Mnoho národně sociálních stran

9. září 2019 v 10:13 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři
Je možná součinnost, či nedej Bože sjednocení? Nebo naopak zmrtvýchvstání?


Přečetl jsem si zde několik článku na uvedené téma. K svému údivu jsem zjistil, že se nám počet tzv. národně sociálních stran nějak rozkvetl; a to i přesto, že máme velké sucho.
Vždy jsem se naivně domníval, že historie je jenom jedna, a tím pádem je i jedna historická strana. Začínám zjišťovat, že jsem se velmi mýlil. Máme tady ČSNS 2005, která vznikla z touhy některých, kteří nabyli pocit, že dostali jako Jiří Paroubek shůry být politiky-zachránci a proto musí být nadále v politice činný. Mysleli, že ochrání a zachrání republiku, aniž by zachránili stranu. Nakonec většina odešla a nechala bývalého komunistu, a ekonomického odborníka, který by vše zdanil minimálně padesáti procenty, Karla Janka, jako předsedu nikoho. Pak se najednou objevil Jiří Paroubek, kterého už dávno nikdo nechtěl a on to ve své zpupnosti stále nechce pochopit. V roce 2011 si založil stranu Národní socialisté -Levice 21. století se zkr. Nár:soc. Po čase si to rozmysleli a změnil zkratku na LEV 21. Možná, že jim to mělo dodat pocit síly nebo možná si mysleli, že jsou králové zvířat v džungli politických stran. A aby tento pocit zesílili, změnili si název strany na Lev21-Národní socialisté, zkratka Lev 21. Jenomže zjistili, že jsou pouhé šedé myši, tak opět změnili název a to na Národní socialisté - Lev 21 a zkr. Nár. soc. A ani tato už čtvrtá změna, během několika let, jim štěstí nepřinesla. Stále se motali kolem nuly. Takže je napadlo opelichaného Lva 21 vyhodit a nechat si pouze Národní socialisté. Zcizili (spíš by lépe znělo -ukradli) historii strany i znak a do voleb šli s kandidátkou, kde byli i bývalý komunisté, a přitom se nestyděli ohánět se Miladou Horákovou a dalšími národními socialisty, kteří byli touto zločineckou organizací popraveni nebo pronásledováni.
K mému údivu se objevila další strana, Vondroušova NE-VOLÍM. Někdy před dvěma lety jsem se dostal na univerzitu v Ústí nad Labem na přednášku pro studenty politologie, kde hovořil odborník na historii ČSNS, Jiří Kocián. Jako další hovořil Jan Vondrouě, který si sebou přivedl jednoho kovboje. Aspoň takový jsem měl první dojem, když jsem v první řadě viděl postaršího pána v kovbojském klobouku. Ale jaké bylo mé překvapení, když dotyčný vstal, otočil se začala mluvit. Bylo to JUDr. Alexandr Klimeš registrováný pod číslem 16357 a krycími jmény Tajemník a Karel. Studenti, včetně krásné Vietnamky, nestačili koulet očima co jim tam začal z historie ČSNS vyprávět. Nadšeně hovořil o dalším agentovi StB Bohuslavovi Kučerovi, který prý napsal převratnou knihu, která má vyjít padesát let po jeho smrti (naštěstí se toho nedožiji), která má převratným způsobem změnit pohled na naší poválečnou historii. Asi pro tento velkolepý úspěch se dotyčný estébák umístil na krásném šestém místě kandidátky asi už v šesté Vodroušově straně.
Už jenom čekám, kdy se ozve ČSSD, protože i v ní je velký národní socialista - Bohdan Babinec. Pravda pletl si českobudějovického Jiřího Drtinu s Prokopem Drtinou a znal nejspíš jen Horákovou, Beneše, Klofáče a možná Zenkla . Za to jeho děda - komunista, prý stál za vznikem republiky.
Až se všichni dohodnou a sjednotí, tak prý začne velké zmrtvýchvstání. Jenomže je tady velký problém, že jsou zde jiní a ty mají úplně jiný názor a odmítají, aby se do strany vrátili ti, kteří svou neschopností a hloupostí zapříčinili tento stav.
Jediné co mohu slíbit, že uděláme všechno proto, aby zmrtvýchvstání strany proběhlo - ale bohužel bez vás. Věřte mi. Máme na to čas, a když se do něčeho zakousnu, tak to nepustím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Fenz Ivan Fenz | 9. září 2019 v 11:04 | Reagovat

Pane autore, když byl vyhlášen konkurz, byla doba na rychlé řešení, tu jste promarnili. Přišli jsme z brněnska, Jan Kubačák, Jana Miháliková a moje maličkost. Půjčili jsme svoje jména do  výboru k založení ČSNS 2005. Honza Kubačák z Vyškova to za své vše oběhal a strana vznikla. Převzala členský kmen (dobrovolnými přihláškami) a zahájila formální činnost. Ovšem větší části členů nějak vadilo těch pár míst pro "brňáky" a nastala jakási pasivní rezistence s převedením na tu část snad i s Vámi, která si medila v nečinnosti konkurzu. Další cesta ke spasiteli Paroubkovi byla toho jen výsledkem. Lží a předstíráním se došlo, kam se došlo. Opustil jsem dočasně převzatou funkci místopředsedy pro zmatečné představy K. Janka a zejména po jeho odmítnutí projednat moje návrhy na P-ÚR, podané písemně.
Přeji Vám abyste si na úkolu "po zakousnutí", nezlomil čelist.

2 David David | 9. září 2019 v 13:22 | Reagovat

Přiznám se, docela mě pobavilo, když jsem se z příspěvku " Tak jak to vlastně je?" dozvěděl, že předsedou ČSNS je V. Svoboda. To, znamená, že podle MVČR M. Klusáček již není předsedou, že ta jeho parta je vlastně mimo. Takže očekávám, že přijde několik soudních pří mezi V. svobodou a M. Klusáčkem. Doufám jen, že ty pře nepřekročí hranici vkusu a společenské důstojnosti, ČSNS by si to jen zasloužila.
Stejně tak si ale kladu otázku - změní to na dnešní ČSNS něco? Nevím, nevím.

3 xindl.x xindl.x | 10. září 2019 v 10:00 | Reagovat

[2]: Je otázka, jakým způsobem se pan Svoboda předsedou stal...Jestli to taky není podvod...Zatím to nevysvětlil....

4 David David | 10. září 2019 v 13:05 | Reagovat

[3]: Předpokládám, že právě tak bude argumentovat Klusáček a spol - tím, že V. Svoboda se stal předsedou podvodem. Nevím, jak k tomu došlo. Každopádně pokud skutečně došlo k této změně ( jak naznačuje registrace na MVČR), pak by ČSNS měla uspořádat řádný sjezd, mělo by být zvoleno širší vedení atd. Prostě ta strana musí fungovat skutečně jako strana, jinak jsou všechny tyto půtky a přestrkávání o post předsedy strany bezvýznamné

5 David David | 10. září 2019 v 13:08 | Reagovat

[1]: Samotné založení ČSNS 05 otázku konkurzu ČSNS nijak neřešilo. A to, že spousta lidí z té ČSNS 05 odešla, bylo spíše důsledek toho, že tu stranu ovládaly dál její staré kádry (Votava a spol), které tu stranu zcela zdiskreditovaly

6 Ivan Fenz Ivan Fenz | 10. září 2019 v 14:42 | Reagovat

[5]:

Se souhlasem br. Rovného a P-ÚR byl navržen správce konkurzní podstaty, člen strany. Po seznámení předloženém v Brně br. Skalníkem, jsme zaujali stanovisko odlišné od P-ÚR. Místo zastavení výběru příspěvků, sestavit rozpočet a teprve po účetním ukončení roku, předat účetní přebytek správci ( do pronájmu převzít smluvně nejnutnější majetek od správce ). I po dvou letech byl správce (jméno jsem už zapomněl) podle Jana Kubačáka ochoten takový postup přijmout, jenže stávající vedení nejednalo! Proto na doporučení správce vznikl projekt ČSNS 2005, ovšem ani přes tento projekt nikdo v Praze nebyl ochoten jednat, ale jen se jaksi svézt. Z Brna nebo z Vyškova nelze takové potřeby naplnit. V tomto selhali Janko, Votava, Pondělíček a vůbec většina dřívějších, kterým takto vznikla nová možnost, ovšem už ZA SVÉ.

7 David David | 11. září 2019 v 13:11 | Reagovat

[6]: Se jmenováním správce konkurzní podstaty nemá subjekt, který je v konkurzu, nic společného. Rozhodně ho nemůže navrhovat. Správce konkurzní podstaty jmenuje vždy příslušný soud

8 Ivan Fenz Ivan Fenz | 12. září 2019 v 13:27 | Reagovat

[7]:

Takto jsme byli informováni br. Skalníkem členem P-ÚR. Navrženého potvrdil soud a P-ÚR měla dojem, že jí bude zobat z ruky. KR v Brně se scházela 2 roky v opuštěných a vykradených prostorách bez placení nájmu. Nakonec jsem si půjčil skříňovou Avii a vše zbylé vyvezl, faktury za dvě výpůjčky auta celkem za 3600.- mám neuhrazené dodnes. ;-)

9 David David | 12. září 2019 v 15:23 | Reagovat

[8]: S bratrem Skalníkem jsem párkrát jednal - a dodnes si pamatuji, jak nebyl schopen pochopit základní fakta. Lidsky mi byl sympatický, ale to se opravdu nedalo. Samozřejmě, omlouval ho jeho věk. Ale brát takového člověka jako seriózní zdroj informací je nesmysl

10 ing. Jaroslav Mašek ing. Jaroslav Mašek | E-mail | 13. září 2019 v 11:10 | Reagovat

Když se zjistilo, že na stranu přeěšel nemalý dluh - "zapomenutí" odevzdat daň z převodu nemovitosti, bylo nalezeno řešení: U strany zůstane pouze několik členů, a to do té doby, než bude strana jako insolvenční vymazána. Členstvo bude převedeno do nově založené strany. Tento krok nevyšel. U strany stále zůstalo několik věrných, nově založená strana se začala chovat jako samostatná. A to se přenáší až di současnosti. Strany se zmocnil zcela nelegálním způsobem pan Klusáček, a ačkoli byl řádně vyloučen, stále je uváděn. Je velmi smutné, že strana s tak dlouhou tradicí se díky několika jednotlivců nemůže vrátit k názorově jednotné linii a získat tak i mnoho bývalých členů, kteří kvůli minulému dělení stranu opustili.

11 David David | 13. září 2019 v 13:23 | Reagovat

[10]: Jenže v případě vzniku ČSNS 05 byl problém i ten, že stranu jako takovou ovládli lidé, kteří razili spíš politiku a la normalizační socialistická ČSS - a nikoliv ČSNS. Proto vznikl ten rozkol, proto nastalo hledání alternativ ( např. tehdejší demokratický klub národních socialistů, ale i další). Dnešní situace jen jen důsledkem toho stavu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama