Tak jak to vlastně je?

6. září 2019 v 11:12 | Vladislav Svoboda |  Jiní autoři

Podvodník, lhář, nemorální člověk Michal Klusáček

Jsou určité typy lidí, kteří jsou schopní udělat cokoliv, aby dosáhli svých cílů; protože mají pocit, že jsou vyvolení. Jedním z nich je Michal Klusáček, který se rozhodl, že spasí Českou republiku, tím že svou stranu přivede do Strakovy akademie.
Nejdřív si založil svou "vlasteneckou" stranu, kterou "prý" Ministerstvo vnitra odmítlo registrovat (proč asi?). Ale najednou se jako mana z nebe objevil volební klip jemu neznámé strany, a ke všemu národní. Nelenil a iniciativně se přihlásil. Bohužel, zde jsem udělal jednu velkou chybu. Přestože jsem ihned od počátku měl o něm silnou pochybnost, svolil jsem po jeho naléhání, že ho představím předsedovi, kterého si velmi rychle omotal kolem prstu. Vědom si hrozící skutečnosti, že se Klusáček stane předsedou jsem se, přes váhání, rozhodl proti němu kandidovat.
35. sjezd začal velmi kuriózně. Neexistovala žádná prezentační listina. Pouze slečna Marková (už dávno není členem) odškrtávala z nějakého seznamu jména. Když sjezd začal, nestačil jsem se divit, kolik má strana nových členů(?) jejichž tváře a jména mi nic neříkali. Později jsem se z krajských organizací dověděl, že někteří nejsou ani členové strany. Diky tomuto podvodu se Klusáček stal předsedou. Jenomže ejhle. Ústředním rada mu nebyla nakloněna a on nemohl prosadit své nesmyslné plány (přípěvky až 10 000 Kč).

Musím přiznat, že zapracoval velmi úspěšně. Z J. Rovného, kterého jsem několikrát varoval, vylákal naše internetové stránky a se svými příznivci (Marková, Vaněk, Doskočil) přestal docházet na Ústřední radu. Vše vyvrcholilo nezákonným 36. sjezdem, na kterém se sešlo deset lidí. O většině z nich jsem nikdy v životě neslyšel.
Jak se zdá těmto členům nevadilo, že Michal Klusáček se stal jejich Vůdcem, který svolává sjezd; jmenuje a odvolává svého místopředsedu a má ve čtyřčlenném předsednictvu dva hlasy. Takže i kdyby dva členové byli proti, Vůdce se prosadí svou.
Bohužel tím, že se prošvihly dva dny na podání žaloby, mohl Klusáček v klidu řídit svou stranu. A jako Vůdce ji vedl po svém. Jako rusofil, studující v Rusku, stýkající se s ruskou komunitou (ne nadarmo byla první stranická adresa poštovní schránka ruského občana), se nejspíš zhlédl ve Stalinových praktikách..
Jenomže původní členové odcházeli. Z původního Předsednictva postupně odešli ze strany Pavel Host Gallischek, Karel Doskočil a Eliška Marková. I Kontrolní a revizní komise není úplná. Ze tří členů ze strany odešel Jakub Vaněk a další člen Radovan Vilím žije v Lipsku..
Vůdce svolal na 1. října 2015 37. sjezd. Po odešlých členech bylo do Předsednictva zvoleni Anna Grabowská, Petr Ježek a Antonín Krátký. Do Kontrolní a revizní komise byl přesunut Karel Doskočil. Členy zůstali Radovan Vilím a Miroslav Brázdil.
Další sjezd s číslem 38. svolal Vůdce na 27. ledna 2018. Z Předsednictva odešel na post pokladníka A. Krátký a místo něho nastoupil M: Ševčík, který jak se zdá už také není členem strany. Kontrolní a revizní komise doznala také změny. Vedle Miroslav Brázdila se objevil Pavel Podmanický (nedávno zemřel) a nějaký Timur Alipčenkov (že by Timur a jeho parta?)
A nyní, proč čtenáře otravuji těmito jmény. Vůdce přesvědčen o své velikosti, slastném pocitu, že se mu podařilo konečně "stabilizovat" svou stranu; jaksi zapomněl, že sjezdy se změnami statutárních orgánů, musí jeho závěry podat na Ministerstvu vnitra. Jediné co na ministerstvo od 36. sjezdu podal je změna adresy. Nyní "jeho strana" sídlí v sídle českého Svazu bojovníků za svobodu pod vedením Jaroslav Vodičky. Doufám, že si o tom uděláte vlastní obrázek.
Co z toho plyne? Že všechna rozhodnutí tzv. Předsednictva nemají minimálně od 1. října 2015 právní účinek.

Vladislav Svoboda
Předseda ČSNS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Fenz Ivan Fenz | 6. září 2019 v 19:22 | Reagovat

Pusťte tchoře do koplína a výsledek je nasnadě. :-D

2 Jan Vondrouš Jan Vondrouš | 7. září 2019 v 22:22 | Reagovat

A Ministerstvo vnitra také uvádí jako předsedu strany od 15.6.2019: Vladislav Svoboda,dat. nar. 7.1.1950 ??? Tak jak to tedy je celé?
Děkuji za odpověď
JV

3 Svoboda Vladislav Svoboda Vladislav | 8. září 2019 v 7:39 | Reagovat

No, když je to tam napsané, tak na tom asi něco bude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama