 07:00
Katolický kněz Tomáš Halík se nebojí postavit většinovému názoru. Vnímá to svým způsobem jako poslání. V rozhovoru s Pavlem Štruncem prozrazuje, že počítá s tím, že by mu právě kvůli jeho názorům mohl někdo ublížit. Po nepříjemném zážitku, který v rozhovoru popisuje, s úsměvem dodává, že vražda u oltáře by byla nejkratší cesta do nebe. Jde přitom prý o to, že zosobňuje to, co část Čechů nenávidí. Naposledy se to ukázalo, když se postavil proti většinovému odsouzení hry Naše násilí a vaše násilí. Její autor nám prý nastavuje zrcadlo. A Halík tvrdí, že pravda je vždy na straně menšiny. Proč? Co je podle něj největší nemoc dneška? V čem prospěly tzv. církevní restituce státu a uškodily církvi? A skutečně se bojí Tomáš Halík o život?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Fenz Ivan Fenz | 6. června 2018 v 15:11 | Reagovat

Halíkovi se ani nedivím. Pracoval na sobě, má jistý rozhled, značně svobodnější než by se u katolického kněze dalo očekávat. V dnešní materialistické době se přemýšlení a názory o ideálech humanitních ( Masarykových) nenosí.
I Jan Hus byl katolický kněz, značně svobodomyslný na svoji dobu a jak to s ním dopadlo? Sobečtí blbci a chlívácká hovada ho soudila a výsledek známe.
Z katolických pozic dnes Halíkovi nic nehrozí, ale od "Slušných lidí" může čekat cokoliv. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama