Tak nám skončily volby

7. října 2018 v 22:35 | Vladislav Svoboda

tak, jak jsem předvídal

Volby skončili v podstatě tak, jak jsem předvídal. Velká bojovnice za mír, kandidující za prapodivnou koalici, v které byla i ČSNS 2005 skončila v obvodu 23 - Praha 8 z 16 kandidátů na 14. místě s 360 hlasy, což ji dalo 0,86%. Marie Paukejová kandidující za ČSNS v obvodu 14 - České Budějovice získala 1082 hlasů, což ji vyneslo 2,47%, které ji postačily na poslední místo. Nejlíp si vedl bojovník proti NATO Obrtel Marek v obvodě 62 - Prostějov, který získal 3 356 hlasů, což mu vyneslo 7,92 % a krásné 5. místo. Suverénně porazil bývalého místopředsedu a předsedu Lva 21 a Paroubkova sponzora Petra Michka, který tentokrát pro změnu za Moravany získal 1484 hlasů a krásné poslední místo.
Pokud jde o ostatní, kteří měli v minulosti co do činění s národními socialisty, tak také neuspěli. Jan Vondrouš s 1346 hlasy skončil na posledním místě a bohužel neporazil Davida Ratha, který kupodivu získal 2323 hlasů - 4,97% a sedmé místo.
Přes veškerou snahu a mediální podporu získal ve volebním obvodě 71- Ostrava město Jiří Paroubek 1718 hlasů, které činili pouhé 6,90% a nestačili ani na bronzovou medaili. Jiří Paroubek, bývalý předseda vlády, předseda dvou politických strana, úspěšný autor několika knih, k svému pláči získal pouhé sedmé místo.
I komunální volby dopadli podle předpokladu. V Borovanech získali bývalý členové ČSNS 19,68%, což je o 3,01 % víc než před čtyřmi roky. Získali opět 3 zastupitele a z pěti kandidujících subjektů skončili druzí. I v Oslavanech získali bývalý členové ČSNS stejný počet mandátů jalo před čtyřmi roky, když ztratili 0,8% hlasů - 14,09%. I Kladruby si polepšili a to dokonce o víc jak osm procent a to i přesto, že tam není žádný člen ČSNS včetně, jak jsem dozvěděl, Karla Doskočila.
Ono to je vůbec zajímavé. Podle "pana" Klusáčka se situace v jeho straně stabilizovala. Což je pravděpodobné, protože všichni ti, co mu tehdy pomohli zosnovat podvodný sjezd, už nejsou členy strany. Nabízí se otázka: Proč? A jak je to s tou "stabilizací".
Jinde to dopadlo taktéž podle předpokladu. V Ústí nad Orlicí získala ČSNS 0,85% a z deseti kandidátek byla poslední.. V Horním Štěpánově ČSNS taktéž obsadila ze čtyř kandidátek poslední místo, ale s lepším skórem, ve výši 3,48%.
I Národní socialisté zabodovali. V maličké vesničce na Znojemsku, kde přišlo volit 119 voličů Národní socialisté zvítězili, když dostali 62,51% a získali pět zastupitelů.. Ve Spáleném Poříčí získali Národní socialisté o 1,12% víc než před čtyřmi roky, což jim pomohlo získat křeslo jednoho zastupitele.. Bohužel v České Lípě s 0,15% obsadili poslední místo a ani v Plzni neuspěli.
Pak tu ještě máme Podolanku, kde sestavil kandidátku Karel Janko a sám se umístil na první místo kandidátky. Kandidátka získala jednoho zastupitele. Bohužel nebo bohudík, záleží jak se na to člověk dívá, Karel Janko to není.
A co za čtyři roky? Mám obavu s ohledem na věkovou strukturu a schopnosti "pana" Klusáčka, že už nebude co volit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama