Zemřel bratr Viktor Trkal

13. listopadu 2018 v 15:16 | Přemysl Votava |  Aktuality

Za RNDr. Viktorem Trkalem, CSc.

V neděli 11. listopadu zemřel RNDr. Viktor Trkal CSc., bylo mu 89let. Bojoval až do konce svých dnů tak, jak byl zvyklý po celý svůj život. Tedy nic nevzdávat, vždy bojovat! Bojoval na atletické dráze, jako špičkový československý reprezentant, později zastupoval Českou republiku, byl předním evropským funkcionářem. Byl autorem atletických desetibojařských tabulek.
RNDr. Trkal byl také vynikajícím vědcem, autorem mnoha vědeckých publikací. Vedle těchto svých činností byl především českým vlastencem. S láskou k vlasti, byl spojen celý jeho život. Bránil demokracii jako vysokoškolák v únoru 1948, s nadějí přivítal listopadové události roku 1989. Tehdy vstoupil do aktivní politiky, pro nás bylo ctí, že se stal národním socialistou. Neodpočíval, snažil se pomoci znovu probuzené straně zkušenostmi i radou. Jeho znalost historie i dějinných souvislostí, byla pro nás školou života. Na výzvu členů strany stanul v polovině devadesátých let v čele pražské organizace, následně se stal i 1. místopředsedou celé strany. Měl autoritu, nebál se říci svůj názor, někdy pořádně nahlas. Jako takového jsme ho znali. Byl i dlouholetým předsedou Českého národního sdružení, sdružující vlastenecké organizace. I zde burcoval k aktivitě, odmítal pasivitu, či lhostejnost.
Dr. Trkal byl přes rok upoután na lůžko ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích. I tam bojoval…. Viktor Trkal pro nás občany se stal vzorem poctivého a statečného vlastence. Byl vždy s námi, neutíkal z boje. Miloval až příliš tuto vlast….
V pátek 16. 11. 2018 ve 14 hodin se s ním rozloučíme ve strašnickém krematoriu.
Přemysl Votava
místopředseda a tiskový mluvčí
strany Národní socialisté
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama