Výsledky Národních socialistů

7. října 2018 v 22:29 | Jaroslav Král |  Aktuality

Zpráva od předsedy

1. V návaznosti na předchozí volební prognózu V. Svobody, uveřejněnou na Tvém blogu dne 29. srpna 2018 informuji o výsledcích strany Národní socialisté v obecních volbách 5.-6. října 2018.

2. Naše strana předložila kandidátky v 8 obcích, městech a městských částech, a to buď samostatně (5 kandidátek), v koalici (1 kandidátka) a jako společné s nezávislými kandidáty (2 kandidátky). To je - pokud vím - největší počet ze všech 4 nár.soc. odnoží.


3. Zvítězili jsme ve Střížovicích s 60,70 % hlasů a 4 zvolenými zastupiteli ze 7 volených členů zastupitelstva. Předpokládám proto, že náš dlouholetý starosta bratr J. Fejfar zde bude opět zvolen starostou. Dále jsme uspěli ve Strachoticích s 13,75 % hlasů (1 zvolený zastupitel) a ve Spáleném Poříčí s 5,65 % hlasů (1 zvolená zastupitelka).


4. Naproti tomu jsme neuspěli v Praze, Plzni, Plzni 1, České Lípě a Velešíně. Výsledky bude podrobně analyzovat předsednictvo ÚR. Za sebe je však hodnotím kladně, neboť prokazují konsolidaci a akceschopnost strany po odchodu lidí kolem P. Bendy, a to zvláště za situace, kdy jsme z ústředí nemohli podpořit naše územní organizace a kandidáty finančně.

S bratrským pozdravem!

Jaroslav Král

předseda strany
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David David | 9. října 2018 v 13:39 | Reagovat

Ano, nějaké výsledky to jsou, ale od strany, která kdysi v podobě svého zakladatele Jiřího Paroubka měla vládní ambice, bych čekal víc. Toto jsou výsledky na úrovni kdejakého místního sdružení. Ale nemíním nijak rýpat. Zásadnější je otázka, jak ta partaj tento výsledek, byť slabý, zúročí, co udělá proto, aby ten příští výsledek byl lepší. A nejde jen o komunální volby

2 Jaroslav Král Jaroslav Král | 10. října 2018 v 10:32 | Reagovat

Souhlasím. Odešli však všichni lidé spjatí s "technologií" politiky v pojetí J. Paroubka a P. Bendy, zůstali pouze ideoví členové, kterých je podstatně méně. Ale "zvedli jsme prapor" a jedeme dál. Komunální volby byly pro nás především rehabilitací za DSSS. Představy o dalším budování nár. soc. samozřejmě máme, takže uvidíme, co se nám podaří.

3 Ivan Fenz Ivan Fenz | 11. října 2018 v 13:03 | Reagovat

Kdysi, když ČSNS ovládl ( na popud TGM) ideově E. Beneš, převzala strana dost soc.semáků ( odmítajících neurčitost strany po rozvalu způsobeném Šmeralem).
Dnes je podobná situace, ČSSD je rozvalená Zemanem a jeho poskoky, ale Už zde není žádná funkční ČSNS, jen šíbři sloužící paroubkům, bendům, klusáčkům, králům, jankům a buhví jak se ještě jmenují. Čekání na Spasitele už organizované národní socialisty vyčerpalo do mrtě. Už nejsou schopni poskytnout alternativu národně cítícím soc. demákům ani doma, tím méně v EU. :-D

4 David David | 11. října 2018 v 13:45 | Reagovat

Po komunálních volbách se v ČSSD čím dál více hovoří o rozdělení na dvě strany, na ortodoxní socialisty a na liberálnější, středové křídlo. Takovou liberálnější, středovou stranou byla ČSNS i v dobách první republiky - tedy za těch světlých let. Kdyby se podařilo tento proud zachytit, pak by to mohla být příležitost pro jakousi obrozenou národně sociální stranu. Teoreticky to zní zdánlivě snadno. Ale  - přiznám se - moc tomu nevěřím. Už třeba proto, že dnešní ČSNS dělá politiku takřka přesně opačnou, než by  z jejího historického odkazu vyplývalo - a u Národních socialistů jako hlavní handicap vidím to, že stále je až příliš spojována s Jiřím Paroubkem - a stále se jí nepodařilo zaujmout větší pozornost

5 Ivan Fenz Ivan Fenz | 12. října 2018 v 21:41 | Reagovat

Podle mne je pro moderní národní socialisty unikátní situace. Nikdy nebyly takové možnosti, jako dnes! Rychlé spojení, přenos myšlenek, hlasování bez nutného cestování.
Stát ( třista let nebyl) je bezpečnostně zajištěn, obchodní výměna je usnadněna, vzdělání mnoha, je možné, výměna studentů unikátní, skutečná bída je věc zapomenutá a překonaná, zdravotnictví funguje, důchodci jsou zajištění, chce to jen pozitivní jednání v další podpoře a rozvoji EU a NATO i přes jančení Trumpa. Toto vše ( a mnohé další je nutno složit do trvalých pouček. Vykopat Zemana s jeho poskoky, umravnit Babiše a dát občanům nejen směr, ale i záruky, že i když zde lumpové jsou, nebudou díky občanské akci vládnout. Za rok jsou volby do EU, tam už by měl zaznít sebevědomý a jednoznačně podpůrný hlas z České republiky do nového století její existence. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama